Wiadomości z tagiem Darowizny  RSS
PIT 2019 - Podatek od darowizny, zobacz, kiedy musisz go zapłacić

18.01.2019 14:12

Darowizny i spadki podlegają w Polsce opodatkowaniu. Wysokość podatku zależy od tego, do której z trzech grup zalicza się podatnik. Ważne jest także to, czy wartość darowizny przekracza kwotę wolną od podatku. Są także przypadki, w których podatek od darowizny nie obowiązuje.

Ulga na krew w zeznaniu rocznym PIT

16.01.2019 13:20

Podatnik oddający krew (krew pełną, osocze lub składniki krwi) ma możliwość skorzystania ze specjalnej ulgi podatkowej dla honorowych krwiodawców. Odliczenia darowizny na krwiodawstwo można dokonać po zakończeniu roku podatkowego w zeznaniu rocznym PIT-36, PIT-37 lub PIT-28.

Źródło: ksiegowosc.infor.pl

Przekazanie środków do majątku wspólnego a podatek od darowizny

16.01.2019 11:00

Pytanie: Wnioskodawczyni wraz z mężem kupiła nieruchomość, która weszła w skład ich majątku wspólnego. Środki na zakup nieruchomości pochodziły w znacznej części z darowizny, którą otrzymał mąż Wnioskodawczyni od swojej matki. W akcie notarialnym kupna mieszkania znajduje się zapis mówiący o tym, że małżonek dokonuje nakładu otrzymanych środków pieniężnych od matki na rzecz majątku wspólnego. Czy Wnioskodawczyni powinna dokonać zgłoszenia darowizny do urzędu skarbowego, mimo iż nie było fizycznego przelewu środków finansowych?

Źródło: www.podatki.biz

Podatkowa zachęta do wspierania szkół zawodowych

14.01.2019 11:10

Darowizny dla publicznych placówek prowadzących kształcenie zawodowe będzie można odliczyć w rocznym zeznaniu podatkowym.

Źródło: serwisy.gazetaprawna.pl

Ulgi w PIT 2019 z tytułu darowizny - kiedy przysługują?

11.01.2019 16:09

Darowizny przekazane na cele publiczne oraz społeczne wiążą się z możliwością skorzystania z ulgi podatkowej, rozliczanej w deklaracji PIT. Darowizna może zostać uwzględniona w zeznaniu rocznym przez podatnika spełniającego wymogi określone w poszczególnych ustawach fiskalnych.

WOŚP i PayPal ogłaszają strategiczne partnerstwo w zakresie darowizn zza granicy

11.01.2019 14:26


Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – ciesząca się największym zaufaniem społecznym organizacja charytatywna w Polsce i PayPal, globalna platforma płatnicza, ogłosili wspólnie strategiczne partnerstwo umożliwiające milionom Polaków mieszkającym poza granicami kraju wpłacanie darowizn za pośrednictwem PayPal. Posiadając wieloletnią tradycję zbiórek, z roku na rok WOŚP działa coraz aktywniej również w Internecie. Tylko w trakcie 26. Finału ...

Źródło: prnews.pl

CIT: Odliczenia darowizn w podatku dochodowym od osób prawnych

11.01.2019 13:07

Odliczeniu od podstawy opodatkowania (dochodu) podlegają darowizny na cele określone w ustawie o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, darowizny na cele charytatywno-opiekuńcze oraz darowizny na cele kultu religijnego. Odliczenia można dokonać pod warunkiem, że przekazując darowizny spełni się warunki określone w ustawie o podatku dochodowym od osób prawnych.

Źródło: www.podatki.biz

Wymóg przekazywania większych darowizn przelewem jest uzasadniony

11.01.2019 10:57

Obowiązek zgłaszania i udokumentowania organowi podatkowemu nabytego majątku w celu skorzystania ze zwolnienia podatkowego ma na celu z jednej strony uzyskanie pewności prawnopodatkowej odnośnie do nabytego majątku, a z drugiej zapewnienie szczelności systemu podatkowego - wyjaśniło MF.

Źródło: www.podatki.biz

Wpłat na WOŚP będzie można dokonywać także w bankomatach Euronet

08.01.2019 12:07


Euronet Polska po raz czwarty włącza się w  Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W weekend 12-13 stycznia, w ramach 27. Finału WOŚP, specjalna grafika na ekranach powitalnych 6 tysięcy bankomatów i wpłato-bankomatów przypomni użytkownikom o możliwości wpłaty darowizny na konto Fundacji. Współpraca Euronet Polska z WOŚP trwa od kilku lat i umożliwia wsparcie Fundacji przez ...

Źródło: prnews.pl

Odpłatne zbycie nieruchomości w PIT

08.01.2019 0:00

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej wydał interpretację indywidualną w zakresie odpłatnego zbycia nieruchomości nabytej w drodze darowizny.

Źródło: www.taxonline.pl

reklama
Kontakt z nami