Wiadomości z tagiem Ciech  RSS
Szwajcarski producent zegarków chce skutecznie konkurować z Apple

20.01.2019 10:05

Szwajcarski producent zegarków H. Moser & Cie postanowił stawić czoła smartwatchom Apple'a. Zaprezentowany przez firmę zegarek Swiss Alp Watch do złudzenia przypomina gadżet koncernu Tima Cooka, jednak jest w całości mechaniczny - podał serwis Engadget.

Tagi: Firma, Ciech, Apple
Źródło: www.wnp.pl

Apelacja w procesie b. prezesa TF Silesia. Wkrótce wyrok

18.01.2019 12:21

W najbliższą środę Sąd Apelacyjny w Katowicach ogłosi wyrok w procesie skazanego w I instancji za niegospodarność b. prezesa Towarzystwa Finansowego Silesia Wojciecha B. Podczas piątkowej rozprawy odwoławczej obrona wniosła o uniewinnienie, prokuratura – o surowszą karę.

Źródło: hutnictwo.wnp.pl

18 stycznia apelacja ws. b. prezesa Towarzystwa Finansowego Silesia

13.01.2019 12:02


W najbliższy piątek Sąd Apelacyjny w Katowicach rozpozna odwołania od wyroku w sprawie byłego prezesa Towarzystwa Finansowego Silesia Wojciecha B., oskarżonego o niegospodarność w kwocie 36,7 mln zł, a także narażenie...

Tagi: Ciech
Źródło: www.bankier.pl

Firma w mieszkaniu? Jak najbardziej można się uwłaszczyć

11.01.2019 20:08

Prowadzisz działalność gospodarczą we własnym mieszkaniu i zastanawiasz się, czy również ciebie obejmie ustawa przekształceniowa? Uspokajamy – uwłaszczenie w takim przypadku jest jak najbardziej możliwe.

Źródło: serwisy.gazetaprawna.pl

Amica planuje w 2019 roku CAPEX na poziomie 70 mln zł

11.01.2019 14:12


Amica przewiduje, że w 2019 roku zainwestuje 70 mln zł w rozwój produktów, wydatki odtworzeniowe i IT. Jeśli tegoroczna sprzedaż kuchni zwiększy się o 100 tys. sztuk, w 2020 roku konieczne mogą być inwestycje związane ze zwiększeniem mocy produkcyjnych w zakładzie we Wronkach – poinformował PAP Biznes w wywiadzie wiceprezes spółki Wojciech Kocikowski.

Źródło: www.bankier.pl

"Nie można co cztery lata zaczynać na nowo budowy elektrowni, bo nigdy się jej nie zbuduje"

11.01.2019 6:00

Nie byliśmy i nie jesteśmy ideologicznie przeciwni rozwojowi energetyki atomowej w Polsce, ale dzisiaj nie jesteśmy w stanie kategorycznie się wypowiedzieć, czy naszym zdaniem energetyka atomowa powinna być w Polsce rozwijana, czy może już nie. Nie zajmiemy jasnego stanowiska, dopóki nie dowiemy się, dlaczego nasza koncepcja rozwoju energetyki jądrowej została zaniechana i co faktycznie obecnie rządzący zrobili, żeby program atomowy zrealizować, jaka koncepcja zastąpiła naszą - mówi Zdzisław Gawlik, poseł PO, szef Gabinetu Energii w Gabinecie Cieni Platformy Obywatelskiej.

Źródło: energetyka.wnp.pl

PGE Toruń przyłączyła do sieci ciepłowniczej 80 budynków

11.01.2019 2:02

W 2018 roku PGE Toruń z grupy PGE Energia Ciepła przyłączyła do sieci ciepłowniczej budynki o łącznej mocy 11,28 MWt, w tym z rynku pierwotnego 8,29 MWt (32 budynki), a z rynku wtórnego 2,99 MWt (48 budynków) - podała PGE Energia Ciepła.

Tagi: Ciech, PGE, Energa
Źródło: energetyka.wnp.pl

Powstała największa firma ciepłownicza w Polsce

11.01.2019 2:02

Z początkiem stycznia 2019 roku do PGE Energia Ciepła przeszło sześć elektrociepłowni należących wcześniej do PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, co oznacza, że   powstała największa firma ciepłownicza w Polsce. - Osiągnęliśmy pełen sukces w budowaniu silnego polskiego podmiotu, lidera ciepłownictwa - mówi Henryk Baranowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej (PGE).

Źródło: energetyka.wnp.pl

Roboty odbiorą pracę bankowcom? Do 2020 roku 85 proc. interakcji z klientami obsłużą chatboty. Rozmowa z ekspertem

10.01.2019 10:31


O tym, czy boty doprowadzą do spadku zatrudnienia w bankowości, gdzie sztuczna inteligencja jest szczególnie przydatna oraz czy są obszary, w których nie da się zastąpić człowieka maszyną, rozmawiamy z Adamem J. Kępą z firmy ITMAGINATION. Wojciech Boczoń, PRNews.pl: Czy pana zdaniem boty doprowadzą do zmniejszenia zatrudnienia w bankowości? W założeniu mają przecież zastępować pracowników. Adam ...

Źródło: prnews.pl

reklama
Kontakt z nami