Wiadomości z tagiem Biznes  RSS
Dariusz Krawczyk odwołany z funkcji prezesa Polnordu

18.08.2018 6:02


Dariusz Krawczyk został odwołany w piątek z funkcji prezesa Polnordu - poinformowała spółka w komunikacie. Do wykonywania obowiązków prezesa i członka zarządu zostali oddelegowani z rady nadzorczej na okres nie dłuższy niż 3 miesięca odpowiednio: Marcin Mosz i Piotr Woźniak. (PAP Biznes)

Źródło: www.bankier.pl

Znany polski biznesmen zdradza, jak zaczynał. Historia jak u Harleya Davidsona

18.08.2018 6:00

Pierwszą automatyczną bramę Andrzej Wiśniowski zaprojektował sam i własnoręcznie skonstruował w zaciszu domowego garażu. Potem powstawały kolejne. Do jednej z nich wykorzystał... silniczek wycieraczek z "malucha". To wprost idealny przykład "garażowego biznesu" - podobnie zaczynali choćby Steve Jobs czy Walt Disney, a na krajowym podwórku - twórcy Grupy Atlas. Pokazali, że aby osiągnąć sukces, nie trzeba nowoczesnych pracowni czy laboratoriów. Wystarczy przydomowy garaż lub komórka, pomysł, pracowitość i konsekwencja.

Tagi: BOR, Kolej, Biznes
Źródło: budownictwo.wnp.pl

Biznes przymierza się do wyprowadzki. Chce uciec przed nowym podatkiem

17.08.2018 23:02

Przedsiębiorcy, którzy decyzje biznesowe o wyprowadzce z Polski mają już za sobą, przyspieszyli działania i chcą zmienić rezydencję podatkową jeszcze przed końcem tego roku. Powód? Exit tax, który niebawem ma być u nas wprowadzony.

Źródło: forsal.pl

Kiedyś wiedzę o ziołach przekazała mu babcia. Teraz swoje produkty z Podlasia wysyła do Chin i USA

17.08.2018 21:00

Pierwszy raz na ziołach zarobił w wieku 12 lat. Po studiach, kiedy zaczynał biznes, nie miał auta - brał na plecy torby z zebranymi roślinami, szedł na autobus i wiózł je do Warszawy. Mirosław Angielczyk z podlaskich Korycin dzięki swojemu uporowi prowadzi dziś potężny ziołowy biznes i daje pracę kilkuset osobom.

Źródło: www.money.pl

Przegląd wydarzeń następnego tygodnia

17.08.2018 17:04

Lekki pod kątem wydarzeń makro początek przyszłego tygodnia sugeruje, że rynek walutowy pozostanie pod wpływem wahań sentymentu i śledzenia informacji wokół Turcji. W drugiej części tygodnia pod lupą znajdą się najnowsze odczyty aktywności biznesu...

Źródło: inwestycje.pl

Polski biznes obiera kurs na Australię

17.08.2018 11:56

We wtorek (21 sierpnia) rozpocznie oficjalną działalność przedstawicielstwo Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w Sidney. Otwarcie biura nastąpi w obecności prezydenta Andrzeja Dudy oraz misji polskiego biznesu w Australii.

Źródło: www.wnp.pl

Niemieccy giganci chemiczni sfinalizowali ważną transakcję

17.08.2018 10:50

BASF sfinalizował przejęcie globalnego biznesu nasion warzyw od firmy Bayer, działającego głównie pod marką Nunhems. Składa się on z 24 upraw i ponad 2600 gatunków.

Źródło: chemia.wnp.pl

Szołucha: Wzrost PKB o 5,1 proc. rdr to potwierdzenie coraz lepszej kondycji polskiej gospodarki

17.08.2018 8:05

Wzrost PKB o 5,1 proc. rdr. to potwierdzenie coraz lepszej kondycji polskiej gospodarki - powiedział PAP ekonomista z Akademii Finansów i Biznesu Vistula Marian Szołucha.

Źródło: forsal.pl

reklama
Kontakt z nami