Wiadomości z tagiem Big Data  RSS
Rzym: Huawei przedstawił plany rozwoju firmy w Europie

17.11.2018 2:03

Huawei zaprezentował nową strategię "Platforma + Ekosystem": szeroki wachlarz najnowszych produktów ICT w rozwijających się dziedzinach, takich jak cloud computing, IoT, Big Data i platformy cyfrowe, jak również nowe rozwiązania dla Smart Cities i firm

Źródło: inwestycje.pl

Sztuczna inteligencja zmienia modele biznesowe. Co czeka firmy?

26.10.2018 20:04

Automatyzacja, robotyzacja, big data i sztuczna inteligencja zmieniają modele biznesowe. Media są branżą, która w ostatnich latach musiała poradzić sobie z wieloma procesami dostosowawczymi. Jakie szersze refleksje – dla różnych branż i dla całej gospodarki – płyną z tych doświadczeń? Na co czeka i na co powinien przygotować się sektor usług?

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Sztuczna inteligencja na co dzień. Jak firmy mogą przygotować się na rewolucję?

23.10.2018 15:09

Automatyzacja, robotyzacja, big data i sztuczna inteligencja zmieniają modele biznesowe. Media są branżą, która w ostatnich latach musiała poradzić sobie z wieloma procesami dostosowawczymi. Jakie szersze refleksje – dla różnych branż i dla całej gospodarki – płyną z tych doświadczeń? Na co czeka i na co powinien przygotować się sektor usług? Tekst Doroty Żukowskiej-Bytner z Discovery Networks.

Źródło: forsal.pl

Tajemnicza firma może wejść na giełdę. Jej wartość to ponad 40 mld dolarów

19.10.2018 19:01

Firma analityczna Palantir rozważa debiut giełdowy w 2019 roku. Może wówczas zostać wyceniona nawet na 41 mld dolarów - napisał amerykański dziennik "Wall Street Journal". Palantir świadczy usługi analityki Big Data m.in. dla rządów i agencji wywiadowczych.

Źródło: finanse.wnp.pl

Muszą szybko nadrobić 6 lat opóźnienia. Wykorzystają dane o milionach swoich klientów

16.10.2018 6:00

W porównaniu z krajami Europy Zachodniej polska energetyka jest opóźniona o 5-6 lat w stosowaniu najnowszych rozwiązań informatycznych. Wprowadzenie rozwiązań opartych na big data i zarządzaniu zebranymi danymi może przynieść duże korzyści finansowe - to kilka z konkluzji panelu "Energia w dobie digitalizacji", który odbył się w trakcie Nowy Przemysł Expo.

Źródło: energetyka.wnp.pl

Big Data wpłynie na likwidację szkód i wykrywanie fraudów [Faramuszki]

03.10.2018 8:50

Z danych Together Data wynika, że do 2020 r. dzięki wykorzystaniu Big Data, wskaźnik wykrywania wyłudzeń może się poprawić o 70%. (...)

Tagi: AUD, Big Data
Źródło: feedproxy.google.com

Start-up polskiego wizjonera ma szansę wyznaczać światowe standardy

18.09.2018 16:00

Fundusz TDJ Pitango Ventures zainwestował 1,7 mln dolarów w spółkę neptune.ml działającą w obszarze sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego. Polska spółka ma ambicję stać się domyślnym narzędziem dla data scientistów (osób zajmujących się analizą danych nieuporządkowanych, głównie big data), podobnie jak sprzedany niedawno za 7,5 mld dolarów GitHub stał się swego czasu domyślnym narzędziem dla programistów.

Źródło: www.wnp.pl

100 milionów złotych na start-upy w energetyce

05.09.2018 16:15

W ciągu pięciu lat wspólny fundusz PGE Polskiej Grupy Energetycznej, Polskiego Funduszu Rozwoju i Narodowego Centrum Badań i Rozwoju zainwestuje łącznie 100 mln zł w najbardziej innowacyjne start-upy. Na celownik bierze projekty m.in. z obszaru Przemysłu 4.0, digitalizacji, magazynowania energii, elektromobilności, cyfryzacji kontaktu z klientem czy big data.

Tagi: Big Data, PGE
Źródło: energetyka.wnp.pl

reklama
Kontakt z nami