Wiadomości z tagiem Bezpieczeństwo  RSS
Shadow IT poważnym problemem dla przedsiębiorców

22.01.2019 14:58


Shadow IT to wszelkie projekty informatyczne wdrażane przez pracowników bez wiedzy lub poza kontrolą zespołu zajmującego się bezpieczeństwem sieciowym. W dobie presji na szybkie wdrażanie innowacji, problem ten staje się coraz większym zagrożeniem dla przedsiębiorstw. YAY Foto Do problemów Shadow IT zaliczyć można m.in. korzystanie z prywatnych pamięci USB, poczty Gmail, makr Excela, telefonii VoIP, ...

Źródło: prnews.pl

NASK ma ból głowy z Huaweiem

22.01.2019 6:29

W przetargu instytutu NASK, który odpowiada m.in. za cyberbezpieczeństwo, najtańszy oferent proponuje sprzęt producenta kojarzonego z aferą szpiegowską - podaje we wtorek "Puls Biznesu".

Ford chce przeskoczyć jeden etap w rozwoju samochodów autonomicznych

21.01.2019 21:14

Amerykański koncern motoryzacyjny Ford rozważa pominięcie trzeciego poziomu technologii autonomicznej jazdy w swoich samochodach. To kolejny producent, który pomija ten etap ze względu na bezpieczeństwo - poinformował serwis Automotive News.

Źródło: motoryzacja.wnp.pl

Niemcy wydały zakaz lotów dla irańskich linii lotniczych. Powód? "Pilna potrzeba ochrony interesów"

21.01.2019 16:07

Niemieckie władze cofnęły w poniedziałek irańskim liniom lotniczym Mahan Air zezwolenie na loty do Niemiec. Uzasadniono to, jak poinformował rzecznik MSZ Christpher Burger, "pilną potrzebą ochrony interesów polityki zagranicznej i bezpieczeństwa".

Źródło: forsal.pl

Inwestycje publiczne już nie ochronią polskiej koniunktury

21.01.2019 8:07


Przez ostatni rok buforem bezpieczeństwa amortyzującym wstrząsy nadchodzące do Polski z Niemiec były inwestycje publiczne – pierwsza naprawdę duża fala inwestycji finansowanych w nowej perspektywie finansowej. Pozwoliła ona utrzymać Polsce ponad 5-procentowe tempo wzrostu gospodarczego, mimo że wzrost w Niemczech wyraźnie zwolnił. Teraz ten bufor traci swoją moc, co pokazuję na wykresie na dole.

Źródło: www.bankier.pl

Cyberprzestępczość i utrata danych najwyższym priorytetem zarządzających [Świat]

21.01.2019 7:49

Ataki cybernetyczne oraz utrata lub naruszenie bezpieczeństwa danych znajdują się na szczycie listy ryzyk stanowiących największy problem dla (...)

Źródło: feedproxy.google.com

Prezes PKO Banku Polskiego: cyberbezpieczeństwo to kluczowe wyzwanie biznesowe

18.01.2019 15:14

Polska może skorzystać na amerykańskim doświadczeniu dotyczącym nowoczesnych rozwiązań związanych z cyberbezpieczeństwem bankowym, militarnym czy administracyjnym - mówi prezes PKO BP Zbigniew Jagiełło.

Źródło: finanse.wnp.pl

Cyberbezpieczeństwo i przerwy w działalności to wiodące ryzyka dla firm

18.01.2019 14:06


2415 ekspertów z 86 krajów wzięło udział w ósmej edycji badania Barometr Ryzyk Allianz 2019[1]. Z analizy wynika, że scenariusze działania firm w związku z przerwami w działalności stają się coraz bardziej zróżnicowane i złożone, a to ryzyko nadal...

Źródło: inwestycje.pl

"Zostałam uznana za osobę niepożądaną". Turcja deportowała holenderską dziennikarkę

17.01.2019 13:07

Władze Turcji deportowały w czwartek dziennikarkę holenderskiej gazety finansowej "Het Financieele Dagblad", powołując się na niesprecyzowane bliżej względy bezpieczeństwa - poinformował ten dziennik.

Źródło: forsal.pl

Czy telematyka może podnieść bezpieczeństwo na polskich drogach i jednocześnie obniżyć koszty ubezpieczeń?

17.01.2019 10:46


Korzystanie z usług telematycznych jest coraz częściej spotykaną praktyką na rynku ubezpieczeń. Specjaliści z Berg Insight wyliczają, że liczba polis ubezpieczeniowych bazująca na danych telematycznych w Europie wzrosła na przestrzeni ostatnich 4 lat – w skali roku aż o 42,4%. Pokazuje to, że telematyka staje się bardzo ważna dla coraz większej liczby firm ubezpieczeniowych oraz ...

Źródło: prnews.pl

reklama
Kontakt z nami