Wiadomości z tagiem Benzyna  RSS
Jest szansa na dalszy spadek cen paliw na stacjach

07.12.2018 14:06


Jeżeli obniżki cen paliw na stacjach będą kontynuowane, to w przypadku benzyny będziemy w stanie w okolicach świąt kupić benzynę w cenach zbliżonych do ubiegłorocznych, za diesel będziemy płacić natomiast więcej, wynika z komentarza rynkowego analityków..

Źródło: inwestycje.pl

Fatalne wieści dla kierowców. Zbliża się koniec spadków cen ropy

03.12.2018 19:02

Sytuacja na rynku ropy naftowej zaczyna się komplikować. Mamy coraz więcej sygnałów, że obserwowane od dwóch miesięcy silne spadki cen tego surowca dobiegają do końca. To zła informacja dla kierowców, którzy praktycznie w ogóle nie odczuli 30 proc. spadku cen benzyny na rynku hurtowym - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

Źródło: forsal.pl

Szansa na dalsze obniżki cen na stacjach paliw

30.11.2018 15:53

Obecna sytuacja na rynku detalicznym pozwala z optymizmem patrzeć na ceny paliw w perspektywie najbliższych dni. Obniżki powinny być kontynuowane w co najmniej w podobnej skali jak w tym tygodniu, a na części stacji korekty jednorazowo mogą przekraczać w przypadku benzyny ponad 10 gr/l.

Źródło: nafta.wnp.pl

BM Reflex: Ceny paliw na stacjach powinny dalej spadać w najbliższych dniach

30.11.2018 15:04


Na stacjach paliw można spodziewać się dalszych obniżek cen w perspektywie najbliższych dni, w tym na części stacji obniżki cen benzyny mogą przekraczać 10 gr/l, wynika z komentarza rynkowego analityków Biura Maklerskiego Reflex.

Źródło: inwestycje.pl

Dobre wiadomości ze stacji paliw - benzyna żegna 5 zł

28.11.2018 22:30

Chociaż za tankowanie kierowcy płacą znacznie więcej niż rok temu, przecena na rynku naftowym pomału przenosi się również na stacje benzynowe. Ropa, która od początku października straciła na wartości ponad 20 dolarów i aktualnie kosztuje średnio 60 dolarów za baryłkę oraz spadające w analogicznym okresie o kilkaset złotych ceny paliw u krajowych producentów spowodowały, że dziś mamy dla większości kierowców długo oczekiwane, optymistyczne wiadomości.

Źródło: nafta.wnp.pl

Największy spadek cen benzyny od trzech lat

28.11.2018 4:04


Informacja o taniejącej ropie i benzynie zawsze zawiera w sobie komponent pozytywny i negatywny. Pozytywny jest taki, że spadek cen oznacza niższą inflację i wyższe dochody do dyspozycji. Polska jest importerem ropy, więc spadek cen bezwzględnie podnosi dobrobyt polskiego konsumenta (gdybyśmy byli producentem, rachunek byłby bardziej złożony). Ale jednocześnie taniejąca ropa może odzwierciedlać tzw. negatywny szok popytowy w światowej gospodarce, co z kolei dobrą informacją już nie jest. Jaki bilans jest tym razem? Tym razem raczej dobry.

Źródło: www.bankier.pl

reklama
Kontakt z nami