Wiadomości z tagiem Andrzej Duda  RSS
Kiedy będzie obowiązywała żałoba narodowa po śmierci prezydenta Gdańska?

17.01.2019 16:02

Żałoba narodowa w związku z tragiczną śmiercią prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza będzie obowiązywać od piątku od godziny 17 do soboty do godziny 19 - zarządził prezydent Andrzej Duda. W czasie żałoby narodowej flagi państwowe zostaną opuszczone do połowy masztu.

Źródło: forsal.pl

TK: Nowela ustawy o IPN ws. zbrodni ukraińskich nacjonalistów niezgodna z konstytucją

17.01.2019 13:02

TK orzekł w czwartek, że przepisy noweli ustawy o IPN w części dot. zbrodni ukraińskich nacjonalistów są niezgodne z konstytucją. Przepisy zaskarżył prezydent Andrzej Duda, wskazując, że pojęcia "ukraińscy nacjonaliści" i "Małopolska Wschodnia" są nieprecyzyjne.

Źródło: forsal.pl

Szczerski na Litwie: Baza wojsk USA w Polsce wzmocni bezpieczeństwo w regionie

14.01.2019 15:09

Obecność w Polsce bazy wojsk USA wzmocni bezpieczeństwo w całym regionie – oświadczył szef gabinetu prezydenta Andrzeja Dudy, Krzysztof Szczerski w wywiadzie dla agencji BNS, który ukazał się w poniedziałek.

Źródło: forsal.pl

Dera: Prezydent podpisze ustawę ws. jawności wysokości wynagrodzeń w NBP

13.01.2019 12:02

Prezydent Andrzej Duda podpisze ustawę dotyczącą jawności wysokości wynagrodzeń w Narodowym Banku Polskim; prezydent wyraźnie powiedział, że w domenie publicznej powinna być wiedza nt. wynagrodzeń z budżetu państwa - powiedział w niedzielę prezydencki minister Andrzej Dera.

Źródło: forsal.pl

Dera: Prezydent podpisze ustawę dot. jawności wysokości wynagrodzeń w NBP

13.01.2019 10:04


Prezydent Andrzej Duda podpisze ustawę dotyczącą jawności wysokości wynagrodzeń w Narodowym Banku Polskim; prezydent wyraźnie powiedział, że w domenie publicznej powinna być wiedza nt. wynagrodzeń z budżetu państwa -...

Źródło: www.bankier.pl

Dera: Prezydent nie jest zadowolony z prac nad ustawą o wsparciu frankowiczów

10.01.2019 13:03


Prezydent Andrzej Duda nie jest zadowolony z tego, jak wyglądają prace w parlamencie nad ustawą mającą pomóc frankowiczom - powiedział w czwartek prezydencki minister Andrzej Dera. Jak dodał, prezydent zwrócił się o przyspieszenie...

Źródło: www.bankier.pl

Powstanie stanowisko rzecznika pasażerów. Prezydent podpisał nowelę Prawa lotniczego

09.01.2019 16:09

Prezydent RP Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy - Prawo lotnicze oraz niektórych innych ustaw, która dostosowuje polskie prawo do przepisów Unii Europejskiej w zakresie praw pasażerów, żeglugi powietrznej, personelu lotniczego, techniki lotniczej, lotniczej działalności gospodarczej i transportu lotniczego, operacji lotniczych, lotnisk oraz ochrony lotnictwa cywilnego, podała Kancelaria Prezydenta. Jedną ze zmian wprowadzonych dzięki nowelizacji jest powołanie instytucji Rzecznika Praw Pasażerów.

Duda: "Musimy się przygotować na zmiany klimatu bez względu na przyczynę"

09.01.2019 16:09

Powinniśmy przygotowywać się do zmian klimatu, niezależnie od tego, w jakim procencie przyczynia się do nich człowiek; trzeba obrazowo wytłumaczyć ludziom potrzebę ograniczenia emisji - mówił w środę prezydent Andrzej Duda.

Źródło: forsal.pl

reklama
Kontakt z nami