Wiadomości z tagiem Akcje  RSS
Zmiany w opodatkowaniu akcyzą samochodów osobowych, w tym z dużymi silnikami

22.01.2019 12:04

Ministerstwo Finansów poinformowało, że pracuje nad wypracowaniem szczegółowych rozwiązań dotyczących uszczelnienia obowiązującego systemu opodatkowania akcyzą samochodów osobowych, w tym z dużymi silnikami. Zmiany mają zapobiec nieprawidłowościom polegającym na unikaniu płacenia podatku akcyzowego od samochodów.

Źródło: ksiegowosc.infor.pl

Forum w Davos pozostanie dziś w cieniu wydarzeń w Londynie

22.01.2019 11:08


Wagę wczorajszych spadków na WIG20 obniża brak sesji giełdowej w USA. Teraz kluczowe będzie utrzymanie przez polskie akcje blue chips aktualnych poziomów. Mimo, że dziś rusza Światowe Forum Ekonomiczne w Davos, oczy inwestorów będą zwrócone..

Źródło: inwestycje.pl

7 mln powodów niezgody w Locie

22.01.2019 10:02

Związkowcy mówią o przyczynach braku porozumienia, szykują kolejne akcje protestacyjne i zapowiadają walkę o to, by pracownicy na śmieciówkach znaleźli stałe zatrudnienie w firmie

Źródło: forsal.pl

Ponad 770 tys. zł od Mastercard dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z Twittera, eSkarbonek i aukcji online

22.01.2019 9:48


Mastercard grał z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy już po raz siódmy. W tym roku kolejny raz dostarczył innowacyjne rozwiązania, dzięki którym darczyńcy mogli wspierać Orkiestrę nawet bez wychodzenia z domu, takie jak eSkarbonki czy twitterowa akcja „Mastercard gra z WOŚP”. Nie zabrakło również Bezcennej Niespodzianki – dzięki wolontariuszowi Piotrowi, Mastercard wraz z Jurkiem Owsiakiem przygotuje ...

Źródło: prnews.pl

Lego lepszą inwestycją niż akcje i złoto

22.01.2019 8:30


Zbierając klocki Lego w ostatnich 30 latach, można było zarabiać lepiej, niż lokując w tradycyjne grupy aktywów, wynika z pracy rosyjskiej ekonomistki Wiktorii Dobryńskiej.

Tagi: Akcje, Złoto
Źródło: www.bankier.pl

Producent konsoli do gier zyskuje na wartości po słabszym roku

21.01.2019 21:46

Wartość akcji japońskiego wydawcy i producenta gier Nintendo podnosi się po gorszym dla firmy 2018 roku. Analitycy nabierają optymizmu i rekomendują zakup akcji spółki - donosi agencja Bloomberga.

Źródło: www.wnp.pl

OFE przeważają sektor finansowy, niedoważają handel i usługi

21.01.2019 17:06


OFE w portfelach krajowych akcji przeważają sektor finansowy oraz sektor produkcji i budownictwa, niedoważają zaś sektor handlu i usług - wynika z wyliczeń PAP Biznes. Najmocniej spółki finansowe przeważa Allianz OFE, a jedynym funduszem, który je niedoważa jest Metlife.

Źródło: www.bankier.pl

Infoscan z problemami w USA. Notowania gwałtownie w dół

21.01.2019 13:41


Amerykańska Agencja Żywności i Leków (FDA) na razie nie dopuściła urządzenia MED Recorder do sprzedaży na rynku amerykańskim. Inwestorzy ruszyli do wyprzedawania akcji spółki, poziom rozczarowania dodatkowo zwiększony został zaś sporym przekłamaniem w pierwotnej wersji raportu opublikowanego przez spółkę.

Źródło: www.bankier.pl

reklama
Kontakt z nami