Wiadomości z tagiem ABW  RSS
Polska na celowniku. Czego szukają u nas Chińczycy?

15.01.2019 20:00

Zatrzymany przez ABW dyrektor Huawei w Polsce ma współpracować z chińskimi służbami. - Nie jest to nic nadzwyczajnego. Na terytorium Rzeczpospolitej można znaleźć szereg danych wrażliwych - komentuje były dowórca GROM-u gen. Roman Polko.

Źródło: www.wnp.pl

Rząd odłoży chińskie telefony? ABW wydała resortom specjalne zalecenia

14.01.2019 11:09

Rząd rozważa rezygnację z urządzeń mobilnych chińskich marek; ABW wydaje zalecenia dla resortów, jak korzystać z produktów i usług chińskich firm telekomunikacyjnych.

Tagi: Firma, ABW
Źródło: forsal.pl

Huawei kontra reszta świata, czyli wojna o 5G. Kto kogo szpieguje?

14.01.2019 11:02

Dyrektor sprzedaży Huaweia w Polsce i pracownik Orange, były oficer ABW – to dwie zatrzymane w piątek przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego osoby podejrzane o szpiegostwo na rzecz Chin. Obaj zostali aresztowani na trzy miesiące. Oskarżenia o szpiegowanie ciągną się za Huaweiem już od lat, ale teraz przybrały rozmiary do tej pory niespotykane. Dlaczego? - pisze w felietonie Mirosław Mazaniec.

Źródło: forsal.pl

Rząd odłoży chińskie komórki?

14.01.2019 6:49


Rząd rozważa rezygnację z urządzeń mobilnych chińskich marek; ABW wydaje zalecenia dla resortów, jak korzystać z produktów i usług chińskich firm telekomunikacyjnych - czytamy w poniedziałkowej "Rzeczpospolitej. ...

Tagi: Firma, ABW
Źródło: www.bankier.pl

Polak i Chińczyk podejrzani o szpiegostwo

12.01.2019 11:40


Zatrzymani przez ABW pod zarzutem szpiegostwa to Piotr D., w przeszłości funkcjonariusz polskich służb specjalnych oraz Weijing W. jeden z dyrektorów polskiego oddziału chińskiego koncernu telekomunikacyjnego. M ężczyźni zostali aresztowani na trzy miesiące .

Tagi: ING, ABW
Źródło: www.bankier.pl

ABW zatrzymała Polaka i Chińczyka podejrzanych o szpiegostwo

11.01.2019 21:04


Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała Polaka i Chińczyka podejrzanych o szpiegostwo. Weijing W. jest dyrektorem ds. sprzedaży w polskim oddziale Huawei.

Tagi: Huawei, ING, ABW
Źródło: www.bankier.pl

Zatrzymany przez ABW Piotr D. pełnił ważne funkcje w MSWiA, ABW i UKE

11.01.2019 17:02

Zatrzymany w piątek przez ABW pod zarzutem szpiegostwa Piotr D. pełnił ważne funkcje m.in. w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, ABW i Urzędzie Komunikacji Elektronicznej. Był jednym z niewielu funkcjonariuszy kontrwywiadu, którzy występowali podczas konferencji prasowych oraz w mediach.

Tagi: MSW, MSWiA, UKE, ABW
Źródło: forsal.pl

Afera szpiegowska z koncernem w tle. Dyrektor Huawei Polska współpracował z chińskim wywiadem?

11.01.2019 13:07

Zatrzymani przez ABW pod zarzutem szpiegostwa to Piotr D., w przeszłości funkcjonariusz polskich służb specjalnych oraz Weijing W. jeden z dyrektorów polskiego oddziału Huaweia. Do zatrzymań doszło we wtorek; mężczyźni zostali aresztowani na trzy miesiące - powiedział PAP rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

Tagi: Huawei, ING, NATO, ABW
Źródło: forsal.pl

Huawei z kłopotami także w Polsce?

11.01.2019 12:02

ABW zatrzymała pod zarzutem szpiegostwa Weijinga W. - jednego z dyrektorów polskiego oddziału chińskiego koncernu telekomunikacyjnego i Piotra D. - byłego funkcjonariusza polskich służb specjalnych. Sąd zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla obu podejrzanych.

Tagi: Huawei, ING, ABW
Źródło: www.wnp.pl

reklama
Kontakt z nami