Samorząd  RSS
Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska

#zrodlo
“Nazywam się Paweł Adamowicz, mam zaszczyt być prezydentem mojego ukochanego Gdańska, miasta wolności i solidarności” - tak przedstawiał siebie prezydent Gdańska na swojej oficjalnej stronie internetowej. Niespełna dwa miesiące temu rozpoczął swoją szóstą kadencję. Oto sylwetka tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska.

Źródło: www.wspolnota.org.pl

Mieszkańcy żegnają prezydenta Pawła Adamowicza

#zrodlo
Podczas kolejnego, czwartego już spotkanie w hołdzie zamordowanemu prezydentowi Gdańska głos zabrali przedstawiciele stowarzyszeń i organizacji pozarządowych, które współpracowały z miastem, w tym z prezydentem Adamowiczem. Gdańszczanie spotkali się na wyspie Ołowianka, tuż przy zwodzonej kładce i gmachu filharmonii.

Źródło: www.wspolnota.org.pl

Nowy prezes Związku Powiatów Polskich

#zrodlo
Podczas Zgromadzenia Ogólnego Związku Powiatów Polskich wybrano nowego prezesa. Został nim Andrzej Płonka.

Źródło: www.wspolnota.org.pl

Europejska społeczność samorządowa śle wyrazy współczucia

#zrodlo
Po tragicznej śmierci Prezydenta Gdańska Związek Miast Polskich odbiera kondolencje i wyrazy współczucia od europejskich stowarzyszeń i organizacji samorządowych.

Źródło: www.wspolnota.org.pl

Uroczystosci pogrzebowe i epitafium na carillon dedykowane Pawłowi Adamowiczowi

#zrodlo
Pogrzeb prezydenta Gdańska odbędzie się w sobotę 19 stycznia. Dziś zaplanowano specjalne nabożeństwa a o godz. 20.00 na Placu Solidarności wiec ku pamięci Pawła Adamowicza. W czwartek 17 stycznia odbędzie się uroczysta sesja RMG. Epitafium poświęcone pamięci zamordowanego prezydenta Gdańska zabrzmi premierowo w Gdańsku z wieży carillonowej Kościoła św. Katarzyny w piątek, 18 stycznia, o godz. 14.45. Wykona je Monika Kaźmierczak, która zachęca znajomych muzyków z całego świata, by zagrali je także w swoich miastach.

Źródło: www.wspolnota.org.pl

Będzie obowiązek chipowania, schroniska tylko samorządowe

Na początku stycznia została skierowana do sejmu autopoprawka do poselskiego projektu nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt. Przewiduje ona wprowadzenie centralnego rejestru zwierząt domowych oraz ogranicza możliwość prowadzenia schronisk dla zwierząt tylko do samorządu i podległych mu instytucji oraz organizacji pozarządowych.

Tagi: Sejm, Ustawy
Źródło: www.wspolnota.org.pl

Miasta w żałobie. Przyjaciele żegnają Pawła Adamowicza

#zrodlo
W związku ze śmiercią prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza flagi miasta Gdańska na zostały opuszczone do połowy masztów. W Sopocie, Gdyni, Włocławku, Warszawie i wielu innych miastach wprowadzona została żałoba. W intencji zmarłego Prezydenta odprawiane są msze święte. Do dnia pogrzebu w Gdańsku oraz całym województwie pomorskim trwa żałoba. Gdańszczanie i gdańszczanki wpisują się do księgi kondolencyjnej, Aleksandra Dulkiewicz przyjęła propozycję premiera objęcia funkcji komisarza w mieście. W czwartek odbędzie się uroczysta sesja RMG.

Źródło: www.wspolnota.org.pl

Apel Związku Miast Polskich

#zrodlo
W związku ze śmiercią Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza flagi miasta Gdańska budynku urzędu miasta, Górze Gradowej i siedzibie rady miasta zostały opuszczone do połowy masztów, w wielu miastach wprowadzona została żałoba, samorządowcy żegnają tragicznie zmarłego Prezydenta Gdańska. Poniżej publikujemy apel Związku Miast Polskich.

Źródło: www.wspolnota.org.pl

Nie żyje Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska

#zrodlo
Nie żyje prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Zmarł w szpitalu po ciosach zadanych przez nożownika podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Miał 53 lata.

Źródło: www.wspolnota.org.pl

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz zaatakowany nożem podczas finału WOŚP

#zrodlo
W ciężkim stanie trafił do szpitala. Nożownikiem był 27-letni kryminalista.

Źródło: www.wspolnota.org.pl

Rachunek za „zdewastowanie” stadionu Polonii Bytom

Firma wykonawcza S-Sport, odpowiedzialna za modernizację bytomskiego stadionu, wypowiedziała umowę na realizację prac i wezwała do zapłaty spółkę Bytomski Sport, mimo, że zakres przeprowadzonych prac nie został należycie udokumentowany. - W mojej ocenie zachodzi podejrzenie wyłudzenia nienależnych środków, a działalność poprzednich zarządów nosi znamiona działalności na szkodę spółki, a tym samym miasta i mieszkańców - ocenia Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia. S-Sport wystawia spółce Bytomski Sport rachunek na prawie siedem i pół miliona złotych za „zdewastowanie” stadionu Polonii Bytom.

Źródło: www.wspolnota.org.pl

Nasi rolnicy są w stanie konkurować z farmerami z zachodniej Europy

#zrodlo
30 proc. gospodarstw w gminie skorzystało ze środków europejskich na modernizację. Nasi rolnicy zrobili to w rozsądny sposób, w efekcie nikt nie musiał targać się na życie, nie ma kłopotów ze spłatą kredytów bankowych. Nie było brania dotacji na modernizację na zasadzie: skoro dają, to bierzemy, a martwić się będziemy później. Rolnicy wykazali się wielką rozwagą, a ich biznesplany były rzetelnie przygotowane – mówi Andrzej Skolimowski, wójt gminy Przesmyki.

Źródło: www.wspolnota.org.pl

Co zrobił rząd by państwo lepiej reagowało na sytuacje kryzysowe

#zrodlo
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej przeanalizowały możliwość przejęcia wypłat doraźnych zasiłków klęskowych przez administrację rządową i nie znalazły argumentów dla poparcia tej inicjatywy. Mimo wcześniejszych zarzutów przedstawicieli rządu, resorty uznały, że najlepiej z tym problemem poradzą sobie właśnie samorządy. Przedstawiamy informacje z RCB o wdrożeniu rekomendacji po wichurach z 2017 roku. Stan na koniec 2018 roku.

Źródło: www.wspolnota.org.pl

Szkoła Myśląca Pozytywnie? Nie tylko od święta!

Instytucje oświaty w całym kraju mogą korzystać z bezpłatnych narzędzi wspierających profesjonalną profilaktykę zdrowia psychicznego. Program „Myślę Pozytywnie” dociera do placówek w nawet najmniejszych gminach. Dlaczego warto z niego skorzystać?

Źródło: www.wspolnota.org.pl

Rusza rewitalizacja w Ostrowie Wielkopolskim

#zrodlo
W ostrowskim urzędzie podpisana została właśnie umowa na dofinansowanie rewitalizacji przestrzeni miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego. Dzięki niej miasto zrealizuje projekt wart ponad 11 milionów złotych przy ogromnym dofinansowaniu unijnym o wartości blisko 9 milionów.

Tagi: PiS
Źródło: www.wspolnota.org.pl

Manipulacje algorytmem podziału subwencji

Resort edukacji w oficjalnych wystąpieniach kierownictwa przekonuje, że stworzył źródło finansowania pomocy psychologiczno-pedagogicznej dla samorządów. Ale już w odpowiedzi udzielonej Związkowi Miast Polskich przyznaje, że żadne nowe środki na ten cel się nie pojawiły.

Źródło: www.wspolnota.org.pl

Kraków powołał miejskiego inżyniera ruchu

Do jego obowiązków należeć będzie akceptacja i kontrola projektów stałej i czasowej organizacji ruchu.

Tagi: Kraków
Źródło: www.wspolnota.org.pl

Zmiany w przekształceniu użytkowania wieczystego

#zrodlo
Tuż przed końcem zeszłego roku prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę z 6 grudnia 2018 r. o zmianie ustawy o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów. Ma ona rozwiać wątpliwości związane z interpretacją niektórych regulacji ustawy i zapewnić jednolite ich stosowanie.

Źródło: www.wspolnota.org.pl

Budynek Biblioteki Kraków z pozwoleniem na budowę

#zrodlo
Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie uzyskał pozwolenie na budowę dotyczące rewitalizacji i prac adaptacyjnych Zajazdu Kazimierskiego. Zgodnie z planem, w odnowionym budynku swoją siedzibę będzie mieć Biblioteka Kraków.

Źródło: www.wspolnota.org.pl

Czy burmistrz może być członkiem rady nadzorczej spółki gminnej?

#zrodlo
Od nowej kadencji samorządu terytorialnego zaczęły obowiązywać nowe przepisy ustawy o samorządzie gminnym. W art. 24f ust. 2 tej ustawy legislator do katalogu osób, które nie mogą być członkami władz zarządzających lub kontrolnych i rewizyjnych ani pełnomocnikami spółek handlowych z udziałem gminnych osób prawnych lub przedsiębiorstw, w których uczestniczą takie osoby, dodał osobę wójta oraz osoby pozostające we wspólnym pożyciu z całym gronem wskazanym w tym przepisie.

Źródło: www.wspolnota.org.pl

reklama
reklama
Kontakt z nami