Przegląd prasy  RSS
Walka chińskich gigantów płatniczych nabiera rumieńców

#zrodlo

WeChat Pay, największy konkurent Alipay, doczeka się nowych funkcji. Tencent, operator schematu, uruchomił dostęp do funduszu rynku pieniężnego i testuje własny system scoringowy

Tagi: ING
Źródło: www.bankier.pl

Ikea będzie robić meble z odpadów rolniczych

#zrodlo

Koncern meblowy Ikea będzie produkował meble z odpadów rolniczych, które teraz są jednym z głównych źródeł smogu w Indiach.

Tagi: IKE
Źródło: www.bankier.pl

Tchórzewski: Rekompensaty w wys. 100 proc. za wzrost cen energii dostaną wszystkie gosp. domowe

#zrodlo

Rekompensaty za wzrost cen energii elektrycznej w 2019 roku wyniosą 100 proc. i obejmą wszystkie gospodarstwa domowe - poinformował minister energii Krzysztof Tchórzewski.

Źródło: www.bankier.pl

Zmiany w Kodeksie pracy: po 33 miesiącach umowa na czas nieokreślony

#zrodlo

Umowy terminowe, które zostały podpisane przed 22 lutego 2016 roku, 22 listopada przekształcą się w umowy na czas nieokreślony.

Źródło: www.bankier.pl

Produkcja przemysłowa wróciła na dobry tor

#zrodlo

Wartość produkcji sprzedanej przemysłu była w październiku o 7,4% wyższa niż rok temu – poinformował Główny Urząd Statystyczny.

Źródło: www.bankier.pl

Kurs bitcoina spada z siłą wodospadu. Gwałtownie tracą także inne kryptowaluty

#zrodlo

Wygląda na to, że przebicie w dół przez bitcoina bariery na poziomie ok. 5,7 – 6 tys. dolarów uruchomiło wodospad.

Tagi: Waluty, Dolar
Źródło: www.bankier.pl

Syn Mariusza Kamińskiego z intratną posadą w Banku Światowym

#zrodlo

Kacper Kamiński, syn ministra koordynatora ds. służb specjalnych i wiceprezesa PiS Mariusza Kamińskiego, dzięki NBP dostał posadę w Banku Światowym - pisze "Gazeta Wyborcza". 29-latek ma zarabiać ok. pół miliona złotych rocznie.

Tagi: BOR, PiS, NATO
Źródło: www.bankier.pl

Vestor DM podnosi rekomendację dla CD Projekt do "kupuj", obniża cenę docelową do 202 zł

#zrodlo

Analitycy Vestor DM, w raporcie z 15 listopada, podnieśli zalecenie dla CD Projekt do "kupuj" z "neutralnie", a obniżyli ceną docelową do 202 zł za akcję z 228 zł poprzednio.

Źródło: www.bankier.pl

Kolejny miesiąc słabego zatrudnienia


Od lipca w danych o zatrudnieniu widać stagnację – zatrudnienie praktycznie nie rośnie, a nawet lekko się obniżyło. Jego dynamika jest słabsza niż w poprzednich latach. Rynek pracy dotarł do ściany. Pozytywne jest to, że na razie trendy się nie odwracają.

Źródło: www.bankier.pl

Mocne spadki na Wall Street, rynek pociągnęły w dół spółki technologiczne

#zrodlo

Amerykańskie indeksy rozpoczynają tydzień od mocnych spadków, a indeks Dow Jones stracił blisko 400 punktów. Liderami spadków, nie po raz pierwszy w ostatnim czasie, były spółki technologiczne, w tym m.in. Apple, Facebook...

Źródło: www.bankier.pl

NBP zwolnił Idea Bank z obowiązku utrzymywania części rezerwy obowiązkowej

#zrodlo

Narodowy Bank Polski zwolnił Idea Bank z obowiązku utrzymywania 50 proc. wymaganej rezerwy obowiązkowej - poinformował bank w komunikacie.

Źródło: www.bankier.pl

Andrzej Kopyrski i Roksana Ciurysek-Gedir zrezygnowali z funkcji wiceprezesów Pekao SA


Andrzej Kopyrski i Roksana Ciurysek-Gedir zrezygnowali z funkcji wiceprezesów zarządu Banku Pekao SA ze skutkiem na dzień 30 listopada 2018 roku - poinformował bank w komunikacie.

Źródło: www.bankier.pl

20 listopada 2018 r. - to warto wiedzieć dziś rano

#zrodlo

Prezentujemy najważniejsze informacje dla inwestorów oraz przegląd wydarzeń dnia. Giełda, gospodarka, polityka i wiele więcej.

Źródło: www.bankier.pl

Leszek Czarnecki złożył zeznania w prokuraturze; przekazał nagrania audio i wideo

#zrodlo

Właściciel Getin Nobel Banku Leszek Czarnecki, który w poniedziałek przez blisko 12 godzin zeznawał w katowickiej prokuraturze, dołączył nośniki, na których są najważniejsze informacje, które mogą przyczynić się do...

Tagi: AUD
Źródło: www.bankier.pl

Pekao chce, by za '18 na dywidendę trafiło co najmniej 90 proc. zysku

#zrodlo

Bank Pekao planuje, że na dywidendę trafi co najmniej 90 proc. zysku banku za rok 2018, za 2019 rok będzie na nią przeznaczone 60-80 proc. zysku, a za 2020 rok 50-75 zysku - poinformował bank w kierunkowych propozycjach podziału zysku za lata 2018-2020.

Źródło: www.bankier.pl

PointPack.pl debiutuje na giełdzie


Od dużych wzrostów przy bardzo niskich obrotach rozpoczął się dziś giełdowy debiut PointPack.pl. Spółka działa w branży przesyłek kurierskich i świadczy usługi m.in. dla sklepów Żabka.

Źródło: www.bankier.pl

Bankowe odbicie ciągnie WIG20 w górę


Choć na europejskich rynkach próżno było dziś szukać oznak większego optymizmu, WIG20 rozpoczął tydzień od wyraźnych wzrostów.

Źródło: www.bankier.pl

Ciężka dola akcjonariusza Getinu

#zrodlo

Afera KNF ma już grono poszkodowanych. I nie chodzi tutaj o przewodniczącego KNF, wizerunek polskiego systemu finansowego czy Leszka Czarneckiego. To drobni inwestorzy, którzy zainwestowali swe oszczędności w banki wrocławskiego biznesmena.

Źródło: www.bankier.pl

Polskie firmy lecą po kosmiczne śmieci

#zrodlo

Dziś na orbitę leci satelita skonstruowany przez studentów Politechniki Warszawskiej. Misja: test mechanizmu usuwającego tzw. kosmiczne śmieci, czyli elementy pozostawione przez człowieka.

Źródło: www.bankier.pl

Pruski: Działalność Idea Banku przebiega bez zakłóceń

#zrodlo

Działalność operacyjna Idea Banku przebiega bez zakłóceń, bank realizuje wyznaczone wcześniej cele biznesowe - poinformował PAP Biznes Jerzy Pruski, p.o. prezesa Idea Banku. "Obecne dyskusje medialne...

Źródło: www.bankier.pl

reklama
reklama
Kontakt z nami