Przegląd prasy  RSS
Ranking kont oszczędnościowych dla firm – styczeń 2019 r.


Oprocentowanie produktów depozytowych nie zachęca do oszczędzania. Przedsiębiorcy, którzy posiadają nadwyżkę finansową, na koncie lokacyjnym otrzymają raptem 2,25 proc. Mało? Na tle lokat nie wygląda to źle.

Źródło: www.bankier.pl

Finał Mistrza GPW 2018. PlayWay czy PKN Orlen?


Wielki finał Mistrza GPW 2018 czas zacząć. Zmierzą się w nim PlayWay oraz PKN Orlen.

Źródło: www.bankier.pl

Trump zaproponował 3-letnią ochronę "marzycieli" w zamian za środki na mur

#zrodlo

Prezydent Donald Trump zaproponował w sobotę objęcie "marzycieli", którzy wjechali na terytorium USA nielegalnie , ale jeszcze przed osiągnięciem pełnoletności, 3-letnim okresem ochrony w zamian za zgodę Demokratów na...

Źródło: www.bankier.pl

Tym będą żyły rynki: między Davos i danymi


Ostatni pełny tydzień stycznia na rynkach finansowych przyniesie szczyt w Davos i kilka istotnych raportów z gospodarek. Na GPW rozpocznie się sezon wyników za ubiegły kwartał i rok.

Źródło: www.bankier.pl

May chce podpisania umowy o granicy z Irlandią

#zrodlo

Premier Theresa May opowiada się za podpisaniem odrębnego porozumienia o ruchu granicznym z Irlandią. Pozwoliłoby to na uniknięcie konieczności stosowania kontrowersyjnego mechanizmu awaryjnego dla Irlandii Płn.: tzw. backstop...

Źródło: www.bankier.pl

Trump o Korei Płn., Chinach i materiale portalu BuzzFeed

#zrodlo

Prezydent USA Donald Trump podkreślił w sobotę, że miał bardzo dobre spotkanie z wysłannikiem północnokoreańskiego przywódcy, mówił o postępach w kwestii porozumienia handlowego z Chinami oraz dziękował specjalnemu...

Źródło: www.bankier.pl

Owsiak wraca do bycia prezesem Fundacji WOŚP

#zrodlo

W opublikowanym na Facebooku filmie Jerzy Owsiak zapowiedział, że wraca do bycia prezesem Fundacji WOŚP. W oświadczeniu skierowanym do tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska zapowiedział, że "wraca do roboty". Będę grał...

Źródło: www.bankier.pl

Tym żyli komentatorzy na Bankier.pl [11-17.01.2019 r.]

#zrodlo

WOŚP, Jurek Owsiak i Paweł Adamowicz. Tak najkrócej można podsumować teksty, które wywołały największą dyskusję wśród komentujących portalu Bankier.pl. 

Źródło: www.bankier.pl

Rekordowa liczba chińskich turystów w Polsce


W 2018 r. padł kolejny rekord odwiedzin Polski przez turystów zza Muru. Niestety, popularność kraju wśród Chińczyków nie rośnie już tak szybko jak kiedyś.

Tagi: Kolej
Źródło: www.bankier.pl

Trump zapowiedział, że w sobotę wygłosi "ważne oświadczenie"

#zrodlo

Prezydent USA Donald Trump poinformował w piątek, że w sobotę o godzinie 15.00 czasu lokalnego (21.00 czasu polskiego) wygłosi "ważne oświadczenie", dotyczące sytuacji na granicy Stanów Zjednoczonych z Meksykiem oraz trwającego...

Źródło: www.bankier.pl

11 hipertendencji, które poprowadzą świat do 2050 r.

#zrodlo

Tendencje, które globalnej gospodarce i finansom wytyczą drogę zmian do roku 2050, opisał w książce „Rok 2050. Wyzwania i prognozy” francuski ekonomista Michel Camdessus.

Źródło: www.bankier.pl

Walutowa flauta, palladowe szaleństwo i rekord na rynku pracy [Wykresy tygodnia]


Początek roku wcale nie musi być nudny. Kończąc kolejny tydzień stycznia, warto zatrzymać się nad najciekawszymi wykresami ostatnich siedmiu dni.

Źródło: www.bankier.pl

"Złotowieści": czy 2019 rok będzie dobry dla złota?


Wielu twierdzi, że rok 2019 będzie dobry dla posiadaczy złota. Ale niewielu rozumie, że taka prognoza oznacza, że będzie to rok zły lub bardzo zły dla wszystkich innych

Tagi: Złoto
Źródło: www.bankier.pl

Akcje w górę, złoto w dół, silna zwyżka na ropie

#zrodlo

Mimo dość ubogiego kalendarium i braku "łamiących wiadomości" piątek przyniósł dość istotne zmiany na rynkach finansowych. Wall Street kontynuowało odbicie.

Źródło: www.bankier.pl

Akcje PGNiG przy historycznych szczytach, pomaga sytuacja na rynku surowców

#zrodlo

Akcje PGNiG od pewnego czasu ustanawiają historyczne szczyty. Zdaniem analityków spółka ma jeszcze potencjał do wzrostów, chociaż już nieco ograniczony, a głównym motorem zwyżek może być sytuacja na rynkach surowców. Inwestorzy czekają też na rozstrzygnięcie sporu między PGNiG a Gazpromem.

Źródło: www.bankier.pl

Składka na ZUS mocno w górę

#zrodlo

GUS podał dane o wynagrodzeniach w ubiegłym roku, a to oznacza, że na ich podstawie można wyliczyć nowe składki na ZUS. Rosną one najszybciej od 6 lat.

Źródło: www.bankier.pl

Niedosyt na GPW. JSW liderem wzrostów

#zrodlo

Choć główne indeksy GPW zakończyły piątkową sesję wzrostami, inwestorzy mogą mówić o pewnym niedosycie. Liderem wzrostów wśród blue chipów z Książęcej było JSW

Źródło: www.bankier.pl

Ranking kont oszczędnościowych - styczeń 2019 - najlepsze konto oszczędnościowe


Sprawdź, ile można zarobić, wybierając konto oszczędnościowe spośród najwyżej oprocentowanych propozycji na rynku.

Źródło: www.bankier.pl

Banki zapowiadają przerwy na weekend. Niedostępne m.in. płatności kartą i bankomaty


Brak dostępu do bankowości internetowej, niedziałające karty, niedostępne bankomaty - to cześć problemów, z jakimi spotkają się klienci banków w weekend.

Źródło: www.bankier.pl

Wyzwaniem Getinu i Idei pozyskanie inwestora, który uzupełni kapitały i pomoże odbudować zaufanie

#zrodlo

Analitycy oceniają, że największym wyzwaniem połączonego Getin Noble Banku i Idea Banku będzie znalezienie inwestora, który pomoże "zasypać" dziurę kapitałową i odbudować wiarygodność i zaufanie rynku. Niedobór kapitałowy może być wyższy niż sądzono wcześniej, bowiem w końcówce 2018 roku banki musiały płacić wyższe stawki za depozyty.

Źródło: www.bankier.pl

reklama
reklama
Kontakt z nami