Porady finansowe  RSS
Szansa dla bitcoina czy złudna nadzieja?

#zrodlo
Przesunięcie w czasie decyzji amerykańskiego nadzoru finansowego o wprowadzeniu do obrotu notowanego funduszu (ETF) opartego na bitcoinie wyraźnie zawiodło rynek kryptowalut. Choć to nie to samo, inwestorzy otrzymali właśnie nagrodę pocieszenia w postaci większej możliwości inwestycji w podobny instrument, ale obarczony większym ryzykiem - pisze Bartosz Grejner, analityk rynkowy Cinkciarz.pl.

Źródło: forsal.pl

Szlacha: Jesienią powinna być ustawa o wsparciu frankowiczów

#zrodlo
Jesienią powinna zostać przyjęta przez parlament nowa ustawa o wsparciu kredytobiorców - zapowiedział w piątek szef sejmowej komisji finansów Andrzej Szlachta (PiS).

Źródło: forsal.pl

Jak wzrost stóp procentowych i wynagrodzeń wpłynie na zdolność kredytową Polaków?

#zrodlo
Rada Polityki Pieniężnej nie spieszy się z podwyższaniem stóp procentowych. Niemniej jednak z uwagi na rosnącą inflację czy też zapoczątkowane przez Amerykanów podwyżki stóp, coraz bardziej realny wydaje się scenariusz w którym RPP zmieni swoją politykę. Jak wpłynęłoby to na budżety domowe posiadaczy kredytów hipotecznych? Zazwyczaj rezultatem takiej decyzji jest uszczuplenie ich rozporządzalnego dochodu. Pytanie jest, czy w obliczu dynamicznie rosnących wynagrodzeń rzeczywiście sytuacja kredytobiorców ulegnie pogorszeniu?

Źródło: forsal.pl

Szykują się duże zmiany na rynku hipotek. KNF chce, by banki oferowały kredyty na stałą stopę procentową

#zrodlo
Komisja Nadzoru Finansowego skierowała do publicznych konsultacji projekt Rekomendacji S w sprawie kredytów hipotecznych, w której zaleca, by banki miały w swojej ofercie także kredyty oparte o stałą stopę procentową - poinformowała w czwartek Komisja.

Źródło: forsal.pl

Zysk z najmu deklasuje lokaty. Ile można zarobić?

#zrodlo
Opublikowane niedawno przez NBP wyniki analizy, z całą pewnością mogą ucieszyć wynajmujących. Wspomniana analiza wskazuje, że roczny zysk osiągany na wynajmie mieszkań w dużych miastach, obecnie jest aż o pięć punktów procentowych większy od rentowności depozytów bankowych. Tak duża różnica zyskowności najmu oraz kont i lokat, może się wydawać nieco zaskakująca.

Tagi: Lokaty
Źródło: forsal.pl

Były małżonek nie zawsze odpowie za dług podatkowy. Kto skorzysta na zmianach?

#zrodlo
Fiskus nie pociągnie do odpowiedzialności za cudzą daninę, jeśli byłoby to rażąco niesłuszne. Na zmianie skorzystają rozwodnicy, wspólnicy, członkowie rodziny pomagający w rodzinnym biznesie, nabywcy przedsiębiorstwa, a nawet członkowie zarządu spółki.

Źródło: forsal.pl

Polacy spłacają kredyty mieszkaniowe w 13 lat

#zrodlo
Nadpłaty kredytów czy całkowita spłata przed czasem to powszechna praktyka – wynika z analizy Open Finance. Choć Polacy zadłużają się przeciętnie na 26 lat, to statystyczny dłużnik pozbywa się swojego zobowiązania po połowie tego czasu.

Tagi: Kredyty
Źródło: forsal.pl

Jak bezpieczne będą nasze oszczędności w PPK?

#zrodlo
W trzecim projekcie ustawy o Pracowniczych Planach Kapitałowych rząd wprowadził zapisy gwarantujące prywatność zgromadzonych pieniędzy. To oznacza, że nie skończą one jak OFE?

Źródło: forsal.pl

Porównanie kont podstawowych. Zobacz, co będzie za darmo, a za co zapłacisz

Od 8 sierpnia banki mają obowiązek oferowania tzw. podstawowego rachunku płatniczego, czyli konta umożliwiającego za darmo realizację kilku podstawowych operacji w miesiącu.

Tagi: Banki
Źródło: forsal.pl

Zadłużenie młodych Polaków sięga 6,5 mld zł

Długi młodych Polaków w wieku 25-35 lat sięgają 6,5 mld zł, wynika z raportu Krajowego Rejestru Długów (KRD). Niezapłacone zobowiązania w tej grupie wiekowej ma aż 630 tys. osób. Do oddania mają średnio 10,3 tys. zł.

Źródło: forsal.pl

Polacy rzucili się na klimatyzatory. Półki w sklepach świecą pustkami

Ponad 190 tysięcy rodzin – tyle osób ma w domu klimatyzację. Popularność tych urządzeń rośnie wraz z tym jak rośnie temperatura za oknem. Trudno się więc dziwić, że w pierwszych dniach sierpnia zainteresowanie klimatyzacją jest „nad Wisłą” rekordowe.

Źródło: forsal.pl

Na chwilówki wydajemy miliardy

Odsetki i opłaty od pożyczek udzielanych przez firmy pożyczkowe kosztują nas w skali roku przynajmniej 3 mld zł. A to bardzo ostrożne szacunki.

Źródło: forsal.pl

Warszawa kontra europejskie metropolie. Ranking siły nabywczej i kosztów najmu

#zrodlo
Znana korporacja finansowa UBS co pewien czas przeprowadza kompleksowe badanie zarobków i warunków życia w najważniejszych miastach naszego globu. Do grona takich globalnych metropolii jest zaliczana również Warszawa. Warto zatem sprawdzić, jak polska stolica prezentuje się w najnowszym badaniu UBS („Prices and Earnings 2018”).

Źródło: forsal.pl

Mamy 25 tys. milionerów. To głównie przedsiębiorcy na podatku liniowym

#zrodlo
Mamy już ponad 25 tys. milionerów. To głównie ci, którzy prowadzą działalność gospodarczą

Źródło: forsal.pl

Amerykanie zadłużyli się po uszy. Jest gorzej niż przed wybuchem kryzysu

#zrodlo
Dziesięć lat po wielkim kryzysie finansowym Amerykanie znowu zaczynają zadłużać się na potęgę.

Tagi: Dzieci
Źródło: forsal.pl

Glapiński: NBP podtrzymuje, że projekt ustawy o PPK jest niedopracowany

#zrodlo
Narodowy Bank Polski podtrzymuje swoje uwagi dotyczące projektu ustawy o pracowniczych planach kapitałowych - napisał w opinii do projektu prezes NBP Adam Glapiński. Wcześniej bank wskazywał, że PPK m.in.: niewystarczająco zabezpieczają interesy jego uczestników.

Źródło: forsal.pl

Postkryzysowa trauma. Millennialsi boją się giełdy

Millenialsi uważają, że najlepszą długoterminową inwestycją jest gotówka. Nic dziwnego, że nie osiągają wysokich stóp zwrotu.

Tagi: Gotówka
Źródło: forsal.pl

Inteligentny dom: jak działa i ile kosztuje?

#zrodlo
Elektronika, automatyka, dziesiątki czujników, metry kabli, a całość podpięta do komputera i telefonu. Smart home ma nam zapewniać bezpieczeństwo i komfort we własnych czterech kątach. Dziennikarze WysokieNapiecie.pl sprawdzili, jak to działa, czy ma sens i – przede wszystkim – ile kosztuje.

Źródło: forsal.pl

Czy Obama i Bezos zrealizują pomysł uniwersalnego dochodu podstawowego?

#zrodlo
Były prezydent USA Barack Obama ostrożnie poparł niedawno ideę bezwarunkowego dochodu podstawowego. Majątek innego Amerykanina – założyciela Amazona Jaffa Bezosa – sięgnął w tym czasie 150 miliardów dolarów. Czy Bezos i jemu podobni mogą zrealizować to marzenie?

Źródło: forsal.pl

Koniec użytkowania wieczystego w Polsce. Oto 5 najważniejszych pytań i odpowiedzi [PORADNIK]

#zrodlo
Sejm uchwalił ustawę o „przekształceniu prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności gruntów”, czyli w skrócie mówiąc: o likwidacji użytkowania wieczystego. Teraz ustawą zajmie się Senat. Na początku przyszłego roku 2,5 mln gospodarstw domowych zostanie właścicielami lub współwłaścicielami gruntu, na którym mieszkają.

Źródło: forsal.pl

reklama
Polecamy
Gadżety tradycyjne i nowoczesne – różne podejścia do działań marketingowych

#zrodlo
Gadżety reklamowe to drugi, zaraz po reklamie internetowej nośnik reklamy, który jest skuteczny i zarazem atrakcyjny cenowo, tak wynika z badań Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych. Upominki firmowe lubią zarówno marketingowcy, ponieważ pozwalają one obniżyć wydatki na marketing, nie tracąc przy tym zasięgu działań, jak i sami klienci. W końcu dostają upominki w prezencie, a te […]

Źródło: www.finanseosobiste.pl

reklama
Kontakt z nami