Podatki  RSS
Aby uzyskać zwolnienie z podatku, pracodawca musi sprawdzać, co jedzą pracownicy

#zrodlo
Zgodnie z wydaną 22 listopada 2018 r. przez Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej interpretacją indywidualną wartość kuponów żywieniowych dla pracowników stanowi dla nich przychód.

Źródło:

Do kiedy PIT-16A,-19A,-28,-36,-36L,-37,-38,-39,-40A | Terminy PIT 2019!

Przeraża Cię wizja spędzenia kilku godzin w kolejce w urzędzie skarbowym? W tym roku sprawdź dokładnie terminy dotyczące składania deklaracji PIT. Do kiedy masz obowiązek ich wypełnienia i złożenia? Zobacz terminarz PIT 2019, wypełnij formularz wcześniej i czekaj na szybszy zwrot podatku.

Tagi: Podatki, PIT, Kolej
Źródło:

PIT 2019 - Podatek od darowizny, zobacz, kiedy musisz go zapłacić

#zrodlo
Darowizny i spadki podlegają w Polsce opodatkowaniu. Wysokość podatku zależy od tego, do której z trzech grup zalicza się podatnik. Ważne jest także to, czy wartość darowizny przekracza kwotę wolną od podatku. Są także przypadki, w których podatek od darowizny nie obowiązuje.

Źródło:

Ulga mieszkaniowa - zmiany w PIT 2019

#zrodlo
Dochody uzyskane ze sprzedaży nieruchomości i pewnych praw majątkowych nie zawsze muszą podlegać opodatkowaniu. Jeśli zostały one przeznaczone na własne cele mieszkaniowe, podatnikowi przysługuje wtedy ulga mieszkaniowa.

Źródło:

PIT 2019 - Nowy podatek od wynajmowanych i wydzierżawionych nieruchomości dla przedsiębiorców

#zrodlo
W 2019 roku pojawiło się wiele zmian w zakresie opodatkowania nieruchomości komercyjnych. Nowelizacje te dotyczą właścicieli dysponujących budynkami, których łączna wartość przekracza 10 mln zł. Będą oni musieli zapłacić podatek od nieruchomości na nowych zasadach, bez względu na to jakiego rodzaju budynki udostępniają.

Źródło:

Miejsce zameldowania czy zamieszkania? Gdzie złożyć i rozliczyć PIT za 2018?

#zrodlo
W Polsce niezmiennie istnieje obowiązek meldunkowy, a od 1 stycznia 2018 roku meldunku można dokonać drogą elektroniczną. Jest to meldunek stały lub czasowy, gdzie jednak należy rozliczyć PIT, jeśli podatnik często zmienia miejsce zamieszkania? Dowiedz się, w którym urzędzie powinieneś złożyć rozliczenie PIT.

Źródło:

Załączniki do PIT-37 - jak udowodnić prawo do ulgi podatkowej?

#zrodlo
Prawidłowo rozliczona deklaracja podatkowa to nie tylko prawidłowe podliczenie odpowiednich pól związanych z naszymi dochodami. Jeśli podatnik korzysta z rozmaitych ulg, takich jak ulga prorodzinna, rehabilitacyjna, jest zobowiązany wykazać to na odpowiednim załączniku. Jakie załączniki do PIT-37 uzupełnia się najczęściej?

Kiedy zwrot podatku?

#zrodlo
Dla wielu z nas zwrot podatku to dodatkowy zastrzyk gotówki. Z tego powodu warto wiedzieć, kiedy i w jakich okolicznościach możemy się go spodziewać.

Źródło:

Podatek od towarów i usług --> Zakres opodatkowania --> Przepisy ogólne --> Czynności opodatkowane

#zrodlo
Sprzedaż działek budowlanych nie podlega opodatkowaniu.

Tagi: Podatki, PiS
Źródło:

Podatek od towarów i usług --> Obowiązek podatkowy --> Zasady ogólne

#zrodlo
Czy odsetki od udzielonych z ZFŚS pożyczek podlegają przepisom ustawy o podatku od towarów i usług?

Źródło:

Podatek od towarów i usług --> Odliczenie i zwrot podatku. Odliczanie częściowe --> Odliczenie i zwrot podatku

#zrodlo
Możliwość odliczenia podatku VAT od miesięcznych rat leasingowych oraz paliwa do samochodu ciężarowego.

Źródło:

Umowa zlecenie - uwzględniać w PIT 2019? Jak rozliczyć umowę zlecenie?

#zrodlo
Umowa zlecenie to tzw. umowa o charakterze cywilnoprawnym, która musi zostać zawarta na piśmie przez obie strony. W ramach umowy zlecenia określone zostają obowiązki i prawa zarówno zleceniodawcy, jak i zleceniobiorcy. Umowa ta polega na wykonaniu prawnie określonej czynności, za którą zleceniodawca wypłaci wskazaną w umowie kwotę.

Tagi: PIT, Umowy
Źródło:

Odliczenia od dochodu w PIT 2019 - kto może z nich korzystać?

Aby należna fiskusowi kwota jak najmniej obciążała kieszeń podatnika, powinien on zapoznać się z obowiązującymi w danym roku możliwościami odliczenia od dochodu pewnych poniesionych kosztów. Jakie odliczenia przysługują w mijającym roku podatkowym? Przy jakich typach deklaracji podatkowych można z nich skorzystać?

Źródło:

Co to jest PIT?

#zrodlo
Średnio w Polsce, co roku, około 400 tysięcy nastolatków osiąga pełnoletniość. Jest to okres, gdzie wielu młodych ludzi podejmuje swoje pierwsze prace. Bez względu na rodzaj umowy, nowi podatnicy, zobligowani są to złożenia deklaracji podatkowej.

Tagi: Podatki, PIT, Umowy
Źródło:

Co nam się przyda do rozliczenia podatku?

#zrodlo
Rozliczenie deklaracji podatkowej nie musi być skomplikowane. Korzystając z programów do rozliczania PIT często wystarczy 5 minut. Co należy jednak przygotować żeby proces ten maksymalnie przyspieszyć?

Tagi: Podatki, PIT
Źródło:

Zmiany w PIT-2019 – jak przeprowadzić korektę PIT za 2018?

Czasem niełatwo uniknąć błędów podczas wypełniania deklaracji podatkowych, m.in. takich jak PIT-37 czy PIT-38. Co jeśli wiesz, że Twój PIT wymaga poprawy, ale formularz został już złożony w urzędzie skarbowym? Korekta PIT-37, czyli zmiana pierwotnej treści deklaracji, jest możliwa, o ile nie toczy się wobec Ciebie postępowanie bądź kontrola podatkowa.

Źródło:

Ulgi w PIT 2019 z tytułu darowizny - kiedy przysługują?

#zrodlo
Darowizny przekazane na cele publiczne oraz społeczne wiążą się z możliwością skorzystania z ulgi podatkowej, rozliczanej w deklaracji PIT. Darowizna może zostać uwzględniona w zeznaniu rocznym przez podatnika spełniającego wymogi określone w poszczególnych ustawach fiskalnych.

Źródło:

Jaka skala podatkowa obowiązuje przy rozliczeniach PIT za 2018 rok?

#zrodlo
Rozliczenia deklaracji PIT-37 lub PIT-36 dotyczą zarobków, opodatkowanych według zasad ogólnych z zastosowaniem tzw. skali podatkowej. Czym jest skala podatkowa i jak przekłada się na nasze dochody? Którzy podatnicy nie rozliczają się przy jej użyciu?

Źródło:

Zwrot podatku za 2018 nie wpływa na konto – sprawdzanie statusu rozliczenia

#zrodlo
Spora część podatników rozliczających PIT oczekuje na zwrot należnego im podatku. Wypłata ta następuje w okresie 3 miesięcy od dnia złożenia deklaracji podatkowej w urzędzie skarbowym. Zastanawiasz się, jak długo będziesz musiał czekać na zwrot podatku? Na stronie Ministerstwa Finansów możesz sprawdzić stan zwrotu nadpłaty PIT.

Tagi: Podatki, PIT
Źródło:

Podatek na raty - jak to zrobić?

#zrodlo
Czasami zdarza się sytuacja, że nie możemy zapłacić podatku w terminie, bądź też kwota do zapłacenia jest na tyle duża, że nadwyręża nasz budżet. W tej sytuacji możemy ubiegać się o rozłożenie kwoty podatku na raty lub chwilowe odroczenie opłaty.

Tagi: Podatki
Źródło:

reklama
Polecamy
Money.pl - Kliknij po wiecej
Skala podatkowa
Podstawa Podatek
Ponad Do
  85 528 PLN 18% minus 556,02 PLN
85 528 PLN   14 839,02 PLN + 32% nadwyżki ponad 85 528 PLN
reklama
Kontakt z nami