Podatki  RSS
Twój e-PIT czym jest i jak rozliczyć PIT w 2019?

Już od przyszłego roku podatników składających PIT-37 i PIT-38 czeka duża zmiana. W 2019 Ministerstwo Finansów planuje udostępnić im usługę Twój e-PIT. Na czym ona polega? System stworzony przez Krajową Administrację Skarbową automatycznie wypełnia deklaracje podatkowe.

Wprowadzenie nowej usługi Twój e-PIT w 2019. Kto nie będzie już musiał wypełniać deklaracji?

#zrodlo
Ministerstwo Finansów planuje w 2019 roku wprowadzić nowy sposób uzupełniania deklaracji podatkowych poprzez usługę Twój e-PIT. Zgodnie z zapowiedziami, niemal 4 mln podatników będą mogły dzięki temu rozliczać się bez potrzeby wykonywania jakiejkolwiek czynności.

Źródło:

Prometeia zmienia się w PMTA

97% skuteczności w pozyskiwaniu dotacji unijnych* - to wynik, który skłonił grupę doradczą Prometeia do wprowadzenia znaczących zmian w prowadzonym biznesie. Od listopada 2018 r. Prometeia Investments zmienia nazwę na PMTA i skupia swoją działalność operacyjną wyłącznie na obszarze funduszy europejskich.

Tagi: Biznes
Źródło:

Na co przeznaczamy Twój 1%: akcja „UVaga – wyprzedź czerniaka!”

#zrodlo
Czerniak to jeden z najgroźniejszych nowotworów złośliwych skóry - w Polsce rocznie zapada na niego około 2,5 tys. osób.

Tagi: Akcje
Źródło:

Konsekwencje Konwencji MLI (ang. Multilateral Instrument to Modify Bilateral Tax Treaties)

#zrodlo
Z początkiem 2019 r. Polacy, którzy mają w Polsce rodzinę, ale pracują i zarabiają wyłącznie za granicą, będą musieli rozliczać się także z rodzimym fiskusem.

Tagi: Fiskus
Źródło:

Rodzaje PIT w 2019 - Który PIT dla Ciebie?

Wypełniasz zeznanie podatkowe po raz pierwszy lub ostatnio zmienił się charakter Twojej działalności? Być może będziesz musiał rozliczyć się z urzędem skarbowym za pomocą innego formularza. Weź też pod uwagę termin składania deklaracji - różni się w zależności od wypełnianego dokumentu.

Tagi: Podatki, PIT
Źródło:

Jak wypełnić PIT-37 za 2018 samemu?

#zrodlo
Rodzajów deklaracji podatkowych jest wiele, ale najczęściej wypełniany jest formularz PIT-37. Potwierdzają to statystyki Ministerstwa Finansów -ponad 16 mln osób skorzystało z niego, by rozliczyć się z fiskusem za 2016 rok bez pośrednictwa płatników. PIT-37 dotyczy przychodów opodatkowanych wg skali podatkowej.

Tagi: PIT, Fiskus, PIT-37
Źródło:

Organ, wydając interpretację, powinien umieć wyjaśnić tok swojego rozumowania

#zrodlo
Od 1 stycznia 2016 r. obowiązuje tzw. ulga badawczo-rozwojowa. Została ona wprowadzona w życie ustawą z dnia 25 września 2015 r. o zmianie niektórych ustaw w związku ze wspieraniem innowacyjności (Dz.U. 2015 r., poz. 1767), zastępując ulgę na nowe technologie.

Tagi: Ustawy, Tokio
Źródło:

Ceny transferowe – zmiany na horyzoncie

1 października 2018 r. upłynął ostateczny termin złożenia do Urzędu Skarbowegosprawozdań CIT-TP i PIT-TP oraz oświadczenia o sporządzeniu dokumentacjipodatkowej za 2017 r. według znowelizowanych przepisów.

Źródło:

Organ przekroczył czas trwania kontroli – konsekwencje w świetle orzecznictwa sądów administracyjnych

Zarówno ustawa Prawo przedsiębiorców, jak i ustawy podatkowe określają czas trwania kontroli w firmie, którego organy nie mogą przekroczyć

Źródło:

Podatek solidarnościowy 2019 - PIT dla najbogatszych – kto go zapłaci?

#zrodlo
Zmiany podatkowe są dosyć częste w polskim prawie. We wrześniu 2018 roku rząd przegłosował projekt ustawy o nowym podatku dla najbogatszych. Podatek solidarnościowy to nowe świadczenie, które będą musiały zapłacić osoby fizyczne osiągające dochody powyżej 1 mln zł.

Źródło:

Leasing a podatki. Co można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu 2018/2019?

Przedsiębiorcy coraz częściej sięgają po leasing. Z rozwiązania korzystają głównie mikro i małe firmy, które wolą leasing od kredytów. Zdecydowanie najczęściej leasingowymi przedmiotami są pojazdy: 43,9% stanowią pojazdy osobowe, dostawcze i ciężarowe do 3,5 tony, 26,7% - transport ciężki.

Podatek od towarów i usług --> Zakres opodatkowania --> Przepisy ogólne --> Czynności opodatkowane

#zrodlo
Sprzedaż działek budowlanych nie podlega opodatkowaniu.

Tagi: Podatki, PiS
Źródło:

Podatek od towarów i usług --> Obowiązek podatkowy --> Zasady ogólne

#zrodlo
Czy odsetki od udzielonych z ZFŚS pożyczek podlegają przepisom ustawy o podatku od towarów i usług?

Źródło:

PIT przez urząd skarbowy Nowość w 2019 - jak złożyć wniosek PIT-WZ?

#zrodlo
Zdarzyła Ci się już pomyłka przy wypełnianiu zeznań podatkowych? Nie masz czasu na dokonywanie obliczeń niezbędnych do złożenia deklaracji? Fiskus zaproponował ułatwienie - rozliczenie PIT przez urząd skarbowy. Z prawa skorzystają jednak wyłącznie ci podatnicy, którzy rozliczają przychody za pośrednictwem płatnika.

Źródło:

Podatek od towarów i usług --> Odliczenie i zwrot podatku. Odliczanie częściowe --> Odliczenie i zwrot podatku

#zrodlo
Możliwość odliczenia podatku VAT od miesięcznych rat leasingowych oraz paliwa do samochodu ciężarowego.

Źródło:

Konwencja MLI wprowadza nowy obowiązek podatkowy dla Polaków pracujących za granicą

#zrodlo
Już w 9 jurysdykcjach weszła w życie konwencja MLI, która nakłada obowiązek składania dwóch zeznań podatkowych na niektórych obywateli. Chociaż jest wymierzona głównie w wielkie korporacje, które stosują politykę pozwalającą na unikanie niekorzystnego opodatkowania, ma ona wpływ również na zwykłych podatników.

Źródło:

Podatek PIT na raty - dla kogo? Jak zapłacić?

#zrodlo
Zwrot podatku nie jest jedyną konsekwencją złożenia zeznania podatkowego. Jeśli zapłaciłeś zbyt niską kwotę w zaliczkach na podatek PIT, Twoim obowiązkiem będzie uregulowanie różnicy w urzędzie skarbowym. Co w przypadku, gdy nie możesz pozwolić sobie na natychmiastową spłatę należności?

Tagi: Podatki, PIT
Źródło:

Wspólne rozliczenie PIT 2018/2019 - jak najkorzystniej rozliczyć PIT z małżonkiem?

#zrodlo
Rozliczenie deklaracji PIT z małżonkiem to spore udogodnienie. Wystarczy wypełnić jeden formularz, a zwrot podatku otrzymujemy tym samym przelewem. Co ważniejsze, dzięki wspólnemu rozliczeniu mamy możliwość zapłacenia niższego podatku, niż w przypadku odrębnych PIT-ów. Kto może wypełnić deklarację podatkową wspólnie z mężem lub żoną?

Tagi: Podatki, PIT
Źródło:

PIT 2019 – co się zmienia i jak rozliczyć PIT za 2018 w 2019?

#zrodlo
PIT 2019 rozliczać będziemy nieco inaczej niż do tej pory. Od stycznia 2018 weszły bowiem w życie zmiany, które będą miały wpływ na wysokość podatku, jaki zapłacimy. Przed złożeniem rocznego zeznania należy więc sprawdzić aktualne przepisy.

Tagi: Podatki, PIT, PiS
Źródło:

reklama
Polecamy
Money.pl - Kliknij po wiecej
Skala podatkowa
Podstawa Podatek
Ponad Do
  85 528 PLN 18% minus 556,02 PLN
85 528 PLN   14 839,02 PLN + 32% nadwyżki ponad 85 528 PLN
reklama
Kontakt z nami