Kursy walut  RSS
Funt wciąż tematem nr 1 (popołudniowy komentarz walutowy z 15.11.2018)

Euro i dolar stabilne, ale funt notuje bardzo duże straty. Dane ze strefy euro i USA nieco lepsze od oczekiwań i neutralne dla EUR/USD. Złoty oscyluje w okolicy wczorajszych poziomów, ale kurs GBP/PLN najniższy od ponad dwóch tygodni.

Tagi: PLN, USD, USA, Dolar, EUR/USD
Źródło: cinkciarz.pl

Załamanie funta (komentarz walutowy z 15.11.2018)

Wydarzenia w Wielkiej Brytanii przykuwają uwagę całego rynku. Odejście ministra ds. brexitu wyraźnie osłabiło funta również w relacji do złotego. Ogólna sytuacja polskiej waluty pozostaje nadal dość stabilna. Euro jest blisko granicy 4,30 zł.

Źródło: cinkciarz.pl

Złoty stabilny, dolar słabszy (popołudniowy komentarz walutowy z 14.11.2018)

Nieco lepsze dane ze strefy euro i nieco gorsze z USA przyczyniają się do wzrostu notowań EUR/USD. Nieco słabszy dolar i dobre dane z Polski pozwalają utrzymać się złotemu w relatywnie dobrej kondycji.

Tagi: USD, USA, Dolar, EUR/USD
Źródło: cinkciarz.pl

Zaskakująco dobre dane z Polski (komentarz walutowy z 14.11.2018)

Włochy idą na konfrontację z Unią. Dochodzi do kulminacyjnego momentu dla brexitu. Złoty stabilny po najlepszym od 10 lat odczycie PKB i najszybszym wzroście gospodarczym Polski w całej Unii. Kurs euro nadal blisko granicy 4,30, a dolar nieco powyżej poziomu 3,80 zł.

Źródło: cinkciarz.pl

Funt odrabia straty (popołudniowy komentarz walutowy z 13.11.2018)

Wahań brytyjskiej waluty ciąg dalszy. Perspektywa bliskiego porozumienia z UE wspiera brytyjską walutę po południu. Granica 5,00 ponownie w zasięgu pary GBP/PLN, której kurs dzisiaj wzrósł do 4,95.

Tagi: PLN, Waluty
Źródło: cinkciarz.pl

Dolar króluje na rynku (komentarz walutowy z 13.11.2018)

Kilka impulsów z początku tygodnia popchnęło dolara do najwyższych poziomów od połowy 2017 r. Rentowności 10-letnich obligacji skarbowych Włoch dochodzą do 3,50 proc. przed terminem dostarczenia do KE zmodyfikowanego budżetu. Złoty w relacji do euro nadal stabilny. Globalna siła dolara przesunęła notowania USD/PLN w okolicę granicy 3,83 zł.

Źródło: cinkciarz.pl

Złoty może słabnąć (popołudniowy komentarz walutowy z 9.11.2018)

Amerykańska waluta nadal w dobrej kondycji, utrzymuje większość wypracowanych wczoraj wieczorem zysków. Złoty dzisiaj nieco stracił, ale pozostaje relatywnie silny.

Tagi: Złoto, Waluty
Źródło: cinkciarz.pl

Dolar utrzymuje wzrosty (komentarz walutowy z 9.11.2018)

Brak większych zmian w komunikacie z FOMC, mimo to dolar zyskuje na wartości. Mieszane dane z brytyjskiej gospodarki. Względnie dobra kondycja złotego. Euro oraz dolar utrzymują się odpowiednio poniżej poziomu 4,30 zł i 3,80 zł.

Źródło: cinkciarz.pl

Złoty nadal w dobrej kondycji (popołudniowy komentarz walutowy z 8.11.2018)

Spadek notowań EUR/USD w okolice 1,14 nie przeszkadza złotemu w zachowaniu ostatnich zysków, podobnie jak wczorajszy gołębi przekaz RPP nadal sugerujący brak perspektyw wyższych stóp procentowych w najbliższych dwóch latach.

Źródło: cinkciarz.pl

Nowy prognozy KE (komentarz walutowy z 8.11.2018)

Dolar odrabia straty, ale środowisko jest mniej korzystne dla amerykańskiej waluty niż na początku miesiąca. Według KE deficyt sektora finansów publicznych Włoch przekroczy 3,0 proc. PKB. Złoty stabilny mimo gołębiego przekazu ze strony RPP. Fed nie powinien wyraźnie wpłynąć na sytuację PLN.

Źródło: cinkciarz.pl

Złoty korzysta na słabości dolara (popołudniowy komentarz walutowy z 7.11.2018)

Dobry sentyment na rynku dominuje i osłabia dolara. EUR/USD notowane blisko 1,15. Na dobrych nastrojach skorzystał złoty, którego nawet stosunkowo gołębia konferencja RPP może nie osłabić.

Tagi: USD, RPP, Dolar, EUR/USD
Źródło: cinkciarz.pl

Nie tylko wybory (komentarz walutowy z 7.11.2018)

Nie tylko rezultat wyborów w USA obniża wartość dolara i pomaga walutom rynków wschodzących. Lepsze od oczekiwań dane ze strefy euro oraz znacznie niższe ceny ropy naftowej także szkodzą amerykańskiej walucie. Zauważalne umocnienie złotego. Euro spada poniżej poziomu 4,30, a dolar osuwa się do granicy 3,73 zł. Tak silny ruch obniża znaczenie dzisiejszego posiedzenia RPP.

Źródło: cinkciarz.pl

Spokój na rynku przed wyborami w USA (popołudniowy komentarz walutowy z 6.11.2018)

Niewielkie wahania na rynku walutowym. Drugi odczyt PMI strefy euro lepszy od oczekiwań, ale włoski sektor usług w recesji. Złoty już jutro może się osłabić.

Tagi: Europa, BOR, USA
Źródło: cinkciarz.pl

Kolejne ostrzeżenie dla Włoch (komentarz walutowy z 6.11.2018)

Zbiorczy indeks PMI dla włoskiego przemysłu oraz usług spada do najniższego poziomu od niemal 5 lat. Wybory w USA w centrum uwagi, ale w scenariuszu bazowym reakcja nie powinna być dramatyczna. Notowania euro w relacji do złotego pozostają stabilne i utrzymują się blisko granicy 4,31.

Źródło: cinkciarz.pl

Niewielkie wahania na rynku (popołudniowy komentarz walutowy z 5.11.2018)

EUR/USD oscyluje wokół 1,14 - inwestorzy już prawdopodobnie szykują się na wtorkowe wybory, kiedy wahania nieco mogą się zwiększyć. Brak aprecjacji dolara pomaga złotemu utrzymać piątkowe poziomy w relacji do głównych walut, ale osłabienie może nastąpić już w środę.

Źródło: cinkciarz.pl

Czekanie na sygnał (komentarz walutowy z 5.11.2018)

Wybory w USA i ich hipotetyczny wpływ na dolara. EBC rozważa nowe operacje TLTRO? Złoty pozostaje stosunkowo stabilny. Notowania euro zawierają się w okolicach poziomu 4,31-4,32 zł.

Źródło: cinkciarz.pl

Złoty zyskuje na poprawie sentymentu (popołudniowy komentarz walutowy z 2.11.2018)

Publikacja raportu z rynku pracy w USA nie wywołała istotnej reakcji na rynku. Po części dlatego, że wzrost wynagrodzeń okazał się zgodny z oczekiwaniami. Dobry sentyment globalny utrzymywał EUR/USD nieco powyżej 1,14. Wstrzymanie aprecjacji dolara pomogło złotemu, który odrobił część strat poniesionych w poprzednich dniach.

Tagi: USD, USA, Dolar, EUR/USD
Źródło: cinkciarz.pl

Przetasowanie nastrojów (komentarz walutowy z 2.11.2018)

Silne impulsy globalne związane z redukcją ryzyka twardego brexitu oraz rozszerzenia się wojny handlowej sprzyjają funtowi i euro, a szkodzą dolarowi. Odczyty z USA mogą mieć mniejszą wagę niż zwykle. Złoty korzysta z lepszego sentymentu, ale słaby PMI z kraju nie sprzyja umocnieniu PLN np. w relacji do forinta.

Źródło: cinkciarz.pl

Złoty słabnie (popołudniowy komentarz walutowy z 31.10.2018)

Październikowa inflacja konsumencka w Polsce jest niższa od oczekiwań i przyczynia się do osłabienia złotego. Współodpowiedzialna za to jest także aprecjacja dolara. Notowania EUR/USD coraz bliżej spadku poniżej 1,13.

Źródło: cinkciarz.pl

Dane raczej gorsze niż lepsze (komentarz walutowy z 31.10.2018)

Słabsza od oczekiwań publikacja PMI z Chin oraz załamanie sprzedaży detalicznej w Niemczech nie sprzyjają dobrym nastrojom. Inflacja w strefie euro odbija, co może powstrzymywać spadki euro. Złoty nadal pod presją. Dolar coraz bliżej osiągnięcia nowych półtorarocznych szczytów.

Źródło: cinkciarz.pl

reklama
reklama
Kontakt z nami