Kursy walut  RSS
Mieszane dane z USA, ale dolar może zyskiwać (popołudniowy komentarz walutowy z 18.01.2019)

Produkcja przemysłowa w USA powyżej oczekiwań w grudniu, choć sentyment konsumentów znacznie spadł. Dolar może nieco zyskiwać, pomimo utrzymującego się częściowego zamknięcia instytucji federalnych. Słabe dane z polskiej gospodarki z ograniczonym wpływem na złotego, ale prawdopodobieństwo jego osłabienia wzrosło.

Źródło: cinkciarz.pl

Słabe dane z Polski i Wielkiej Brytanii (komentarz walutowy z 18.01.2019)

Dane makroekonomiczne mają obecnie bardzo ograniczony wpływ na notowania brytyjskiej waluty, choć te opublikowane dzisiaj na temat sprzedaży detalicznej na pewno jej nie pomogą. Dane z Polski mogą oznaczać koniec relatywnie silnego złotego.

Źródło: cinkciarz.pl

Stopniowo rośnie siła funta (popołudniowy komentarz walutowy z 17.01.2019)

Brytyjska waluta stopniowo zyskuje w oczekiwaniu na plan łagodniejszego brexitu. Euro pozostaje relatywnie słabe i do końca roku może stracić nawet ponad 10 proc. wartości w relacji do funta. Koszyk złotego wciąż stabilny, a jutrzejsze dane makro z polskiej gospodarki mogą go jeszcze wzmocnić.

Źródło: cinkciarz.pl

Ograniczone zmiany funta i złotego (komentarz walutowy z 17.01.2019)

Premier Wielkiej Brytanii wygrała głosowanie w sprawie wotum nieufności dla rządu. Funt czeka na rozwój wydarzeń. Złoty dość stabilny, choć sytuacja na rynku sprzyja, by stopniowo umacniał się w relacji do euro czy franka.

Tagi: Premier, Frank
Źródło: cinkciarz.pl

Euro traci, złoty nieco zyskuje (popołudniowy komentarz walutowy z 16.01.2019)

Rynek wierzy w pozytywny rozwój wydarzeń dla brexitu — funt utrzymuje się w dobrej kondycji. Obawy o spowolnienie gospodarcze w strefie euro ciążą na wspólnej walucie, ale złoty w tej sytuacji pokazuje się z dobrej strony.

Źródło: cinkciarz.pl

Historyczna porażka rządu May (komentarz walutowy z 16.01.2019)

Zgodnie z oczekiwaniami, premier Theresa May przegrała wczoraj głosowanie ws. planu brexitu, czeka ją też dzisiejsze głosowanie o wotum nieufności. Funt jednak pozostaje silny — rynek wierzy w pozytywne scenariusze, choć ryzyko chaotycznego opuszczania szeregów UE wzrosło.

Źródło: cinkciarz.pl

W oczekiwaniu na głosowanie w Wielkiej Brytanii (popołudniowy komentarz walutowy z 15.01.2019)

Euro nieco słabsze, a dolar nieco silniejszy podczas wtorkowej sesji, w której najważniejsze wydarzenie dnia zaplanowane jest na koniec. Inflacja wśród producentów w USA w grudniu spadła o 0,1 proc., co powstrzymało dolara przed dalszą aprecjacją.

Źródło: cinkciarz.pl

Brexit i PKB Niemiec (komentarz walutowy z 15.01.2019)

Tempo wzrostu gospodarczego Niemiec najwolniejsze od pięciu lat. Wzrost konsumpcji gorszy był także tylko pięć temu. Euro pod presją. Dziś jednak największą uwagę przykuwają wydarzenia w Wielkiej Brytanii. Można się spodziewać bardzo duże wahań funta, choć w perspektywie kilku miesięcy brytyjska waluta może silnie istotnie zyskiwać.

Źródło: cinkciarz.pl

Chiński eksport spowalnia (popołudniowy komentarz walutowy z 14.01.2018)

Napływające dane makroekonomiczne coraz wyraźniej wskazują na globalne spowolnienie gospodarcze. Rząd Wielkiej Brytanii rozważa poparcie wprowadzenia daty końcowej dla backstopu, ale i to najprawdopodobniej nie pomoże premier, by premier Theresa May wygrała wtorkowe głosowanie w sprawie warunków brexitu. Złoty stabilny i wsparty niższym od oczekiwań deficytem na rachunku bieżącym.

Dane z Europy znów zawodzą (komentarz walutowy z 14.01.2019)

Po danych z Niemiec, Włoch i Francji było wiadomo, że produkcja przemysłowa w strefie euro najprawdopodobniej zanotowała silny spadek. Był on jednak znacznie silniejszy, niż się tego spodziewano. Euro traci niewiele, ale presja podażowa może ulegać zwiększeniu, również na złotym.

Źródło: cinkciarz.pl

Duże wahania funta (popołudniowy komentarz walutowy z 11.01.2019)

W oczekiwaniu na głosowanie w brytyjskim parlamencie funt notował dzisiaj istotne wahania. Dane o inflacji w USA zgodne z oczekiwaniami. W kontekście przekazu płynącego ostatnio z Rezerwy Federalnej istotne będą odczyty w kolejnych miesiącach. Scenariusz dla złotego pozostaje ten sam – stabilizacja.

Źródło: cinkciarz.pl

Niepewność Brytyjczyków (komentarz walutowy z 11.01.2019)

Kolejny raz Fed sugeruje pauzę w polityce zacieśnienia monetarnego. Słabe dane o produkcji przemysłowej z Włoch. Dane o inflacji z USA nie powinny wyraźnie zaburzyć notowań dolara. Złoty pozostaje stabilny, za euro płacimy ok. 4,30 zł.

Źródło: cinkciarz.pl

Stabilny złoty (popołudniowy komentarz walutowy z 10.01.2019)

Utrzymujące się osłabienie dolara sprzyja złotemu. Lepsze od oczekiwań dane o zasiłkach dla bezrobotnych raczej neutralne dla dolara, zważywszy na wczorajsze „minutes” FOMC.

Źródło: cinkciarz.pl

Kolejne słabe dane. Teraz Francja (komentarz walutowy z 10.01.2019)

Fed wyraźnie wycofuje się z perspektywy podwyżek stóp procentowych przynajmniej do końca pierwszej połowy roku. Słabe dane z Francji. Niewielkie ruchy złotego w relacji do euro.

Źródło: cinkciarz.pl

Dolar globalnie w dół (popołudniowy komentarz walutowy z 9.01.2019)

Rynek akcji powoli odzyskuje siły, a dolar spada do 10-tygodniowych minimów. Notowania złotego powinny się stabilizować do końca dnia. Presja na amerykańską walutę zwiększyła się wraz z początkiem notowań giełdowych w USA.

Źródło: cinkciarz.pl

Równowaga (komentarz walutowy z 9.01.2019)

Względnie dobre dane z niemieckiego handlu zagranicznego. Szansa na pozytywny przekaz z rozmów handlowych na linii Chiny-USA. Złoty cały czas stabilny, co nie powinno się wyraźnie zmienić w kolejnych godzinach.

Tagi: Chiny, USA, Kolej
Źródło: cinkciarz.pl

Fatalne dane, złoty słabszy (popołudniowy komentarz walutowy z 8.01.2019)

Rynek w większej mierze skupia się na rozmowach handlowych USA z Chinami niż na problemie niemieckiego przemysłu. Złoty pozostaje pod presją, choć zmiany do początku sesji na nowojorskiej giełdzie nie były duże.

Źródło: cinkciarz.pl

Rynek nie reaguje na dane (komentarz walutowy z 8.01.2019)

Fatalne dane z niemieckiej gospodarki nie wpłynęły na europejską walutę. Rynek czeka na nowe informacje dotyczące handlu zagranicznego oraz komentarze ze strony Fedu.

Źródło: cinkciarz.pl

ISM także nie pomaga dolarowi (popołudniowy komentarz walutowy z 7.01.2019)

Kolejny słabszy od oczekiwań odczyt wskaźnika PMI w USA, tym razem z sektora usług. Szanse na powrót silniejszego dolara maleją. Sytuacja powinna sprzyjać stabilizacji złotego.

Źródło: cinkciarz.pl

Dolarowi podcięto skrzydła (komentarz walutowy z 7.01.2019)

Piątkowe wystąpienie szefa Rezerwy Federalnej oraz inne komentarze ze strony członków Fedu zwiększają ryzyka dla dolara. Mieszane dane ze strefy euro. Brak silniejszych impulsów dla złotego. Euro nadal kosztuje ok. 4,30 zł.

Źródło: cinkciarz.pl

reklama
reklama
Kontakt z nami