Kariera  RSS
UE: Juncker gratuluje Loefvenowi pozostania na stanowisku premiera Szwecji

#zrodlo
Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker pogratulował w piątek Stefanowi Loefvenowi pozostania na stanowisku premiera Szwecji po zatwierdzeniu go w piątek przez parlament w Sztokholmie na drugą kadencję.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Niższy wskaźnik zatrudnienia tylko przy określonej działalności

#zrodlo
Jeśli pracodawca poza żłobkiem i przedszkolem prowadzi też dzienny dom pomocy, to nie może skorzystać z prawa do niepłacenia na rzecz Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) z tytułu osiągania 2 proc. poziomu zatrudniania pracowników z dysfunkcjami.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

MI: resort nie ingerował w projekt ustawy pod wpływem listu ambasador USA

#zrodlo
Nieprawdą jest, że pod wpływem listu ambasador USA G. Mosbacher do ministra A. Adamczyka nastąpiła ingerencja resortu w rozwiązania projektu ustawy o transporcie drogowym - poinformowało w środę MI w komunikacie.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

KGP: W ubiegłym roku zgłoszono prawie 800 tys. przestępstw. Wzrosła ich wykrywalność

W ubiegłym roku zgłoszono około 796 tys. przestępstw, a ich wykrywalność wzrosła w porównaniu do roku 2017 o 1,6 proc. - wynika z podsumowania KGP. Spadki odnotowano m.in. w liczbie bójek i pobić, kradzieży samochodów, czy przestępstw korupcyjnych; wzrosła liczba zabójstw.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Konfederacja Lewiatan: Polskim firmom trudniej będzie sprzedać produkty na rynki UE

#zrodlo
Piąty miesiąc z rzędu spada liczba nowych zamówień eksportowych, polskim firmom trudniej będzie sprzedawać produkty na rynkach krajów UE - komentuje wyniki PMI dla Polski ekspertka ekonomiczna Konfederacji Lewiatan Sonia Buchholtz.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Sensacyjne wyniki badania GUS. 500+ jednak zachęca do podejmowania pracy

#zrodlo

Rządowy program pozytywnie wpłynął na aktywność zawodową Polaków, głównie kobiet. Taki wniosek płynie z najnowszych analiz Głównego Urzędu Statystycznego. Stoi on w sprzeczności z dotychczasowymi badaniami.

Tagi: Kobiety, GUS
Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Przedświąteczny spadek optymizmu konsumentów

Konsumenci są mniej skorzy do wydawania pieniędzy i boją się, że będzie im trudniej oszczędzać. Nie martwią się za to o pracę.

Tagi: Skoda, Spadek
Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

Tajemnicza ELA niepokoi przedsiębiorców. Europejski Urząd ds. Pracy będzie mieć szerokie, chociaż dość niejasne kompetencje

#zrodlo
We wczorajszym głosowaniu w Parlamencie Europejskim przepadł zainicjowany przez polskich europosłów wniosek o odrzucenie propozycji, które mogą utrudnić życie krajowym przedsiębiorcom. Chodzi o utworzenie Europejskiego Urzędu ds. Pracy (ELA). Europarlament opowiedział się za szerokimi kompetencjami nowej agencji, popierając tym samym rozwiązania wypracowane przez komisję zatrudnienia.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Prawo pracy czy zatrudnienia? Ważne, by było dopasowane do współczesnych potrzeb

#zrodlo
Kodeks powinien być bardziej elastyczny, ale musi również gwarantować ochronę słabszym uczestnikom rynku.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Wynagrodzenia przyspieszają, ale tendencje na rynku pracy wyhamowują

Konsumpcja utrzymuje się na solidnym poziomie, jednak obserwuje się wyhamowanie ogólnych tendencji na rynku pracy.

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

Wielka Brytania: Rekordowy spadek liczby pracowników z UE, w tym z Polski

#zrodlo
Liczba pracowników ze wszystkich państw UE zatrudnionych w Wielkiej Brytanii spadła w ciągu ostatniego roku o 132 tys., najwięcej od rozpoczęcia badań w 1997 roku - poinformował we wtorek brytyjski urząd statystyczny (ONS).

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Odpływ pracowników z Ukrainy na Zachód zagraża polskiej gospodarce

#zrodlo
Odpływ pracowników z Ukrainy na Zachód jest realnym zagrożeniem dla polskiej gospodarki. Możemy stracić 1,6 proc. PKB – stwierdził Związek Przedsiębiorców i Pracodawców. Zwrócił uwagę, że do otwarcia swojego rynku na pracowników ze Wschodu przygotowują się m.in. Niemcy.

Woś: Zarobili na migrantach? Niech się podzielą [OPINIA]

#zrodlo
Migranci – tak czy nie? To dylemat, przed którym stoi dziś każdy kraj bogatego Zachodu, również Polska. Odpowiedzi skrajne (pełna otwartość albo totalne zamknięcie) oczywiście odrzucamy, bo w prawdziwym świecie nie da się ich zrealizować. Jak wybrać właściwą politykę pomiędzy biegunami? I co na to współczesna ekonomia?

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

Zezwolenie na pracę typu A, B, C, D, E, S. Które dla kogo i jak uzyskać?

#zrodlo
Wykonywanie pracy przez cudzoziemca w Polsce objęte jest zasadniczo wymogiem uprzedniego uzyskania zezwolenia z właściwego miejscowo urzędu wojewódzkiego. Każdy z sześciu typów zezwoleń (A, B, C, D, E, S) dotyczy innej sytuacji zatrudnieniowej i wymaga złożenia wniosku wraz z kompletem załączników.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Kobiety nadal zarabiają mniej. Bruksela zwraca uwagę na nierówność dochodów

#zrodlo
Komisja Europejska po raz kolejny zwraca uwagę na nierówność w dochodach kobiet i mężczyzn. Kobiety w krajach Unii Europejskiej zarabiają średnio o ponad 16 proc. mniej niż mężczyźni - to tak, jakby od 26 października do końca roku pracowały za darmo.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Nie ma przyszłości bez przedsiębiorczości: Czy czeka nas ucieczka od etatów?

#zrodlo
Wielu etatowców planuje założenie własnej firmy – jasno pokazują to badania.

Tagi: Firma, Etaty
Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

To był pierwszy od 2012 r. wrzesień ze spadkiem zatrudnienia w dużych firmach

#zrodlo
Chociaż we wrześniu rynek pracy funkcjonuje zwykle na najwyższych obrotach, tym razem zatrudnienie spadło. Niewiele, bo – jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego – tylko o 4 tys. osób. W dodatku dane nie dotyczą całej gospodarki, a jedynie firm niefinansowych zatrudniających co najmniej 50 osób. Ekonomiści i tak uznali wczorajszą informację o liczbie pracujących w sektorze przedsiębiorstw za rozczarowanie. Tym bardziej że zatrudnienie obniżyło się również w sierpniu.

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

Rośnie rotacja pracowników. Średni czas poszukiwania pracy spadł do 2 miesięcy

#zrodlo
Czas poszukiwania pracy w Polsce skrócił się do średnio dwóch miesięcy, a odsetek osób, które zmieniły w ostatnim półroczu pracodawcę wzrósł do 24 proc. - wynika z badania agencji Randstad.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Adaptacyjność znakiem przyszłości. Tylko ona pozwoli odnaleźć się na rynku pracy

Zawrotne tempo zmian, którym podlegają światowe gospodarki, sprawia, że jedną z cenniejszych zdolności w nadchodzących dziesięcioleciach będzie adaptacyjność. W Polsce będziemy to obserwować m.in. w sposobie, w jaki przedsiębiorcy pozyskiwać będą pracowników

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Nie ma przyszłości bez przedsiębiorczości. Prezes Wieltonu: Zwiększamy płace, bo automatyzujemy

Wynagrodzenia będą rosły, bo czasy taniej pracy w Polsce się kończą – mówi prezes spółki, która zwyciężyła w ubiegłorocznej edycji konkursu „Nie ma wolności bez przedsiębiorczości”.

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

reklama
reklama