Inwestycje zagraniczne  RSS
Resort rozwoju: zbudowanie międzynarodowych tras kluczowe dla napływu inwestycji

#zrodlo
Kluczowe dla dalszego napływu inwestycji do Polski jest zbudowanie międzynarodowych tras Via Carpatia, Via Baltica czy Magistrali Wschodniej Kolejowej – mówił wiceminister inwestycji i rozwoju Adam Hamryszczak podczas debaty ws. inwestycji zagranicznych odbywającej się w ramach Kongresu 590.

Źródło: logistyka.wnp.pl

Koreańczycy zainwestują na Węgrzech w fabrykę części do e-samochodów

Południowokoreański koncern Doosan zrealizuje w Tatabanya na północy Węgier inwestycję motoryzacyjną wartości 32 mld ft (99,5 mln euro) – zapowiedział w środę węgierski minister spraw zagranicznych i handlu Peter Szijjarto.

Źródło: motoryzacja.wnp.pl

Rusza wsparcie dla zainteresowanych wejściem na rynki ZEA i Kenii

#zrodlo
Małe i średnie firmy zainteresowane ekspansją na rynek Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Kenii będą mogli wziąć udział w programie Polskie Mosty Technologiczne i otrzymać do 200 tys. zł dotacji - poinformowała we wtorek Polska Agencja Inwestycji i Handlu.

Tagi: Firma, Handel
Źródło: www.wnp.pl

Korea Północna uruchomiła nowy wabik dla inwestorów zagranicznych

#zrodlo
Korea Północna uruchomiła niedawno stronę internetową poświęconą handlowi zagranicznemu i inwestycjom - poinformowała agencja Yonhap, oceniając to jako próbę zachęcenia zagranicznych inwestorów, mającą na celu stymulację wzrostu gospodarczego.

Źródło: www.wnp.pl

Elektromobilność stała się ulubionym sektorem inwestorów zagranicznych

#zrodlo
Wartość bezpośrednich inwestycji zagranicznych w Polsce obsłużonych przez PAIH wzrosła po trzech kwartałach tego roku o 70 proc. rdr - powiedział w poniedziałek wiceszef PAIH Krzysztof Senger. Dodał, że największym inwestorem są Belgowie, a sektor, który przyciąga najwięcej inwestycji to elektromobilność.

Źródło: motoryzacja.wnp.pl

PKO BP: najważniejszym zadaniem zdobywanie inwestorów

#zrodlo
Przebywający w Nowym Jorku wiceprezes zarządu PKO Banku Polskiego Jakub Papierski podkreślił, że największym wyzwaniem dla banku po zakwalifikowaniu Polski do indeksu krajów rozwiniętych FTSE jest zdobywanie nowych inwestorów.

Tagi: PKO BP
Źródło: finanse.wnp.pl

Mateusz Morawiecki: Polska krajem ogromnych nadziei

#zrodlo
Polska jest krajem ogromnych nadziei - powiedział w czwartek w Nowym Jorku premier Mateusz Morawiecki. Wcześniej podczas swojej nowojorskiej wizyty dokonał otwarcia sesji giełdy New York Stock Exchange (NYSE).

Źródło: finanse.wnp.pl

Węgrzy wprowadzają ograniczenia dla inwestorów

Od stycznia zagraniczni inwestorzy będą musieli zgłaszać zamiar nabycia majątku w dziedzinach przemysłu, które są istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa Węgier – zdecydował we wtorek węgierski parlament.

Źródło: finanse.wnp.pl

Moody's: Polska bardziej odporna na skutki napięć handlowych

Polska jest bardziej odporna na skutki globalnych napięć handlowych niż pozostałe państwa w regionie Europy Środkowo-Wschodniej - ocenia główny analityk agencji ratingowej Moody's na Polskę Heiko Peters.

Tagi: Europa, Rating, ING
Źródło: finanse.wnp.pl

Niemcy nie lubią, kiedy się przejmuje ich firmy

#zrodlo
Minister gospodarki Niemiec Peter Altmaier zapowiedział we wtorek zaostrzenie państwowych restrykcji wobec przejmowania przez zagranicznych inwestorów udziałów w niemieckich firmach.

Źródło: finanse.wnp.pl

Kraj UE zaliczył drastyczny spadek inwestycji zagranicznych

#zrodlo
Od stycznia do lipca bezpośrednie inwestycje zagraniczne w Bułgarii spadły o 63 proc. w porównaniu z analogicznym okresem w 2017 r. - wynika z danych tamtejszego banku centralnego. W tym bałkańskim państwie bezpośrednie inwestycje odnotowują spadek od 10 lat.

Pracownicze Plany Kapitałowe pomogą uniezależnić polską gospodarkę od inwestycji zagranicznych?

#zrodlo
Pracownicze Plany Kapitałowe mogą być nowym strumieniem finansowym, który pozwoli uniezależnić gospodarkę od inwestycji zagranicznych - powiedział minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.

Źródło: praca.wnp.pl

Minister inwestycji: takiej sytuacji w Polsce nie mieliśmy od wieków

#zrodlo
Takiego natężenia prac inwestycyjnych nie notowaliśmy od wieków - mówi minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. Dodał, że duży wzrost nowych przedsięwzięć biznesowych nastąpi w kolejnych dwóch latach.

Tagi: Kolej, Biznes
Źródło: praca.wnp.pl

Chiny krytykują budżet obronny USA

#zrodlo
Resort spraw zagranicznych Chin wyraził niezadowolenie z powodu nowej ustawy o budżecie Pentagonu, która zakłada strategiczną rywalizację z Chinami i zmienia procedury uznawania zagranicznych inwestycji w Stanach Zjednoczonych za groźne dla ich bezpieczeństwa narodowego.

Źródło: www.wnp.pl

Niedaleko od nas jest rynek, który może być żyłą złota dla polskich firm

#zrodlo
Białoruś ma dobre doświadczenia we współpracy w wielu branżach z polskim biznesem. Jednak jej potencjał zdaje się jeszcze daleki od wyczerpania.

Źródło: www.wnp.pl

Japoński koncern zainwestuje w Polsce kilkaset milionów złotych

#zrodlo
Do 2020 roku japoński koncern Bridgestone zamierza przeznaczyć niemal 700 mln zł m.in. na nowe rozwiązania technologiczne i optymalizację produkcji w fabryce w Poznaniu. Dzięki temu zakład ma zwiększyć dzienną produkcję opon z obecnych 31 tys. sztuk do ponad 40 tys.

Źródło: motoryzacja.wnp.pl

Dzięki nowym inwestycjom Polska awansowała na pierwsze miejsce w Europie

#zrodlo
Polska wspięła się na pierwsze miejsce w Europie pod względem liczby miejsc pracy utworzonych w efekcie bezpośrednich inwestycji zagranicznych (BIZ) - wynika z danych Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.

Źródło: praca.wnp.pl

Ważą się losy zagranicznych inwestycji w Polsce. Zdecydują najbliższe miesiące

Stabilność i przewidywalność prawa, a także zaufanie, jakim można darzyć sądy to jeden z ważniejszych czynników, jakie inwestorzy biorą pod uwagę przy decyzjach o lokalizacji inwestycji. Z tego punktu widzenia zamęt – i polityczny, i prawny – jaki wprowadzają kolejne nowelizacje regulacji dotyczących Sądu Najwyższego oraz ponowne uliczne protesty opozycji, nie jest z punktu widzenia gospodarki dobrą wiadomością.

Źródło: finanse.wnp.pl

Chiny wykupują Europę. Broniąc się Unia może strzelić sobie samobójczego gola

Unia Europejska ma jeden z najbardziej otwartych systemów inwestycyjnych na świecie. Narastająca chińska ekspansja handlowa, jak i co raz powszechniejsza „moda” na protekcjonizm, spowodowała, że Unia powoli odwraca się od swoich wolnorynkowych korzeni i zmierza w kierunku bardziej restrykcyjnej polityki ograniczania zagranicznych transakcji. Negocjowane obecnie w Brukseli rozporządzenie w sprawie monitorowania bezpośrednich inwestycji zagranicznych może poważnie zakłócić istniejący porządek.

Źródło: www.wnp.pl

"Polska wyczuła idealnie moment rewolucji w motoryzacji"

Polska Agencja Inwestycji i Handlu prowadzi obecnie 179 zagranicznych projektów inwestycyjnych o wartości 7,2 mld euro. Rok temu w lipcu ich wartość wyniosła 5,9 mld dol. - poinformował wiceprezes Agencji Krzysztof Senger.

Źródło: motoryzacja.wnp.pl

reklama
reklama
Kontakt z nami