Inwestycje zagraniczne  RSS
61 projektów, 2,08 mld euro -PAIiH podsumowała 2018 rok

#zrodlo
W 2018 roku Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH) zamknęła 70 projektów o wartości 2,13 mld euro. Dla porównania rok wcześniej było to 61 projektów o wartości 2,08 mld euro.

Tagi: Europa, Handel
Źródło: finanse.wnp.pl

Wiśnia już nie kwitnie. Tak źle nie było od lat

Tak źle nie było od czterech lat. Japonia, trzecia gospodarka światowa, uzależniona od eksportu, zmaga się ze spowolnieniem globalnego wzrostu, napięć handlowych i konsekwencji katastrof naturalnych.

Źródło: www.wnp.pl

Zagraniczni inwestorzy idą w Polsce na rekord

#zrodlo
Wśród zalet inwestycji międzynarodowych w Polsce przede wszystkim można wskazać szybkość rozprowadzania dóbr i usług po krajach UE. Jesteśmy bardzo dobrym miejscem z perspektywy geograficznej - mówi Krzysztof Senger, wiceprezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.

Źródło: praca.wnp.pl

Koreańczycy doładują Polskę miliardami

Koreański producent baterii do e-aut, który wyda pod Wrocławiem w sumie 5,8 mld zł, ma tyle zamówień, że musi zbudować jeszcze jeden zakład - informuje czwartkowy "Puls Biznesu". Najprawdopodobniej inwestycja będzie zlokalizowana w Polsce.

Źródło: motoryzacja.wnp.pl

Resort rozwoju: zbudowanie międzynarodowych tras kluczowe dla napływu inwestycji

#zrodlo
Kluczowe dla dalszego napływu inwestycji do Polski jest zbudowanie międzynarodowych tras Via Carpatia, Via Baltica czy Magistrali Wschodniej Kolejowej – mówił wiceminister inwestycji i rozwoju Adam Hamryszczak podczas debaty ws. inwestycji zagranicznych odbywającej się w ramach Kongresu 590.

Źródło: logistyka.wnp.pl

Koreańczycy zainwestują na Węgrzech w fabrykę części do e-samochodów

Południowokoreański koncern Doosan zrealizuje w Tatabanya na północy Węgier inwestycję motoryzacyjną wartości 32 mld ft (99,5 mln euro) – zapowiedział w środę węgierski minister spraw zagranicznych i handlu Peter Szijjarto.

Źródło: motoryzacja.wnp.pl

Rusza wsparcie dla zainteresowanych wejściem na rynki ZEA i Kenii

#zrodlo
Małe i średnie firmy zainteresowane ekspansją na rynek Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Kenii będą mogli wziąć udział w programie Polskie Mosty Technologiczne i otrzymać do 200 tys. zł dotacji - poinformowała we wtorek Polska Agencja Inwestycji i Handlu.

Tagi: Firma, Handel
Źródło: www.wnp.pl

Korea Północna uruchomiła nowy wabik dla inwestorów zagranicznych

#zrodlo
Korea Północna uruchomiła niedawno stronę internetową poświęconą handlowi zagranicznemu i inwestycjom - poinformowała agencja Yonhap, oceniając to jako próbę zachęcenia zagranicznych inwestorów, mającą na celu stymulację wzrostu gospodarczego.

Źródło: www.wnp.pl

Elektromobilność stała się ulubionym sektorem inwestorów zagranicznych

#zrodlo
Wartość bezpośrednich inwestycji zagranicznych w Polsce obsłużonych przez PAIH wzrosła po trzech kwartałach tego roku o 70 proc. rdr - powiedział w poniedziałek wiceszef PAIH Krzysztof Senger. Dodał, że największym inwestorem są Belgowie, a sektor, który przyciąga najwięcej inwestycji to elektromobilność.

Źródło: motoryzacja.wnp.pl

PKO BP: najważniejszym zadaniem zdobywanie inwestorów

#zrodlo
Przebywający w Nowym Jorku wiceprezes zarządu PKO Banku Polskiego Jakub Papierski podkreślił, że największym wyzwaniem dla banku po zakwalifikowaniu Polski do indeksu krajów rozwiniętych FTSE jest zdobywanie nowych inwestorów.

Tagi: PKO BP
Źródło: finanse.wnp.pl

Mateusz Morawiecki: Polska krajem ogromnych nadziei

#zrodlo
Polska jest krajem ogromnych nadziei - powiedział w czwartek w Nowym Jorku premier Mateusz Morawiecki. Wcześniej podczas swojej nowojorskiej wizyty dokonał otwarcia sesji giełdy New York Stock Exchange (NYSE).

Źródło: finanse.wnp.pl

Węgrzy wprowadzają ograniczenia dla inwestorów

Od stycznia zagraniczni inwestorzy będą musieli zgłaszać zamiar nabycia majątku w dziedzinach przemysłu, które są istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa Węgier – zdecydował we wtorek węgierski parlament.

Źródło: finanse.wnp.pl

Moody's: Polska bardziej odporna na skutki napięć handlowych

Polska jest bardziej odporna na skutki globalnych napięć handlowych niż pozostałe państwa w regionie Europy Środkowo-Wschodniej - ocenia główny analityk agencji ratingowej Moody's na Polskę Heiko Peters.

Tagi: Europa, Rating, ING
Źródło: finanse.wnp.pl

Niemcy nie lubią, kiedy się przejmuje ich firmy

#zrodlo
Minister gospodarki Niemiec Peter Altmaier zapowiedział we wtorek zaostrzenie państwowych restrykcji wobec przejmowania przez zagranicznych inwestorów udziałów w niemieckich firmach.

Źródło: finanse.wnp.pl

Kraj UE zaliczył drastyczny spadek inwestycji zagranicznych

#zrodlo
Od stycznia do lipca bezpośrednie inwestycje zagraniczne w Bułgarii spadły o 63 proc. w porównaniu z analogicznym okresem w 2017 r. - wynika z danych tamtejszego banku centralnego. W tym bałkańskim państwie bezpośrednie inwestycje odnotowują spadek od 10 lat.

Pracownicze Plany Kapitałowe pomogą uniezależnić polską gospodarkę od inwestycji zagranicznych?

#zrodlo
Pracownicze Plany Kapitałowe mogą być nowym strumieniem finansowym, który pozwoli uniezależnić gospodarkę od inwestycji zagranicznych - powiedział minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.

Źródło: praca.wnp.pl

Minister inwestycji: takiej sytuacji w Polsce nie mieliśmy od wieków

#zrodlo
Takiego natężenia prac inwestycyjnych nie notowaliśmy od wieków - mówi minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. Dodał, że duży wzrost nowych przedsięwzięć biznesowych nastąpi w kolejnych dwóch latach.

Tagi: Kolej, Biznes
Źródło: praca.wnp.pl

Chiny krytykują budżet obronny USA

#zrodlo
Resort spraw zagranicznych Chin wyraził niezadowolenie z powodu nowej ustawy o budżecie Pentagonu, która zakłada strategiczną rywalizację z Chinami i zmienia procedury uznawania zagranicznych inwestycji w Stanach Zjednoczonych za groźne dla ich bezpieczeństwa narodowego.

Źródło: www.wnp.pl

Niedaleko od nas jest rynek, który może być żyłą złota dla polskich firm

#zrodlo
Białoruś ma dobre doświadczenia we współpracy w wielu branżach z polskim biznesem. Jednak jej potencjał zdaje się jeszcze daleki od wyczerpania.

Źródło: www.wnp.pl

Japoński koncern zainwestuje w Polsce kilkaset milionów złotych

#zrodlo
Do 2020 roku japoński koncern Bridgestone zamierza przeznaczyć niemal 700 mln zł m.in. na nowe rozwiązania technologiczne i optymalizację produkcji w fabryce w Poznaniu. Dzięki temu zakład ma zwiększyć dzienną produkcję opon z obecnych 31 tys. sztuk do ponad 40 tys.

Źródło: motoryzacja.wnp.pl

reklama
reklama
Kontakt z nami