Inwestycje  RSS
Długi Polaków

#zrodlo

Ponad 6 procent dorosłych Polaków ma przeterminowane długi - wynika z informacji Big InfoMonitor. Pod koniec lipca kwota przeterminowanych o minimum 30 dni zobowiązań dłużników wyniosła blisko 41,2 miliarda złotych.

Tagi: Długi
Źródło: inwestycje.pl

Kryzys w Turcji wpływa na rynek walutowy

#zrodlo

Lira turecka nadal znajduje się w centrum uwagi inwestorów. Wraz z rozwojem sytuacji waluta Turcji odnotowuje wahania o dużej skali – to w górę, to w dół. A co przyniesie nowy tydzień?

Źródło: inwestycje.pl

Social lending. Czy można się dzielić pieniędzmi i zarabiać?


W ostatnich latach granice pomiędzy życiem online, a offline coraz cześciej się zacierają. Powstające startupy zmieniąją dotychczasowy model biznesowy, szczególnie w branży finansowej i sektorze fintech. To właśnie dzięki nim i usługom przenoszonym...

Źródło: inwestycje.pl

Inwestorzy na całym świecie zarobili już na Mintos blisko 21,5 mln EUR

#zrodlo

Od początku działalności Mintos, internetowego rynku pożyczek o globalnym zasięgu, inwestorzy zarobili już na tym rynku blisko 21,5 mln EUR. W samym 2018 roku, do końca lipca, inwestorzy zarobili na platformie blisko 11 mln EUR.

Źródło: inwestycje.pl

Neutralny początek tygodnia na rynku ropy naftowej

#zrodlo
Po spadkowym poprzednim tygodniu na rynku ropy naftowej, początek nowego tygodnia przynosi spokojną konsolidację cen tego surowca. Notowania amerykańskiej ropy WTI poruszają się w okolicach 65 USD za baryłkę, z kolei cena europejskiej ropy Brent...

Źródło: inwestycje.pl

Turcja jako stałe tło

#zrodlo

Para EUR/USD lokuje się obecnie w okolicach 1,1415 - 1,1425. To poziom nieco niższy od szczytów, jakie wygenerowano pod koniec sesji piątkowej, kiedy to wykres dobił do 1,1445.

Źródło: inwestycje.pl

Alior Bank: Rynek akcji

#zrodlo
Zamknięcie tygodnia przyniosło mocny, blisko 2%, spadek indeksu WIG20 oraz neutralne zachowanie segmentu małej i średniej kapitalizacji. Najmocniej w gronie blue chips zniżkował KGHM, chociaż wyniki II kw. na poziomie skorygowanej EBITDA okazały się...

Źródło: inwestycje.pl

Poznaliśmy dane o sytuacji w przemyśle i budownictwie


Produkcja przemysłowa wzrosła w lipcu o 10,3 procent, licząc rok do roku. Taką informację opublikował Główny Urząd Statystyczny. GUS podał też, że produkcja budowlano-montażowa wzrosła w lipcu o 18,7 procent w ujęciu rocznym.

Nowy tydzień, starte przedziały wahań


W nowy tydzień EUR/USD wchodzi przy 1,1420. Czyli niemal dokładnie z połowy nowego przedziału zamian 1,13 – 1,1510. Widzimy nieco wyższe prawdopodobieństwo, że w jego obrębie kolejny ruch będzie w dół.

Tagi: USD, Kolej, EUR/USD
Źródło: inwestycje.pl

Przemysł kwitnie mimo słabszych nastrojów

#zrodlo

W lipcu kontynuowana była bardzo dobra passa polskiego przemysłu i budownictwa, co pozwala przypuszczać, że oczekiwane spowolnienie tempa wzrostu gospodarczego jeszcze nie nadchodzi.

Źródło: inwestycje.pl

Bezpieczne wakacje

#zrodlo

Wakacje to przede wszystkim dobra zabawa i korzystanie z dobrodziejstw wypoczynku. Trzeba jednak być świadomym, że nawet wtedy mogą się zdarzyć niechciane incydenty.

Źródło: inwestycje.pl

Polacy sieją spustoszenie na zagranicznych drogach

#zrodlo

W ubiegłym roku Polacy znów pobili niechlubny rekord i za granicą spowodowali 65,2 tys. kolizji. Jedna szkoda kosztowała średnio 18 tys. zł, a do zdarzenia najczęściej dochodziło w Niemczech.

Źródło: inwestycje.pl

Dolny Śląsk liderem rynku pracy

#zrodlo

Pracownicy z Dolnego Śląska, spośród wszystkich badanych regionów, są najbardziej zadowoleni ze swojej obecnej sytuacji zawodowej i krajowego rynku pracy. W II kwartale 2018 r. pozytywnie oceniło go 67 proc. ankietowanych – niemal o 2 p.p. ...

Źródło: inwestycje.pl

Polskie startupy śmiało zdobywają nowe rynki

#zrodlo

Polskie startupy są odważne i ambitne. Blisko połowa z nich eksportuje swoje usługi. A dla co drugiej polskiej firmy, z ponad 2 677 startujących graczy, pożądanym kierunkiem jest Unia Europejska. Eksport jest motorem długofalowego rozwoju...

Źródło: inwestycje.pl

Wakacje przez smartfona. Rezerwacje online zyskują popularność

#zrodlo

Nawet 65 proc. wakacyjnych rezerwacji nad polskim morzem odbywa się dziś online – wynika z szacunków platformy rezerwacyjnej VacationClub. Dodatkowo, coraz więcej z nich dokonywanych jest nie za pośrednictwem komputera, ale smartfona. Powód?

Źródło: inwestycje.pl

Polska energetyka potrzebuje innowacji. Nie tylko ze względu na upały

#zrodlo

Długotrwałe upały w Polsce obnażają słabości naszej infrastruktury energetycznej. Kolejne rekordy zapotrzebowania na energię i problemy z jej produkcją, wiążące się m.in. z niewydolnością systemów chłodzenia polskich elektrowni, jasno wskazują, że...

Źródło: inwestycje.pl

Wyposażenie samochodu w Europie - co trzeba mieć, żeby nie dostać mandatu?

#zrodlo

60% Polaków podróżuje na wakacje samochodem. W każdym z państw Europy panują inne regulacje co do obowiązkowego wyposażenia pojazdu. Sprawdzamy, co kierowca musi mieć w samochodzie oraz podpowiadamy, jak zadbać o ochronę pojazdu w podróży.

Źródło: inwestycje.pl

Francuski TOTAL wycofuje się z Iranu


Francuski koncern paliwowy Total podjął decyzję o wycofaniu się z Iranu. O decyzji naftowego giganta poinformował irański minister ds. ropy naftowej Bijan Namdar Zanganeh. Zgodnie z postanowieniem Total zakończy swoją działalność...

Źródło: inwestycje.pl

Skąd pozyskać finansowanie dla biznesu?


Prowadzenie firmy wiąże się z nierzadko z dużym nakładem finansowym. Dodatkowe fundusze pomagają przedsiębiorcom w bieżącym funkcjonowaniu lub też zostają przeznaczone na rozwój biznesu. O tym, skąd pozyskać korzystne finansowanie na rozwój biznesu...

Źródło: inwestycje.pl

Grupa MZN Property wypracowała w lipcu rekordowe przychody


Grupa MZN Property, właściciel platformy nieruchomościowo-finansowej Morizon.pl, wypracowała w lipcu 2018 r. 2.409 tys. zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży, co oznacza wzrost o 36,4 proc. względem lipca 2017 r.

Źródło: inwestycje.pl

reklama
reklama
Kontakt z nami