Fundusze unijne  RSS
Kuźmiuk: Cięcia wydatków na politykę spójności i na WPR są nie do przyjęcia

#zrodlo
Propozycja cięć wydatków na politykę spójności czy na Wspólną Politykę Rolną, a w szczególności jej drugi filar są nie do przyjęcia - powiedział w Strasburgu europoseł PiS Zbigniew Kuźmiuk.

Tagi: PiS
Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

W PE europosłowie krytykują propozycję KE ws. budżetu na lata 2021-2027

#zrodlo
Podczas wtorkowej debaty w PE wielu europosłów różnych ugrupowań krytykowało proponowany przez KE projekt budżetu na lata 2021-2027, sprzeciwiając się m.in cięciom w polityce spójności i rolnictwie. Apelowali o przyjęcie propozycji PE.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Kwieciński: Kwota zagrożona utratą funduszy UE w programach regionalnych zmalała

#zrodlo
Kwota zagrożona utratą funduszy UE w programach regionalnych zmalała z 700 do 460 mln euro - powiedział w piątek minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. Jego zdaniem mobilizacja w wykorzystaniu funduszy UE w regionach przynosiła efekty.

Tagi: Europa
Źródło: www.gazetaprawna.pl

Szef MSZ: neutralność polityczna powinna pozostać podstawą funkcjonowania instytucji UE

#zrodlo
Neutralność polityczna powinna pozostać podstawą funkcjonowania instytucji UE - powiedział w środę w Sejmie szef MSZ Jacek Czaputowicz odnosząc się m.in. do działań komisarzy unijnych ws. prowadzonej wobec Polski procedury z art. 7 oraz wypowiedzi prezesa Trybunału Sprawiedliwości UE Koena Lenaertsa.

Tagi: Sejm
Źródło: www.gazetaprawna.pl

Rząd wycofał się z konkursu na operatora funduszy norweskich: Nie spełniał standardów demokratycznych

#zrodlo
Konkurs na operatora ogólnopolskiego tzw. funduszy norweskich nie spełniał standardów demokratycznych - oceniła KPRM w piśmie przesłanym PAP. Wyboru dokonano po tym, jak wicepremier Piotr Gliński zadecydował o wycofaniu przedstawicieli polskiego rządu z Komitetu Wyboru Operatora.

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

Kielce: Centrum Kształcenia Praktycznego powstanie do wiosny 2020 roku

#zrodlo
Ponad 49 mln zł będzie kosztowała budowa Centrum Kształcenia Praktycznego w Kielcach. W poniedziałek podpisano umowę na realizację inwestycji, której zakończenie planuje się na wiosnę 2020 roku.

Tagi: PiS, Kielce
Źródło: www.gazetaprawna.pl

Zakopane: Nieoficjalnie: Leszek Dorula ponownie burmistrzem

#zrodlo
Dotychczasowy burmistrz Zakopanego Leszek Dorula został ponownie wybrany na ten urząd uzyskując 56 proc. poparcia - wynika z nieoficjalnych danych Miejskiej Komisji Wyborczej. Dorula zapowiada kontynuację inwestycji, walkę o czyste powietrze i rozwój narciarstwa w mieście pod Giewontem.

Tagi: BOR
Źródło: www.gazetaprawna.pl

UE z nowym system sankcji dotyczącym broni chemicznej

#zrodlo
Unijni ministrowie spraw zagranicznych uzgodnili w poniedziałek nowy system dotyczący nakładania sankcji za wykorzystanie broni chemicznej. Na razie nie ma nikogo na liście, ale najprawdopodobniej restrykcje dotkną odpowiedzialnych za marcowy atak w Salisbury.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Bieńkowska: Nie jest prawdą, że polskie województwa mogą stracić pieniądze z UE

#zrodlo
Nie jest prawdą, że polskie województwa mogą stracić pieniądze z Unii Europejskiej – powiedziała w piątek w Łodzi komisarz UE ds. rynku wewnętrznego, przemysłu, przedsiębiorczości oraz małych i średnich przedsiębiorstw Elżbieta Bieńkowska.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Kwieciński: Mało prawdopodobne zakończenie negocjacji budżetowych przez eurowyborami

Zakończenie negocjacji budżetowych UE do wyborów do Parlamentu Europejskiego jest raczej mało prawdopodobne - uważa minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński, który wziął udział w konferencji z udziałem krajów naszego regionu w Chorwacji.

Tagi: BOR, Parlament
Źródło: www.gazetaprawna.pl

W Sejmie rozpoczęło się pierwsze czytanie projektu budżetu na 2019 r.

#zrodlo
W czwartek w Sejmie rozpoczęło się pierwsze czytanie projektu ustawy budżetowej na 2019 r., która dopuszcza deficyt w wysokości 28,5 mld zł. Przewidziano dziewięciogodzinną debatę.

Tagi: Sejm, Ustawy
Źródło: www.gazetaprawna.pl

Mazurek: Nasi poprzednicy zajmowali się wyborami zamiast dbać o wykorzystywanie funduszy UE

#zrodlo
Nasi poprzednicy zajmowali się wyborami zamiast zadbać o wykorzystanie funduszy unijnych; inwestycje publiczne stanęły, bo Polska w połowie listopada 2015 r. była na ostatnim miejscu pod względem wykorzystania funduszy z polityki spójności - napisała na Twitterze rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

Tagi: BOR, PiS, Twitter
Źródło: www.gazetaprawna.pl

1,3 mld euro z UE zagrożone. Kwieciński apeluje do samorządów o przyspieszenie inwestowania funduszy unijnych

#zrodlo
Apeluję do samorządów wojewódzkich w całym kraju o przyspieszenie inwestowania funduszy unijnych - powiedział w środę PAP minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. Jak podkreślił, zagrożone jest około 1,3 mld euro.

Źródło: serwisy.gazetaprawna.pl

Poręba (PiS): będziemy domagać się wyjaśnień od marszałków województw ws. funduszy UE

#zrodlo
W związku z zagrożonymi funduszami UE dla województw rządzonych przez PO-PSL będziemy domagać się wyjaśnień na piśmie od tamtejszych marszałków - zapowiedział w środę szef sztabu PiS Tomasz Poręba. Jak dodał, PiS zorganizuje szereg konferencji w tych regionach, m.in. w Lublinie i Krakowie.

Tagi: PiS, PSL, Lublin
Źródło: www.gazetaprawna.pl

Słowik: Dzięki noweli ustawy o PPP wzrosną nakłady na inwestycje w Polsce

Wchodząca w środę w życie nowelizacja ustawy o PPP wpłynie na wzrost inwestycji w Polsce - powiedział PAP wiceminister inwestycji i rozwoju Witold Słowik. Dodał, że do 2020 roku powinno być uruchomionych ok. 100 projektów w formule partnerstwa publiczno-prywatnego.

Tagi: Ustawy
Źródło: www.gazetaprawna.pl

Mniejsze fundusze strukturalne mogą oznaczać cięcia urzędniczych etatów

#zrodlo
Komisja Europejska założyła, że rozmowy o unijnym budżecie po 2020 r. uda się sfinalizować jeszcze przed wyborami europejskimi w maju przyszłego roku. Czasu zostało niewiele. Tymczasem projekt w obecnym kształcie nie jest dla Polski łaskawy – otrzymamy 64,4 mld euro. To o ponad 23 proc. mniej w stosunku do blisko 84 mld euro, które polskie regiony mają do dyspozycji w obecnej perspektywie. Co samorządy mogą zrobić, by w kolejnych latach wydać pieniądze bardziej efektywnie? Według Tomasza Dorożyńskiego z Uniwersytetu Łódzkiego przydałoby się lepsze zarządzanie i ograniczenie biurokracji. Nieuniknione będą też cięcia etatów wśród urzędników zajmujących się unijnymi środkami. Urzędy marszałkowskie na razie nie chcą o niczym przesądzać.

Źródło: serwisy.gazetaprawna.pl

Poręba: Nie ma i nie będzie projektu rządu PiS dot. masowego ściągania imigrantów

#zrodlo
Nie ma i nie będzie żadnego projektu rządu PiS, dotyczącego masowego ściągania imigrantów; bezpieczeństwo Polaków przede wszystkim - oświadczył we wtorek szef sztabu PiS Tomasz Poręba.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Rada UE przyjęła stanowisko ws. budżetu na 2019 r.

#zrodlo
Przedstawiciele państw członkowskich w Radzie UE przyjęli we wtorek w Brukseli stanowisko ws. budżetu UE na 2019 rok. Stolice nieznacznie przycięły propozycję Komisji Europejskiej, zmniejszając planowane zobowiązania o 1,6 mld euro, a płatności o 0,5 mld euro.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Węgry: CEU zawiesił program dla uchodźców z powodu podatku imigracyjnego

#zrodlo
Uniwersytet Środkowoeuropejski (CEU) w Budapeszcie poinformował, że został zmuszony do zawieszenia programów edukacyjnych dla uchodźców i ubiegających się o azyl z powodu nowego podatku imigracyjnego, który wszedł na Węgrzech w życie 25 sierpnia.

Tagi: Węgry
Źródło: www.gazetaprawna.pl

Rząd we wtorek zajmie się m. in. projektem ustawy o PPK i zmianami w podatkach

#zrodlo
Rząd we wtorek zajmie się m.in. projektem ws. Pracowniczych Planów Kapitałowych - ma zostać utworzony prywatny, dobrowolny system gromadzenia oszczędności emerytalnych, w który zaangażowane miałyby być państwo, pracodawcy i pracownik. Rząd omówi też projekt zmian w podatkach, m.in. wprowadzający tzw exit tax.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

reklama
reklama
Kontakt z nami