Emerytury  RSS
Emeryci wspierają dzieci i wnuki

Sami mają ciężko, a mimo to pomagają rodzinie. Do zasilania budżetów dzieci i wnuków przyznaje się ponad 40 proc. emerytów – wynika z badania przeprowadzonego przez ARC Rynek i Opinia na zlecenie BIG InfoMonitor. Jedna trzecia pomaga systematycznie – co najmniej raz w miesiącu.

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

Przekonują sceptyków do planów kapitałowych

Autorzy dopuszczają korekty projektu dotyczące zachęt dla najmniej zarabiających, ograniczenia kar dla pracodawców czy zwiększenia roli nadzoru

Tagi: PIT
Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

MSWiA proponuje objęcie funkcjonariuszy resortu projektem PPK

MSWiA proponuje, by Pracownicze Plany Kapitałowe objęły funkcjonariuszy resortu - wynika z opinii do projektu. Dodano, że koszt składek dla cywilnych pracowników MSWiA wyniesie ok. 21 mln zł rocznie i o tyle proponuje się zwiększenie limitów wydatków budżetowych.

Tagi: MSW, PIT, MSWiA
Źródło: www.gazetaprawna.pl

NBP: Projekt ustawy o PPK niedopracowany, nie zapewnia sprawnego działania systemu

Przedłożony projekt ustawy o Pracowniczych Planach Kapitałowych jest niedopracowany, jeżeli chodzi o zabezpieczenie interesów uczestników i zapewnienie sprawnego działania systemu - napisał Narodowy Bank Polski w opinii do projektu ustawy. W ocenie NBP, wprowadzenie PPK niekoniecznie przełoży się na zwiększenie tempa wzrostu PKB w Polsce.

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

Mazurek: Nie podpisałabym się pod słowami Gowina nt. jego zarobków

Absolutnie nie podpisałabym się pod słowami wicepremiera Jarosława Gowina nt. jego zarobków; wiem, że za nie przeprosił - powiedziała w środę rzeczniczka PiS i wicemarszałek Sejmu Beata Mazurek.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Emeryci poszli do pracy. Jest efekt obniżenia wieku emerytalnego

Osoby, które ostatnio dostały świadczenia, nie opuściły rynku pracy - wynika z danych ZUS

Tagi: ZUS, Emeryci
Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Nagrody dla pracowników KRUS. PO: Minister chce sobie kupić spokój

Minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel przyznając nagrody pracownikom KRUS, chce za "cudze pieniądze" kupić sobie spokój - ocenił Arkadiusz Myrcha (PO). Według Kazimierza Gwiazdowskiego (PiS), nagrody dla pracowników KRUS będą przyznane za ich ciężką pracę.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Głusi przejdą na emeryturę tak, jak inni pracownicy. Komisja nie uwzględniła wniosku

Sejmowa komisja ds. petycji nie uwzględniła petycji dotyczącej obniżenia wieku emerytalnego dla osób głuchych - do 55 lat dla kobiet i 60 dla mężczyzn.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Limit składek na ZUS. Tylko PiS jest "za". PO, Kukiz'15, PSL i Nowoczesna - przeciwne

Klub PiS zapowiedział w Sejmie, że poprze rządowy projekt ustawy o zniesieniu górnego limitu składek na ZUS. Przeciwko będą głosowały kluby PO, Kukiz'15, PSL oraz Nowoczesna. Zmiany spowodują, że wzrosną koszty pracy oraz zmniejszą się wynagrodzenia - argumentowała opozycja.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Węgry: Sondaż: najlepiej było za Kadara, w realizacji marzeń pomaga rodzina

Najlepszym okresem w XX-wiecznej historii Węgier były rządy Janosa Kadara, a w realizacji marzeń najbardziej pomocna jest rodzina i przyjaciele – tak sądzi najwięcej respondentów najnowszego sondażu poświęconego marzeniom Węgrów.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Kasprzak: Rząd chce zwiększyć finansowanie TVP - kosztem emerytów i rencistów

Poseł PSL Mieczysław Kasprzak wyraził w środę oburzenie projektowanymi przez rząd zmianami w budżecie na 2017 r., które przewidują m.in. zwiększenie finansowania TVP. Zdaniem polityka Stronnictwa, odbędzie się to kosztem polskich emerytów i rencistów.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Kukiz'15 pyta Rafalską dlaczego ZUS ma finansować emeryturę minimalną pracownikom z Ukrainy

Wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka (Kukiz'15) w interpelacji skierowanej do minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbiety Rafalskiej pyta dlaczego Polska ma finansować emerytury minimalne pracownikom pochodzącym z Ukrainy.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

ZUS: W ramach "suwaka" otrzymaliśmy od OFE 1,343 mld zł

Otwarte fundusze emerytalne przelały do ZUS środki w wysokości 1,343 mld zł w ramach tzw. suwaka. Są to dane skorygowane - poinformowało biuro prasowe ZUS.

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

Zmiana zasad opłacania składek ZUS przez przedsiębiorców. ZUS rozsyła miliony listów

Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpoczął wysyłkę 3,7 mln listów do przedsiębiorców, w którym podaje indywidualny, jeden dla każdego płatnika składek numer rachunku do wpłat. Operacja, ze względu na rozmiar korespondencji, będzie przeprowadzona w trzech turach.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

MSZ: Proces rozliczania b. współpracowników służb PRL w resorcie trwa

Proces rozliczania z przeszłości tych osób, które współpracowały z komunistycznymi służbami w MSZ, cały czas trwa; przyspieszyć i zakończyć go może uchwalenie przygotowanej przez resort nowelizacji ustawy o służbie zagranicznej - oświadczyło w czwartek ministerstwo.

Tagi: Ustawy
Źródło: www.gazetaprawna.pl

Błaszczak: Blisko pół miliarda zł oszczędności z tytułu tzw. ustawy dezubekizacyjnej

Szacujemy, że oszczędności dla budżetu państwa w wyniku wprowadzenia tzw. ustawy dezubekizacyjnej wyniosą pół miliarda złotych - powiedział szef MSWiA Mariusz Błaszczak. Dodał, że ok. 3 tys. osób chce skorzystać z przepisu umożliwiającego wyłączenie spod działania ustawy.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

ZUS: złożono już 158 tys. wniosków o przyznanie emerytury

Do środy wniosek o przyznanie emerytury złożyło blisko 158 tys. osób, w tym 120 tys., które składały go po raz pierwszy - poinformował PAP rzecznik ZUS Wojciech Andrusiewicz.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Niemcy: Schulz chce drugiego pojedynku telewizyjnego z Merkel

Kandydat SPD na kanclerza Niemiec Martin Schulz wezwał urzędującą szefową rządu Angelę Merkel by zgodziła się na drugi pojedynek telewizyjny w kampanii przed wyborami do Bundestagu. O jego liście do Merkel poinformował w środę niemiecki dziennik "Bild".

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Szef "Solidarności" do KE: niższy wiek emerytalny kobiet to przywilej

Niższy wiek emerytalny kobiet to przywilej, nie dyskryminacja; KE próbuje ingerować w suwerenne decyzje polskich obywateli - napisał w liście do przewodniczącego Komisji Europejskiej Jeana-Claude';a Junckera przewodniczący NSZZ "Solidarność" Piotr Duda.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Kosiniak-Kamysz: jesteśmy gotowi do wyborów samorządowych

PSL jest gotowe do przyszłorocznych wyborów samorządowych; ludowcy pójdą do wyborów pod własnym szyldem, pod szyldem zielonej koniczynki - zapowiedział w piątek w Łodzi szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Tagi: BOR, PSL, Wybory
Źródło: www.gazetaprawna.pl

reklama
reklama
Kontakt z nami