E-biznes  RSS
Tygodniowy przegląd informacji ISBtech z sektora TMT

#zrodlo

Poniżej przedstawiamy przegląd najważniejszych wiadomości z sektora telekomunikacja-media-technologie z okresu 5-9 listopada br.

Źródło: inwestycje.pl

Ile będzie nas kosztował atak "na e-maila z ZUS"?

#zrodlo

Niemal co tydzień pojawiają się ostrzeżenia przed takim czy innym zagrożeniem z sieci dotyczącym polskich użytkowników komputerów. Minął tydzień od ataku na infrastrukturę Home.pl, a pojawiło się nowe ostrzeżenie związane z ZUS...

Tagi: ZUS
Źródło: inwestycje.pl

OEX E-Business wesprze e-commerce Pierre Fabre Dermo-Cosmetique w Polsce


OEX E-Business, spółka z Grupy OEX, został wyłącznym partnerem logistycznym e-commerce marki Pierre Fabre Dermo-Cosmetique w Polsce. Globalny producent dermo kosmetyków uruchomił pierwszy e-sklep w Europie 22 października br.

Źródło: inwestycje.pl

Katzman z Atrium: Sklepy internetowe i stacjonarne placówki mogą się wspierać


Przyszłość handlu leży w wielokanałowej sprzedaży, a sklepy internetowe będą potrzebować stacjonarnych placówek w centrach handlowych np. po to, by lepiej budować świadomość swoich marek, ocenił prezes Atrium i CEO Gazit Globe Chaim Katzman

Źródło: inwestycje.pl

Przychody z e-handlu w CEE-6 będą rosły o ok. 9% rocznie do 2022 r.

#zrodlo

Łączne przychody handlu elektronicznego w CEE-6 będą rosły o ok. 9% rocznie do 2022 roku Według wynika raportu o sektorze logistycznym i handlowym pt. "Survival of the fittest" Colliers International.

Źródło: inwestycje.pl

Potrzebujemy rozpoznawalnej 'markę' polskiej branży cyberbezpieczeństwa


Polska ma potencjał, aby stać się nie tylko kluczowym producentem rozwiązań dla cyberbezpieczeństwa w regionie Trójmorza, ale także konkurencyjnym dostawcą na rynkach globalnych, ale w tym celu powinna stworzyć jednolitą i rozpoznawalną...

Źródło: inwestycje.pl

Ponad milion uczniów odrabia lekcje ze znaną platformą e-learningową

#zrodlo
30 nauczycieli różnych przedmiotów, prawie pół miliona odrobionych zadań i ponad milion użytkowników korzystających z możliwości oferowanych przez serwis Odrabiamy.pl. W czym tkwi sekret popularności nauki online?

Źródło: inwestycje.pl

mytaxi: Ponad 90% kierowców taksówek ocenia, że aplikacja jest najwygodniejsza


Ponad 90% kierowców taksówek uważa, że aplikacja jest o wiele wygodniejszym narzędziem do przyjmowania zleceń, niż radio-taxi, wynika z raportu DELab UW i mytaxi, pt. "Taksówkarz – cyfrowy przedsiębiorca".

Źródło: inwestycje.pl

Cyberbezpieczeństwo to gra zespołowa

#zrodlo

W świecie, w którym lawinowo rośnie liczba inteligentnych, połączonych ze sobą urządzeń, cyberbezpieczeństwo wysunęło się na prowadzenie w hierarchii priorytetów, z którymi musi mierzyć się biznes.

Źródło: inwestycje.pl

Cyfrowa transformacja zależy od ludzi

#zrodlo

Współcześnie już nikt nie zadaje pytania o sens cyfryzacji, ale o jej tempo i skalę. Dla 56 proc. polskich przedsiębiorstw projekty cyfrowej transformacji mają najwyższy lub wysoki priorytet. Przy tym, ponad 80 proc. polskich menedżerów przyznaje, że ...

Źródło: inwestycje.pl

60 proc. e-sklepów podatnych na atak hakerski

#zrodlo

Wyniki najnowszych badań nie pozostawiają suchej nitki na polskich e-sklepach. Choć 80 proc. z nich padło ofiarą cyberataku, tylko 40 proc. przeprowadza podnoszące bezpieczeństwo testy penetracyjne.

Źródło: inwestycje.pl

Cyberpolisa osłabi atak hakera

#zrodlo

Brytyjski nadzór finansowy nałożył na Tesco Bank karę finansową za zbyt opieszałą reakcję na cyberatak. Polisy od cyberryzyk zapewniają środki na szybkie podjęcie działań informacyjnych oraz zarządzenie sytuacją kryzysową.

Tagi: Banki, Tesla, Tesco
Źródło: inwestycje.pl

Motorola Solutions otwiera w Krakowie pracownię innowacji

#zrodlo
Motorola Solutions Systems Polska otwiera w Krakowie Pracownię Innowacji im. Henryka Magnuskiego, której celem jest m.in. stworzenie warunków do rozwoju nowych, innowacyjnych produktów, poinformował ISBnews prezes Jacek Drabik.

Źródło: inwestycje.pl

Globalne badanie konsumenckie: trzeba zasłużyć na możliwość przechowywania danych o klientach

#zrodlo

W ramach badania pt. "New Topography of Retail" zapytano 15 500 konsumentów o ich preferencje w zakresie prywatności, personalizacji, widoczności łańcucha dostaw oraz stosunku do technologii rozpoznawania twarzy, wirtualnych asystentów sprzedaży...

Źródło: inwestycje.pl

Twisto: Duże e-sklepy udostępniają klientom średnio więcej niż 5 metod płatności

Z badania 100 największych sklepów internetowych wynika, że sprzedawcy ci udostępniają klientom średnio 5,7 metod płatności, podał fintech Twisto, powołując się na swoje badanie "Koszyk Roku 2018". Najczęściej proponowane płatności to karta kredytowa...

Źródło: inwestycje.pl

Zapobieganie rozpowszechnianiu treści terrorystycznych w internecie - powstał projekt rozporządzenia unijnego

#zrodlo

12 września przewodniczący Komisji Europejskiej, Jean-Claude Juncker, wygłosił doroczne Orędzie o Stanie Unii. Przy tej okazji ogłoszona została propozycja rozporządzenia dotycząca problemu rozpowszechniania treści terrorystycznych w internecie.

Źródło: inwestycje.pl

Komputery tracą na popularności. Coraz większą rolę odgrywają smartfony

#zrodlo

Z najnowszego raportu koncernu GfK wynika, że na całym świecie spada zainteresowanie zakupem komputerów. W ciągu I półrocza 2018 r. segment komputerów przenośnych zanotował spadek o 9 proc., z kolei segment komputerów stacjonarnych zmalał aż o 14 proc.

Źródło: inwestycje.pl

Połowa kupujących online na świecie robi zakupy za granicą. Dlaczego nie zaglądają do polskich sklepów?

#zrodlo

Prawie 55 proc. przebadanych e-konsumentów z 31 państw zadeklarowało, że robi zakupy online w zagranicznych sklepach. Klienci najczęściej szukają tam ubrań i butów (68 proc.), elektroniki (53 proc.) oraz zabawek i akcesoriów hobbystycznych (53 proc.)

Tagi: Sklepy
Źródło: inwestycje.pl

Kupujesz przez Internet? Poznaj prawa e-konsumenta

#zrodlo

Wartość rodzimego rynku handlu on-line na koniec tego roku może wynieść nawet 50 mld zł. Zakupy w sklepach internetowych są szybkie i wygodne, dlatego decyduje się na nie coraz więcej konsumentów. Jednocześnie, blisko 4 na 10 kupujących ankietowanych..

Źródło: inwestycje.pl

Internetowy handel zwiększył dług w realu o prawie jedną piątą

Sprzyja jej koniunktura, nawyki klientów, a od niedawna też zakaz handlu w niedzielę, mimo tego ryzyko nieotrzymania płatności z branży e-commerce rośnie. W pół roku, o niemal jedną czwartą zwiększyła się liczba firm posiadających problemy...

Źródło: inwestycje.pl

reklama
reklama
Kontakt z nami