Biznes  RSS
Grecja zakończyła program pomocowy, ale nadzór UE pozostanie

Grecja zakończyła w poniedziałek program pomocowy, w ramach którego tylko w ciągu ostatnich trzech lat dostała ponad 60 mld euro kredytów. Bolesne reformy pozwoliły na powrót do wzrostu gospodarczego, ale wskaźniki ekonomiczne są dalekie od zadowalających.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Rząd ma zająć się we wtorek wstępnym projektem budżetu na 2019 r

#zrodlo
Wstępny projekt budżetu na 2019 rok - to jeden z punktów zaplanowanego na wtorek posiedzenia rządu. Według czerwcowych założeń wzrost PKB miałby wynieść 3,8 proc., inflacja 2,3 proc.

Tagi: PKB, Inflacja
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Katar: Banki centralne Turcji i Kataru podpisały swap walutowy

#zrodlo
Banki centralne Kataru i Turcji podpisały w piątek swap walutowy, który ma zapewnić stabilność finansową Turcji i ratować turecką lirę przed dalszym słabnięciem poprzez wymianę kapitału w katarskich rialach na turecką lirę - podały w niedzielę władze Kataru.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Kontroler wejdzie „z drzwiami” do firmy. I zostanie w niej, ile chce

Inspekcja ochrony środowiska nie musi już zapowiadać swojej wizyty ani przestrzegać terminów jej trwania. Za sprawą pożarów na wysypiskach śmieci pogorszy się los uczciwych przedsiębiorców.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Polska chce nowych żołnierzy amerykańskich

#zrodlo
W trakcie negocjacji zakupu systemu Himars Polska zaproponowała, by w ramach „rozwiązania pomostowego” przybył do nas batalion wyposażony w taki sprzęt. To będzie tematem m.in. wrześniowych rozmów Duda – Trump

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Ponad 245 mld zł ukryte przed fiskusem. Szara strefa gospodarki kurczy się

Kurczy się szara strefa gospodarki. To efekt dobrej koniunktury gospodarczej, spadku bezrobocia i działań państw.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

LNG i wydobycie metanu z węgla. Co jest kluczem do polskiej rewolucji gazowej?

#zrodlo
Współpraca w obszarze technologii LNG i wydobycia metanu z pokładów węgla to dla Polski nadzieja na dywersyfikację źródeł dostaw gazu ziemnego

Tagi: Węgry
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Czym palić w piecu? Ekspresowe konsultacje jakości paliw stałych

#zrodlo
Dziś mija termin zgłaszania uwag do projektów rozporządzeń dotyczących ustawy antysmogowej. Resort energii nie zapytał o zdanie ani ekologów, ani samorządów

Tagi: Paliwa, Ustawy
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

IX Forum Ochrony Zdrowia: Lepiej płacić za efekty niż za usługę

#zrodlo
Źródła finansowania leczenia, mierniki jego skuteczności oraz jakość usług – to niektóre z tematów, które będą poruszane na panelach dyskusyjnych podczas IX Forum Ochrony Zdrowia.

Tagi: Forex
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Ursus Bus: Sprzedaż albo partner

#zrodlo
- Staliśmy się łakomym kąskiem z niską wyceną, ale za to z gigantycznymi perspektywami, zamówieniami i gotowym, pełnym programem produkcyjnym - mówi w wywiadzie dla DGP Karol Zarajczyk, prezes Ursusa.

Tagi: USA, Ursus
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Normy i zasady a ekonomia. Dzielić rachunek czy płacić za całość?

#zrodlo
Wyobraź sobie następującą sytuację: kobieta i mężczyzna idą na pierwszą randkę. Spotkanie przebiega nadzwyczaj pomyślnie. Kelner przynosi im rachunek. I? Czy mężczyzna powinien zaoferować opłacenie całego rachunku, czy podzielenie się kosztami kolacji?

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Sierant: Giełdowe fraszki Kochanowskiego

Akcja poprzednich dwóch felietonów działa się w Afryce. Poszukiwacze złota, kopalnie diamentów, prywatne samoloty. Wakacje, jak wiadomo, mają swoje prawa. Dziś sprawy przyziemne, czyli długie, żmudne i bardzo trudne kampanie sądowe.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

KGHM Polska Miedź: Za nami słabsze półrocze

#zrodlo
Przychody KGHM po 6 miesiącach br. spadły rok do roku o 3 proc., a zysk netto o 28 proc. W II kw. przychody rosły, ale spółka musi się szykować na prognozowane spadki cen miedzi.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Analitycy Banku Millennium: Dane GUS wskazują na utrzymanie dobrej koniunktury

#zrodlo
Opublikowane w poniedziałek przez GUS dane m.in. o produkcji przemysłowej wskazują na utrzymanie dobrej koniunktury na początku trzeciego kwartału tego roku - uważają analitycy Banku Millennium.

Tagi: Banki, GUS
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Płoszajski: Chcemy osiągnąć sukces w biznesie? Musimy tolerować czubków [WYWIAD]

Firmy często zatrudniają nowych pracowników, bo „pasują do zespołu”. To droga do klęski, bo to ci, którzy „nie pasują”, wnoszą powiew świeżości, patrzą na rzeczy z zewnątrz i zgłaszają oryginalne pomysły. Starzy pracownicy uznają ich jednak często za nadgorliwców, a ich pomysły za durne - mówi w wywiadzie dla DGP profesor dr hab. Piotr Płoszajski, kierownik Katedry Teorii Zarządzania Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Trudne słowo serendypność. Jak stworzyć przełomowy wynalazek

W debacie na temat pobudzania innowacyjności za dużo mówi się o potrzebie zwiększenia wydatków na badania, a za mało o tworzeniu otoczenia, w którym pojawia się szczęśliwy przypadek. To ślepy traf, a nie rządowe programy, sprawił, że upowszechnił się internet czy pojawiły szczepionki

Tagi: Internet
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

BM Reflex: Ceny paliw stabilne do końca wakacji

#zrodlo
Ceny paliw na stacjach mogą pozostać stabilne do końca wakacji - oceniają analitycy BM Reflex.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Popyt na pracę pozostanie silny. Przyspieszy wzrost wynagrodzeń

#zrodlo
Dane GUS dot. rynku pracy w lipcu zgodne z naszymi przewidywaniami, ale słabsze od konsensusu rynkowego - napisali w komentarzu do piątkowych danych GUS analitycy BZ WBK. Dodali, że popyt na pracę pozostanie silny, a wzrost wynagrodzeń będzie przyspieszał.

Tagi: PiS, GUS
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Kapitalizm 2050: Po dwóch wiekach prosperity czas na zmianę reguł

#zrodlo
Po dwóch wiekach prosperity kapitalizm natrafia na bariery dalszej ekspansji. Przezwyciężenie tych barier doprowadzi do jego nowej konfiguracji

Tagi: PIT
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Ustawa o wsparciu frankowiczów najprawdopodobniej na jesieni

#zrodlo
Jesienią powinna zostać przyjęta przez parlament nowa ustawa o wsparciu kredytobiorców - zapowiedział w piątek szef sejmowej komisji finansów Andrzej Szlachta (PiS).

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

reklama
reklama
Kontakt z nami