Biznes  RSS
Agio trzeba wnieść przed rejestracją sp. z o.o.

#zrodlo
Jestem jednym z trzech wspólników sp. z o.o. Umowę spółki zawarto 17 kwietnia 2018 r. Na jej podstawie objąłem 60 udziałów o wartości nominalnej 500 zł (za jeden udział), które zobowiązałem się pokryć kwotą 50 tys. zł. Spółkę zarejestrowano w KRS 3 czerwca 2018 r. Do końca września wpłaciłem na kapitał zakładowy podmiotu 30 tys. zł. Spółka domaga się ode mnie zapłaty nadwyżki (tj. 20 tys. zł) wraz z ustawowymi odsetkami. Czy ma do tego prawo?

Tagi: PIT, Spółki
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Polscy przedsiębiorcy obawiają się braku porozumienia w sprawie Brexitu

#zrodlo
Brak porozumienia w sprawie wyjścia W. Brytanii z UE i pojawienie się utrudnień w handlu międzynarodowym uderzyłyby w polskie firmy i mogłyby zagrozić tysiącom miejsc pracy - wynika z analizy PAP oraz rozmów z ekonomistami i przedstawicielami kluczowych branż.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Nie ma przyszłości bez przedsiębiorczości. Kim tak naprawdę jest przedsiębiorca?

#zrodlo
50 lat temu Peter Kilby pisał, że przedsiębiorcy dla ekonomistów są jak hefalumpy, fikcyjne postacie z bajek o Kubusiu Puchatku, które widywane są we śnie, przypominają słonie, ale nikt ich nie spotyka naprawdę. Dziś wiadomo o nich więcej.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

USA: Grupa inwestorów chce dymisji Zuckerberga jako CEO Facebooka po skandalach

#zrodlo
Czterej znaczący inwestorzy państwowi Facebooka w USA zaapelowali w środę (czasu miejscowego) do Marka Zuckerberga, by po ostatnich skandalach, m.in. z wyciekiem danych użytkowników serwisu, podał się do dymisji ze stanowiska dyrektora generalnego firmy.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Niska inflacja to za mało dla gospodarki

#zrodlo
Polska jest 37. w rankingu najbardziej konkurencyjnych gospodarek Światowego Forum Ekonomicznego (WEF). Nasz kraj utrzymał pozycję sprzed roku. Najbliżej ideału, jeśli chodzi o konkurencyjność, są Stany Zjednoczone, które wyprzedzają Singapur i Niemcy. Wśród krajów naszego regionu najwyżej znalazły się Czechy (29. pozycja). Za nami są m.in. Słowacja (41.) czy Węgry (48.).

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

KNF chce nowelizacji kodeksu karnego: Paragrafami nie zburzymy piramid

#zrodlo
Chęć walki z przestępczością finansową przez Komisję Nadzoru Finansowego, choć zasługuje na uznanie, to przedłożona propozycja nie przyczyni się do zmniejszenia rynkowych patologii. Tak najnowszy pomysł nadzoru oceniają eksperci.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Koniec z ofertami papierowymi. Droższe zamówienia już tylko „e”

Od dziś w przetargach powyżej progów unijnych firmy mogą składać oferty wyłącznie elektronicznie. To zamawiający zdecydują, z jakiej platformy będą korzystać.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

RPO o nowych przepisach: Odpowiedzialność podmiotów zbiorowych będzie egzekwowana instrumentalnie i wybiórczo

#zrodlo
Prokurator będzie mógł wszcząć śledztwo przeciwko spółce i doprowadzić do jej faktycznego bankructwa jeszcze przed zakończeniem postępowania. Wystarczy, że zastosuje drakońskie środki zapobiegawcze, takie jak w szczególności zakaz prowadzenia określonej działalności.

Tagi: PiS, Spółki
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Branża budowlana na ostrym wirażu. Generalni wykonawcy czekają na kryzys

#zrodlo
Tylko kryzys może uzdrowić sytuację na rynku. Tym bardziej, że rząd pozostaje na nią obojętny,].

Tagi: Generali
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Równowaga uodparnia na szok

#zrodlo
Zdrowe finanse publiczne, brak deficytu w handlu zagranicznym czy PKB rosnące dzięki oparciu na konsumpcji i inwestycjach – nic lepiej nie chroni przed ochłodzeniem koniunktury.

Tagi: PKB, Handel
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Zobaczmy się! Poznaj zalety wideokonferencji

Powszechnie wiadomo, że jak cię widzą, tak cię piszą. Zwłaszcza w relacjach biznesowych może przynieść to wymierne korzyści. Dowiedz się, co możesz zyskać, wybierając rozwiązania wideokonferencyjne dla swojej firmy.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Karę nałożoną przez urzędnika na firmę można cofnąć lub wstrzymać

#zrodlo
Prezes UOKiK nałożył na przedsiębiorcę karę finansową w wysokości 10 tys. zł z tytułu udostępniania na rynku sprzętu wprowadzonego do obrotu przez podmiot nieuprawniony. Czy przedsiębiorca może się bronić przed negatywną decyzją administracyjną?

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Bank Światowy: Polska gospodarka rośnie w szybkim tempie, ale w 2019 r. może zwolnić

#zrodlo
Polska gospodarka rośnie w szybkim tempie, ale w 2019 roku może zwolnić, do tego spodziewać się można pogorszenia relacji deficytu do PKB - podał w środę w komunikacie Bank Światowy.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Emilewicz: Utrzymanie dobrej sytuacji firm wymaga kolejnych zmian

Utrzymanie dobrej sytuacji firm wymaga kolejnych zmian - mówiła w środę, podczas otwarcia 8. Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Katowicach minister Jadwiga Emilewicz. Zapowiedziała m.in. elektronizację zamówień publicznych i zarezerwowanie puli tych zamówień dla MŚP.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Komisja Europejska: Umowa handlowa z Wietnamem gotowa do podpisu

#zrodlo
Komisja Europejska przyjęła dziś umowę handlową i umowę inwestycyjną między UE a Wietnamem, co umożliwi ich podpisanie i zawarcie. Komisja dowiodła tym samym swej chęci jak najszybszego wprowadzenia tych umów w życie.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Haładyj: Pakiet 100 zmian dla firm jest niemal w całości zrealizowany i przynosi efekty

#zrodlo
Ogłoszony przez premiera Mateusza Morawieckiego Pakiet 100 Zmian dla Firm jest już niemal w całości zrealizowany.

Tagi: Firma, Premier
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Miliony dla Zagłębia Miedziowego z podatku od kopalin

#zrodlo
Do 5 proc. rocznie – tyle z ok. 1,8 mld zł podatku od kopalin trafi w przyszłym roku do lokalnych samorządów.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Polska powinna kupić pakiety akcji w rodzącym się niemieckim gigancie paliwowym [OPINIA]

#zrodlo
Ogłoszona pod koniec września transakcja, której stronami są niemiecki koncern Chemiczny BASF oraz zarejestrowany w Luksemburgu fundusz inwestycyjny LetterOne nie spotkała się w Polsce z zainteresowaniem. A szkoda, bo będzie ona miała bezpośrednie znaczenie dla polskiego bezpieczeństwa energetycznego. Otwiera ona też przed nami interesujące możliwości.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Bezpośrednie inwestycje zagraniczne w Polsce: Niemcy dokupują, Włosi wyprzedają

#zrodlo
Połowa bezpośrednich inwestycji zagranicznych w Polsce pochodzi z trzech krajów. Mimo opuszczenia naszego rynku przez UniCredit napływ kapitału do sektora finansowego był najwyższy od 2012 r.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

To był pierwszy od 2012 r. wrzesień ze spadkiem zatrudnienia w dużych firmach

#zrodlo
Chociaż we wrześniu rynek pracy funkcjonuje zwykle na najwyższych obrotach, tym razem zatrudnienie spadło. Niewiele, bo – jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego – tylko o 4 tys. osób. W dodatku dane nie dotyczą całej gospodarki, a jedynie firm niefinansowych zatrudniających co najmniej 50 osób. Ekonomiści i tak uznali wczorajszą informację o liczbie pracujących w sektorze przedsiębiorstw za rozczarowanie. Tym bardziej że zatrudnienie obniżyło się również w sierpniu.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

reklama
reklama
Kontakt z nami