Aktualności  RSS
Tauron po pierwszej w Polsce aukcji podał szacunki przychodów z rynku mocy

#zrodlo
Spółki grupy Tauron wzięły 15 listopada 2018 roku udział w pierwszej aukcji głównej mocy zorganizowanej w ramach mechanizmu rynku mocy. Według szacunków cena zamknięcia aukcji ukształtuje się w przedziale od 218,56 do 240,40 zł/kW/rok, a przychody grupy Tauron z rynku mocy mogą wynosić w 2021 roku od 584,1 mln zł do 642,47 mln zł - poinformował Tauron Polska Energia.

Źródło: energetyka.wnp.pl

To nie koniec negocjacji ws. Brexitu

#zrodlo
Mimo ogłoszenia porozumienia w sprawie Brexitu, negocjatorzy z obu stron nie kończą prac. Przed zaplanowanym na 25 listopada szczytem UE mają uzgodnić maksymalną długość okresu przejściowego, w którym Zjednoczone Królestwo znajdzie się po Brexicie.

Źródło: www.wnp.pl

Energa podała wstępną informację o efektach udziału w pierwszej głównej aukcji rynku mocy

#zrodlo
15 listopada 2018 r. w wyniku aukcji rynku mocy na rok 2021 zakontraktowanych zostało łącznie 977 MW obowiązku mocowego dla jednostek należących do grupy Energa. Cena zamknięcia aukcji mieści się w przedziale 218,56-240,40 zł/MW/rok i zgodnie z ustawą o rynku mocy zostanie w terminie trzech dni roboczych podana do publicznej wiadomości przez PSE - podała Energa w komunikacie.

Źródło: energetyka.wnp.pl

Co dalej ze sponsorowaniem najlepszej polskiej tenisistki przez Lotos?

#zrodlo
W oficjalnym komunikacie grupa Lotos podziękowała Agnieszce Radwańskiej za współpracę i walkę na kortach całego świata. Jak się dowiedzieliśmy, nie oznacza to jednak, że współpraca została zakończona.

Źródło: nafta.wnp.pl

PGE idzie w stronę słońca. Jest gotowa do przejęcia projektów fotowoltaicznych

#zrodlo
Naszą ambicją jest, aby do końca 2021 roku zbudować w Polsce sieć działających instalacji fotowoltaicznych o mocy 100 MW. Chcemy osiągnąć ten cel poprzez zakup projektów, które wygrały aukcje OZE oraz budowę własnych instalacji m.in. na terenach PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna - mówi Arkadiusz Sekściński, wiceprezes zarządu PGE Energia Odnawialna.

Źródło: energetyka.wnp.pl

Sytuacja banków monitorowana na bieżąco

System finansowy kraju funkcjonuje stabilnie, a Komitet Stabilności Finansowej, czuwając nad bezpieczeństwem sektora bankowego na bieżąco monitoruje sytuację banków - czytamy w komunikacie opublikowanym przez Komitet Stabilności Finansowej.

Źródło: finanse.wnp.pl

Microsoft inwestuje w sztuczną inteligencję

#zrodlo
Microsoft kupuje firmę XOXCO dostarczającą rozwiązania z dziedziny sztucznej inteligencji mogącej pomagać w komunikacji. Firma stworzyła m.in. bota Howdy znanego z serwisu Slack oraz narzędzie dla programistów Botkit.

Źródło: www.wnp.pl

Zmiana stóp procentowych to za mało

#zrodlo
Rada Polityki Pieniężnej rozważa niestandardowe narzędzia polityki monetarnej - zapowiedział członek RPP, Jerzy Kropiwnicki.

Tagi: RPP
Źródło: finanse.wnp.pl

Niebezpieczne górnictwo. Znamy statystyki wypadków

#zrodlo
14 listopada 2018 r. w Wyższym Urzędzie Górniczym odbyło się 42. posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa Pracy w Górnictwie. Tematyka spotkania prowadzonego przez prof. dr hab. inż. Józefa Dubińskiego obejmowała kwestie wypadkowości w kopalniach i wynikające z ich analizy zalecenia dla przedsiębiorstw górniczych.

Źródło: gornictwo.wnp.pl

Producent kamizelek kuloodpornych cierpi przez wzrost cen prądu i surowców

#zrodlo
Wzrost przychodów, ale pogorszenie wyników z działalności operacyjnej. Lubawa podała wyniki finansowe po trzech kwartałach obecnego roku.

Tagi: Ciech, Ceneo
Źródło: www.wnp.pl

Spięcie szefów Apple i Facebooka. "Używajcie telefonów z Androidem"

#zrodlo
Według amerykańskich mediów szef Facebooka Mark Zuckerberg miał nakazać swojemu zespołowi zarządzającemu wykorzystywanie tylko telefonów z systemem Android. Na cenzurowanym znalazł się Apple. Media wiążą to z faktem krytykowania działań Facebooka przez szefa Apple’a. Poszło o prawo klientów do prywatności.

Źródło: www.wnp.pl

Komisarz ds. handlu UE grozi USA odwetem za cła na auta. To nas dotyczy i może zaboleć

#zrodlo
Komisarz UE ds. handlu Cecilia Malmstrom i amerykański przedstawiciel ds. handlu Robert Lighthizer rozpoczęli 14 listopada w Waszyngtonie rozmowy na temat współpracy handlowej. Celem planowanych na najbliższe pół roku negocjacji, nie ma być obszerne porozumienie (jak zarzucone przez administrację amerykańską TTIP), lecz ograniczony zakres wymiany towarowej między UE i USA, obejmujący towary przemysłowe. Jeśli dojdzie do retorsji, polski sektor moto straci miliony.

Tagi: USA, TTIP
Źródło: www.wnp.pl

Dekarbonizacja uderza w podstawy gospodarcze niektórych członków UE

Węgiel stanowi jedno z najważniejszych źródeł energii. Zdaniem wielu specjalistów niemożliwe jest całkowite zastąpienie węgla kamiennego i brunatnego alternatywami paliwami w horyzoncie czasowym realizowanej w UE polityki klimatyczno-energetycznej.

Źródło: gornictwo.wnp.pl

Nowoczesna zawiadamia prokuraturę w sprawie senatora PiS

#zrodlo
Nowoczesna zapowiedziała, że w czwartek, zawiadomi prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa przez senatora PiS Grzegorza Biereckiego. Według posłów Nowoczesnej, należy sprawdzić, czy "Bierecki lub osoby z nim powiązane były zaangażowane w pranie brudnych pieniędzy".

Źródło: finanse.wnp.pl

Premiera rynku mocy za nami. Wyniki pierwszej aukcji poznamy do 21 listopada

#zrodlo
Pierwsza w Polsce aukcja główna na rynku mocy (z dostawą mocy na 2021 rok) za nami. Jak poinformowały Polskie Sieci Elektroenergetyczne (PSE), wstępne wyniki aukcji zostaną opublikowane w ciągu trzech dni roboczych.

Tagi: Premier
Źródło: energetyka.wnp.pl

Będziemy musieli wysupłać dodatkowe 8 mld zł? Alarmujący raport NIK

#zrodlo
Osiągnięcie przez Polskę założonego celu 15 proc. udziału energii ze źródeł odnawialnych w ogólnym zużyciu energii brutto w 2020 r. może być zagrożone. W 2016 roku wskaźnik ten nieznacznie przekroczył tylko 11 proc. i był najniższy od 2013 r. W konsekwencji Polska prawdopodobnie stanie przed koniecznością dokonania statystycznego transferu energii z OZE z państw członkowskich, które mają nadwyżkę tej energii. Koszty tego transferu mogą wynieść nawet 8 mld zł – podała Najwyższa Izba Kontroli.

Źródło: energetyka.wnp.pl

Zmiana w radzie nadzorczej PGE

Artur Bartoszewicz został odwołany ze składu rady nadzorczej PGE. Zastąpił go Radosław Winiarski.

Tagi: PGE
Źródło: energetyka.wnp.pl

Gas and wind is the future. Report on the Polish power industry

#zrodlo
The number of new low-emission energy generation sources in Poland is gradually increasing. This kind of investments are favoured by the EU climate and energy policy. National support systems have an important role to play in this matter.

Źródło: www.wnp.pl

ARP: polski przemysł stoczniowy łapie wiatr w żagle

#zrodlo
Wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu Andrzej Kensbok, podczas Kongresu 590, który odbywa się w Jasionce k. Rzeszowa powiedział, że "polski przemysł stoczniowy łapie wiatr w żagle".

Źródło: hutnictwo.wnp.pl

Największy giełdowy debiut w historii mocno się przesunie

#zrodlo
Dyrektor generalny Saudi Aramco Amin Nasser ogłosił, że kierowana przez niego spółka przeprowadzi pierwszą ofertę publiczną swoich akcji w 2021 roku. Pierwotnie największy na świecie producent ropy miał debiutować na giełdzie na przełomie 2018 i 2019 roku.

Źródło: finanse.wnp.pl

reklama
reklama
Kontakt z nami