Aktualności  RSS
Uciążliwa awaria systemu IT na brytyjskim lotnisku

#zrodlo
Na londyńskim lotnisku Gatwick doszło do awarii cyfrowych ekranów. Obecnie drugie największe lotnisko, pod względem intensywności ruchu, w Wielkiej Brytanii pokazuje informacje na temat lotów na białych tablicach - podała agencja Reutera.

Źródło: logistyka.wnp.pl

Władimir Putin nie zamierza płakać z powodu działań USA

#zrodlo
Prezydent Rosji Władimir Putin wciąż liczy na wyciągnięcie rosyjsko-amerykańskich stosunków "z głębokiego kryzysu", ale nikt nie będzie płakać, jeśli to pragnienie nie będzie odwzajemnione przez Waszyngton - oświadczył rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.

Źródło: gazownictwo.wnp.pl

Poczta Polska uruchomiła nowy magazyn z powodu chińskich przesyłek

#zrodlo
Magazyn ekspedycyjno-rozdzielczy dla przesyłek paletowych otworzyła 20 sierpnia w Łodzi Poczta Polska. To pierwsza z zapowiadanych inwestycji spółki, która do 2022 r. chce stworzyć w województwie łódzkim centralny węzeł obsługujący międzynarodowy handel e-commerce.

Źródło: logistyka.wnp.pl

Grecja zakończyła program pomocowy, ale jej dług i bezrobocie straszą

#zrodlo
Grecja zakończyła 20 sierpnia program pomocowy, w ramach którego tylko w ciągu ostatnich trzech lat dostała ponad 60 mld euro kredytów. Co prawda reformy pozwoliły na powrót do wzrostu gospodarczego, ale wskaźniki ekonomiczne są dalekie od zadowalających.

Źródło: finanse.wnp.pl

Chińskie władze chcą w dwa lata wyeliminować skrajną biedę

Rząd ChRL ogłosił w poniedziałek trzyletni plan wyeliminowania ubóstwa. Do 2020 roku z biedy ma zostać wyciągniętych ostatnie 30 mln mieszkańców kraju. Ograniczenie biedy to jeden z głównych elementów polityki prezydenta Xi Jinpinga.

Tagi: Prezydent, ING
Źródło: finanse.wnp.pl

Ministerstwo podało, kiedy zacznie się przekop przez Mierzeję Wiślaną

#zrodlo
W ostatnim kwartale 2018 r. po zakończeniu konsultacji w związku z raportem oddziaływania na środowisko i po okresie lęgowym ptaków rozpocznie się budowa kanału przez Mierzeję Wiślaną - poinformowało w poniedziałek Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

Źródło: budownictwo.wnp.pl

Kolejne autobusy elektryczne z Polski trafią na zagraniczny rynek

#zrodlo
Volvo Buses otrzymało zamówienie na cztery elektryczne autobusy Volvo 7900 od firm transportowych Bivab i Uddevalla Omnibus dla miasta Uddevalla w zachodniej Szwecji. Autobusy hybrydowe Volvo jeżdżą po Uddevalli już od 2014 roku. Nowe elektryczne autobusy zostaną wyprodukowane we wrocławskiej fabryce Volvo. Na ulicach Udevalli pojawią się latem przyszłego roku.

Źródło: motoryzacja.wnp.pl

Przez 24 lata ciepło dla miasta ze spalarni

#zrodlo
6 sierpnia 2018 roku spółki SUEZ Zielona Energia i Veolia Energia Poznań podpisały wieloletnią umowę (24 lata) na sprzedaż ciepła z Instalacji Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych (ITPOK).

Źródło: energetyka.wnp.pl

Znana spółka rozbuduje szpital za 30 mln zł

Mostostal Warszawa 20 sierpnia 2018 r. podpisała umowę na rozbudowę wraz z przebudową budynku szpitala SPZZOZ w Gryficach. Termin realizacji umowy to 30 czerwca 2020 r. Wartość umowy to 29,99 mln zł brutto.

Źródło: budownictwo.wnp.pl

Orlen poszukuje wykonawcy nowej inwestycji

#zrodlo
PKN Orlen ogłosił zapytanie ofertowe na budowę do 2020 r. w swoim płockim zakładzie systemu blendingu ropy naftowej z trzema zbiornikami po 50 tys. metrów sześc. każdy do magazynowania surowca. Oferty w postępowaniu można zgłaszać do 7 września - podała w ogłoszeniu spółka.

Źródło: nafta.wnp.pl

Kto wybuduje dla Grupy Azoty elektrownię za blisko miliard złotych?

#zrodlo
Na 10 września zaplanowano termin składania ofert cenowych w przetargu na generalnego wykonawcę bloku węglowego o mocy 100 MWe w Grupie Azoty Puławy - wynika z informacji portalu WNP.PL. Wśród potencjalnych oferentów znajdują się najwięksi gracze na rynku budownictwa energetycznego.

Źródło: budownictwo.wnp.pl

Francuski koncern stawia na ruch ciężarowy

#zrodlo
W Stargardzie uruchomiona została nowa stacja automatyczna AS 24 przeznaczona głównie dla klientów flotowych. To drugi obiekt tej sieci w województwie zachodniopomorskim.

Tagi: Francja
Źródło: nafta.wnp.pl

Total wycofał się z projektu gazowego w Iranie

#zrodlo
Francuski koncern energetyczny Total wycofał się z Iranu po tym, gdy USA zagroziły nałożeniem sankcji na spółki prowadzące tam interesy - oświadczył w poniedziałek cytowany przez państwową telewizję irański minister do spraw ropy Bidżan Zanganeh.

Tagi: Iran, Spółki, USA
Źródło: gazownictwo.wnp.pl

Polskie aparaty ucieczkowe dla górników odzyskują renomę

Aparaty regeneracyjno-ucieczkowe dla górników KA-60, produkowane przez Fabrykę Sprzętu Ratunkowego i Lamp Górniczych Faser mogą być stosowane dłużej i dlatego użytkownicy z różnych kopalń zwracają się do tarnogórskiej fabryki o serwis i przedłużenie gwarancji o rok.

Źródło: gornictwo.wnp.pl

Kolejna duża inwestycja magazynowa w Polsce. Wystartowała budowa

#zrodlo
Panattoni Europe rozpoczął realizację inwestycji magazynowej dla Intersnack Poland, właściciela marek takich jak Felix, Crispers oraz Przysnacki. Obiekt o powierzchni ponad 10 tys. m kw. powstanie w Nysie obok istniejącego zakładu produkcyjnego firmy. Zakończenie prac budowlanych planowane jest na marzec 2019 r., a w podpisaniu umowy pośredniczyła agencja doradcza JLL.

Źródło: logistyka.wnp.pl

Polski węgiel ważniejszy niż czyste powietrze. Dziwny ruch ministerstwa

#zrodlo
Polski Alarm Smogowy wyraził stanowczy sprzeciw wobec zaproponowanych przez Ministerstwo Energii norm jakości węgla. Zdaniem Alarmu w proponowanym kształcie normy uniemożliwią prowadzenie skutecznej polityki antysmogowej, wdrażanie programów ochrony powietrza oraz ograniczenie niskiej emisji z domowych instalacji grzewczych. - Propozycja Ministerstwa Energii stoi w sprzeczności z rządowym programem Czyste Powietrze - ocenia PAS.

Źródło: energetyka.wnp.pl

Analitycy: wzrost dynamiki produkcji przemysłu - to efekt owy

Wzrost dynamiki produkcji przemysłu w lipcu w ujęciu rocznym związany jest z efektem kalendarzowym - komentują poniedziałkowe dane GUS analitycy Pekao SA. Dodali, że w lipcu br. był jeden roboczy dzień więcej niż przed rokiem.

Źródło: finanse.wnp.pl

JSW zmieni się nie do poznania

Jastrzębska Spółka Węglowa od kilku miesięcy intensywnie pracuje nad przekształceniem Grupy Kapitałowej JSW w organizację projektową. - Znaczna intensyfikacja procesu inwestycyjnego zmusza nas do nowego podejścia do planowania, realizacji oraz monitoringu uruchamianych projektów. Kluczowa jest realizacja zatwierdzonej strategii według harmonogramu i budżetu, dlatego zdecydowaliśmy o portfelowym podejściu do projektów. Bazując na rozwiązaniach światowych metodyk i standardów zarządzania projektami, wypracowaliśmy własną Metodykę Zarządzania Programami i Projektami (MZPP), która jest dopasowana do specyfiki naszej Grupy Kapitałowej i jej potrzeb - tłumaczy wiceprezes JSW Artur Dyczko.

Źródło: gornictwo.wnp.pl

Giełda gazu w Polsce rośnie w siłę

Z końcem lipca 2018 r. do grona członków Towarowej Giełdy Energii (TGE) dołączyła spółka Handen, niezależny sprzedawca gazu i energii elektrycznej działający na polskim rynku gazu ziemnego od 2007 r.

Źródło: gazownictwo.wnp.pl

BMW rozważy zwiększenie udziałów w chińskiej spółce

#zrodlo
Niemiecki koncern motoryzacyjny BMW dokładnie rozważy możliwość zwiększenia udziałów w chińskiej spółce joint venture - poinformowała agencja Xinhua. Obecnie bawarska firma posiada 50 proc. udziałów w BMW Brilliance Automotive.

Tagi: Firma, BMW
Źródło: motoryzacja.wnp.pl

reklama
reklama
Kontakt z nami