Aktualności  RSS
Jest dogrywka po upadłości linii Air Berlin. Chodzi o 2 mld euro

#zrodlo
Syndyk masy upadłościowej niemieckich linii lotniczych Air Berlin pozwał w piątek byłego współwłaściciela przedsiębiorstwa - linie Etihad - o 2 mld euro odszkodowania. Syndyk oskarża Etihad o przyczynienie się do upadku Air Berlin.

Źródło: logistyka.wnp.pl

"Jesteśmy już gotowi na gospodarkę o obiegu zamkniętym"

#zrodlo
Gospodarka o obiegu zamkniętym to zarówno wyzwanie jak i wielka szansa. I zaczyna być to oczywiste dla rządu, liderów biznesu i społeczeństwa - wskazuje Irena Pichola, Partner w firmie doradczej Deloitte, lider zespołu ds. zrównoważonego rozwoju w Polsce i w Europie Środkowej. - Firmy składają już konkretne deklaracje.

Źródło: finanse.wnp.pl

"Milla, przelej Ani 10 zł", W tym banku transakcje załatwia rozmowa z chatbotem

Bank Millennium wprowadza chatbota, który zrealizuje transakcję na życzenie klienta. Automatyczny asystent Milla odpowie na pytania, w razie potrzeby dopyta o szczegóły i... jak deklaruje bank, wykona zadanie.

Źródło: www.wnp.pl

Trzy banki złożyły się na wielomilionowy kredyt dla Wieltonu

Zarząd Wieltonu, czołowego w Europie producenta naczep, poinformował o podpisaniu z konsorcjum banków umowy kredytowej. Chodzi o nawet ponad pół miliarda złotych.

Źródło: motoryzacja.wnp.pl

Czeskie wojsko na zakupach - ma ponad 8 mld zł na bojowe wozy piechoty

#zrodlo
Czeskie ministerstwo obrony oficjalnie rozpoczyna procedurę wyboru dostawcy nowych bojowych wozów piechoty za ponad 50 mld koron (8,3 mld złotych) - podała w piątek agencja CTK, powołując się na służby prasowe resortu.

Tagi: Wojsko, BOR
Źródło: www.wnp.pl

Michał Kurtyka: trwają negocjacje nad końcowym dokumentem szczytu COP24

Strony szczytu klimatycznego COP2, przy wsparciu polskiej prezydencji, pracują nad rozbieżnościami w propozycji tekstu końcowego porozumienia - poinformował w piątek wieczorem prezydent COP Michał Kurtyka.

Tagi: Prezydent
Źródło: energetyka.wnp.pl

PZU i Atlantic Council zawarły partnerstwo strategiczne

#zrodlo
Atlantic Council i PZU SA podpisały w piątek wieloletnią umowę o partnerstwie strategicznym - poinformowała spółka. Dodano, że w ramach partnerstwa PZU będzie m.in. angażować się w pogłębianie sojuszu strategicznego oraz relacji gospodarczych pomiędzy Polską i USA.

Tagi: PiS, USA, PZU
Źródło: finanse.wnp.pl

Skład nadzoru finansowego poszerzony o czterech nowych członków

#zrodlo
Skład Komisji Nadzoru Finansowego zostanie od soboty poszerzony o czterech nowych członków: przedstawicieli premiera, ministra-koordynatora służb specjalnych, Bankowego Funduszu Gwarancyjnego oraz reprezentanta prezesa UOKiK - podała KNF w komunikacie. To efekt wejścia w życiu zmian legislacyjnych z listopada.

Źródło: finanse.wnp.pl

Już wkrótce w Polsce. Karty płatnicze i kluczyki do samochodu schowasz do szuflady

#zrodlo
Pierścionek z nadajnikiem NFC stworzony przez brytyjską firmę McLear pozwala na dokonywanie płatności zbliżeniowych, otworzenie i uruchomienie samochodu. Może też służyć jako klucz do drzwi wejściowych w inteligentnym domu, zależnie od wybranych funkcji. Urządzenie ma trafić do Polski w przyszłym roku.

Źródło: www.wnp.pl

Eurogrupa może pracować nad projektem budżetu, ale nie sama

#zrodlo
Na szczycie w Brukseli w piątek unijni przywódcy dali eurogrupie mandat do prac na projektem budżetu strefy euro. Na jego kształt mają mieć jednak wpływ także unijne kraje spoza strefy euro. O taką decyzję zabiegała Polska.

Źródło: finanse.wnp.pl

Wyścig po kosmicznych turystów rozpoczął się na dobre

#zrodlo
Założyciel Virgin Group Richard Branson zapowiedział, że pierwszy kosmiczny turysta poleci jego maszyną w ciągu półrocza. W czwartek należący do firmy statek VSS Unity jako pierwsza jednostka cywilna odbyła udany lot suborbitalny.

Tagi: Firma, Groupon, BOR
Źródło: www.wnp.pl

Nie będzie podwyżek cen prądu dla klientów indywidualnych, firm i samorządów

#zrodlo
Nie będzie podwyżek cen prądu ani dla klientów indywidualnych, ani dla firm, ani dla samorządów - powiedział w piątek szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin. Jak mówił, w miejscach, gdzie zawarto umowy z wyższą stawką za prąd "doprowadzimy do tego, że ceny wrócą do poprzedniego wymiaru".

Tagi: Firma, Umowy
Źródło: energetyka.wnp.pl

Ten rok zamknie się deficytem na poziomie ok. 0,5 proc. PKB

#zrodlo
Budżet na przyszły rok zapewnia stabilność finansów publicznych - oceniła minister finansów Teresa Czerwińska. Zapewniła, że ten rok zamknie się deficytem sektora finansów publicznych na poziomie ok. 0,5 proc. PKB.

Źródło: finanse.wnp.pl

Remak zarobi w Niemczech dodatkowe miliony

#zrodlo
Jak poinformowała budowlana spółka, podpisała ona aneks do kontraktu z Mitsubishi Hitachi Power Systems Europe GmbH na kompletną wymianę elementów ciśnieniowych kotła w Elektrowni Datteln w Niemczech. Dzięki aneksowi spółka zarobi o niemal 5 mln zł więcej.

Tagi: Europa, PiS
Źródło: budownictwo.wnp.pl

Kolej ma pomysł, jak ograniczyć emisję CO2. Popiera go 14 europejskich firm i cztery federacje

#zrodlo
Do zmniejszenia emisji CO2 w sektorze transportowym nawet o 290 mln ton w ciągu nadchodzącej dekady zobowiązali się uczestnicy powołanej dziś w Katowicach koalicji 14 europejskich firm i czterech federacji kolejowych - Rail Freight Forward. Był to element kończącej się konferencji klimatycznej COP24.

Źródło: logistyka.wnp.pl

Spadkowy koniec tygodnia na europejskich giełdach

Poniżej zamknięcia i zmiany wybranych indeksów giełdowych w Europie.

Źródło: finanse.wnp.pl

Błąd Facebooka mógł spowodować wyciek prywatnych milionów użytkowników

#zrodlo
Facebook poinformował w piątek o poprawieniu błędu, który mógł doprowadzić do wycieku prywatnych fotografii nawet 6,8 mln użytkowników. Luka w ustawieniach serwisu była dostępna przez 12 dni do 25 września 2018 r. - podała agencja Reutera.

Tagi: Facebook
Źródło: www.wnp.pl

Czy Rosja obawia się odłączenia od internetu?

#zrodlo
Rosyjscy parlamentarzyści wnieśli w piątek do niższej izby parlamentu, Dumy Państwowej, projekt ustawy dotyczący zapewnienia funkcjonowania rosyjskiego internetu w przypadku odłączenia od globalnej infrastruktury internetu.

Źródło: www.wnp.pl

UOKiK będzie mógł nakładać kary na menedżerów

#zrodlo
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów będzie mógł nałożyć kary na menedżerów, którzy umyślnie naruszyli zbiorowe interesy konsumentów lub za wiedzą, których firmy stosują klauzule niedozwolone - poinformował w piątkowym komunikacie UOKiK.

Źródło: finanse.wnp.pl

WIG20 w piątek pod kreską, ale tydzień kończy na plusie

Piątkowe notowania na warszawskim parkiecie zakończyły się spadkiem wszystkich głównych indeksów. W skali tygodnia ujemną stopę zwrotu zanotował jedynie sWIG80.

Źródło: finanse.wnp.pl

reklama
reklama
Kontakt z nami