Aktualności  RSS
Małżeństwo z Łodzi wymyśliło WiFi inne niż wszystkie. Internet działa na całym świecie, bez karty i roamingu

#zrodlo
Są małżeństwem i postanowili uruchomić start-up o globalnym zasięgu, bazując wyłącznie na własnych oszczędnościach. "Daje nam to niezależność" - mówią Katarzyna i Andrzej Przybył, właściciele Xoxo WiFi.

Źródło: www.wnp.pl

Donald Trump zaoszczędził 23 mld dolarów

#zrodlo
Zniesienie przez prezydenta USA Donalda Trumpa 175 zbędnych przepisów zaowocowało w zakończonym 30 września roku budżetowym 2018 oszczędnościami w wysokości 23 mld dol. dla budżetu federalnego - poinformowało Biuro Informacji i Spraw Regulaminowych.

Źródło: finanse.wnp.pl

Tak daleko Wizz Airu jeszcze nie było. Węgrzy zapowiadają loty przez ocean

Prezes węgierskich linii lotniczych József Váradi zapowiedział uruchomienie połączenia z Budapesztu do Nowego Jorku.

Źródło: logistyka.wnp.pl

Qumak zwołał nadzwyczajne walne zgromadzenie. Będzie gorąco

#zrodlo
Zarząd firmy Qumak zwołał na 29 listopada 2018 r. Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy (NWZA). Przedstawiony porządek obrad przewiduje podjęcie uchwał w sprawie dalszego istnienia spółki i zgody na dochodzenie roszczeń o naprawienie szkody wyrządzonej przy sprawowaniu zarządu od byłego członka zarządu Qumak.

Źródło: www.wnp.pl

Można przyhamować wzrost cen energii. Zgłosili pomysł

#zrodlo
Konfederacja Lewiatan proponuje zmniejszenie opłat za rozliczenie i rozrachunek na Towarowej Giełdzie Energii i w Izbie Rozliczeniowej Giełd Towarowych transakcji prądem, a powodem tego wzrost cen energii i zapowiedziany wzrost tzw. obliga giełdowego podnoszące koszty handlu na giełdzie i ograniczające płynność firm.

Źródło: energetyka.wnp.pl

Polska firma zmienia obraz energetyki. Wystarczy aplikacja w telefonie

#zrodlo
Na rynku obsługi klienta w sektorze energetycznym zmienia się bardzo dużo, coraz więcej firm chce korzystać z nowych sposobów obsługi klienta i automatyzować obsługę klienta np. za pomocą czat botów i wideo botów oraz przy wykorzystaniu innych technologii – mówi Tomasz Kurdelski, prezes Ebicomu.

Tagi: Firma
Źródło: energetyka.wnp.pl

Elektroniczny gigant musi się tłumaczyć z kradzieży technologii

#zrodlo
Amerykański start-up CNEX Labs oskarżył Huawei o próbę kradzieży technologii produkcji półprzewodników. Oskarżenie jest odpowiedzią na podobne zarzuty, które w 2017 roku wobec firmy sformułował chiński producent elektroniki - napisał amerykański dziennik "Wall Street Journal".

Źródło: www.wnp.pl

Murapol konsekwentnie zmniejsza zadłużenie

#zrodlo
Murapol wykupił, zgodnie z terminem zapadalności, notowane w Alternatywnym Systemie Obrotu (ASO) na rynku Catalyst instrumenty dłużne serii R o łącznej wartości 22,5 mln zł- poinformowała spółka.

Źródło: finanse.wnp.pl

Prezydent martwi się studiami młodzieży za granicą

#zrodlo
Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka na spotkaniu ze studentami w Grodnie stwierdził, że dążenie młodzieży białoruskiej do studiowania za granicą niepokoi i wymaga uwagi ze strony państwa.

Źródło: praca.wnp.pl

Serwis społecznościowy upublicznił dane z tysięcy kont

#zrodlo
Twitter upublicznił dane z ponad 4,6 tys. kont, które miały być wykorzystywane do działań dezinformacyjnych na platformach firmy, w tym około 3,8 tys. kont powiązanych z rosyjską organizację Internet Research Agency (IRA) - poinformował serwis Ars Technica.

Źródło: www.wnp.pl

Ruszył proces "cara internetu". Miał przyjąć milionowe łapówki

#zrodlo
Były szef chińskiego biura ds. cyberbezpieczeństwa Lu Wei, nazywany przez prasę "carem internetu", stanął w piątek przed sądem w mieście Ningbo - poinformowały państwowe media. Jest oskarżony o przyjęcie 32 mln juanów (4,6 mln dolarów) łapówek.

Źródło: www.wnp.pl

Polskie firmy na Ukrainie i Białorusi. Nie każdy bank weźmie część ich ryzyka

#zrodlo
Eksport z regionu Polski Wschodniej rośnie bardzo szybko, aczkolwiek z bardzo niskiej bazy. I jeśli zwykle mówi się o tym, że eksport polskich przedsiębiorstw rośnie dwukrotnie szybciej niż PKB, to w wypadku Polski Wschodniej ten mnożnik jest jeszcze o 50 proc. wyższy - wskazuje Wojciech Hann, członek zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego.

Źródło: finanse.wnp.pl

"Mimo walki ze smogiem trzeba zapewnić ogrzewanie"

#zrodlo
Walczący ze smogiem region Pekin-Tiencin-Hebei w północnych Chinach musi tej zimy zapewnić mieszkańcom odpowiednie ogrzewanie, nawet podczas kampanii ekologicznej - stwierdził wicepremier Chińskiej Republiki Ludowej Han Zheng, cytowany przez agencję Xinhua.

Źródło: energetyka.wnp.pl

Polskie Siły Powietrzne ćwiczyły na ukraińskim niebie

#zrodlo
Na Ukrainie zakończyły się międzynarodowe ćwiczenia lotnicze Clear Sky 2018, w których uczestniczyły ekipy ośmiu państw NATO, w tym Stanów Zjednoczonych i Polski, oraz lotnictwo ukraińskie.

Źródło: www.wnp.pl

Tajemnicza firma może wejść na giełdę. Jej wartość to ponad 40 mld dolarów

#zrodlo
Firma analityczna Palantir rozważa debiut giełdowy w 2019 roku. Może wówczas zostać wyceniona nawet na 41 mld dolarów - napisał amerykański dziennik "Wall Street Journal". Palantir świadczy usługi analityki Big Data m.in. dla rządów i agencji wywiadowczych.

Źródło: finanse.wnp.pl

Ceny gazu dla gospodarstw domowych podwyższą niemal o 1/4

#zrodlo
Ukraina od 1 listopada podniesie o 23,5 proc. ceny gazu dostarczanego dla odbiorców indywidualnych - poinformował 19 października premier Wołodymyr Hrojsman. Urynkowienia cen gazu domaga się od Ukrainy Międzynarodowy Fundusz Walutowy.

Źródło: gazownictwo.wnp.pl

Microsoft ma zielone światło na przejęcie za 7,5 mld dolarów

#zrodlo
Komisja Europejska zatwierdziła 19 października wykup producenta narzędzia do rozwoju oprogramowania GitHub przez amerykańską firmę technologiczną Microsoft - poinformowała Agencja Reutera.

Źródło: www.wnp.pl

Były wicepremier został szefem spraw globalnych Facebooka

#zrodlo
Były wicepremier Wielkiej Brytanii Nick Clegg został nowym szefem komunikacji i spraw globalnych Facebooka. Stanowisko przejmuje po Elliocie Schragu, który ustąpił ze stanowiska w czerwcu 2018 roku.

Źródło: www.wnp.pl

LPP od kilku dni traci na wartości

#zrodlo
Na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie mocne wzrosty w końcówce sesji 19 października pozwoliły indeksowi blue chipów zamknąć notowania na lekkim plusie. Na minusach dzień i cały tydzień zakończyły jednak indeksy mWIG40 oraz sWIG80.

Źródło: www.wnp.pl

Rozbito gang, który wyłudził co najmniej 100 mln zł VAT

#zrodlo
Krajowa Administracja Skarbowa i Policja rozbiły grupę przestępczą, która wyłudziła co najmniej 100 mln zł VAT - poinformowało 19 października Ministerstwo Finansów.

reklama
reklama
Kontakt z nami